Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért bántanak az emberek?

BarbiEgy kérdése:

Miért bántanak az emberek?

Figyelt kérdés

Gond


A minap történt, hogy ismételten érezhettem a szerencsétlenség bosszantó, fojtó érzését.


Időpontom volt orvoshoz, ahova természetesen maszk használata kötelező. Általában gondos előkészületekkel indultam el otthonról.

Majd mikor a helyszínre érkeztem, kihúztam zsebemből a bekészített maszkot, mire kiderült, hogy nincs meg az egyik gumis része, melyet a fülemre kell helyezni. "Szerencsére" volt még időm, s nem laktam messze, így szaladtam haza egy másikért. Időben vissza is érkeztem, majd a váróban vártam soromra. Volt még egy másik illető aki ugyan oda várt, s azt vettem észre, hogy a beérkező emberek rám tekintve lesütötték szemüket, s hiába köszöntem illedelmesen, némán elsétáltak mellettem, a másik illetőt későbbi észrevétel után viszont hangos üdvözléssel köszöntötték.


Tudom, hogy talán apróságnak tűnik EZ IS (Persze ennél SOKKAL brutálisabb történetek rejtőznek végtelen tarsolyom tárházában, de a példa is szintén egy olyan "gesztus" felém, ami mérhetetlenül elszomorít. Hogy miért nem köszöntek nekem is?Jobban mondva..Miért bunkók általában velem!? - (tudom, hogy mással is, de biztos vagyok benne, hogy nem ilyen mértékben) Természetesen a SZÍN, ami meghatározó ebben. Az, hogy kreol bőrű vagyok. Én elhiszem, hogy az emberekben van szkeptikusság, és elővigyázatosság/félelem, de miért társul ehhez az, hogy a lenéző stíluson kívül rajtam vezessék le a MÁS emberek miatti feszültségüket? Senki sem akar megismerni, s ha igen, meglepetten hallgatják válaszom arra a kérdésre hogy "Mi a hobbid?" - "Olvasok, továbbá írok egy saját könyvet" - Majdnem hogy nem akarják elhinni, hogy ilyen is létezik. Mindemellett 4 bizonyítványom van, érettségi plusz szakma. Jönnek szintén a meglepett kérdések; "Kit fizettél le?" Mondván, hogy egy általuk szerint cigány lány mindezekre képtelen... Zavar továbbá az is, hogy az emberek túlnyomó részük nagyon gonoszan, bután viselkedik az embertársaikkal, mint a közösségi oldalakon, mint személyesen. Nekem személyszerint senkivel sincs problémám, sem a melegekkel, sem a "csúnya" emberekkel, sem a cigány/zsidó/kínai/néger származással, sem azzal, ha valaki egy "divatjamúlt" ember, (Nem szószerint) - és nem követi a mai trendeket Én pl ilyen lány vagyok, és bánt, hogy nincs hasonló érdeklődési körű ember aki korombeli. Miért jó, hogy valakit bántsunk, - mégha nincs is róla jó véleményünk? Miért nem lehet kúlturáltan kifejezni magunkat emberekhez méltóan? :(

Számos kérdésem van, de már előre félek a gonoszkodósabb válaszadóktól, akik ebben is engem látnak majd a hibásnak. Természetesen az sem jó, hogy ennyire mélyen érintenek ezek a számokra globális méretű gondok, de egyszerűen képtelen vagyok kizárni azt, amit nap mint nap látok. És nem is akarom figyelmen kívül hagyni! Kiskorom óta egy kezemen megtudom számolni hány igaz ember volt mellettem, akik persze már nincsenek. Nincs, aki átérezné ezt, nincs aki meghallgasson vagy ne kioktasson mindenben.. Lassan nem látom értelmét annak sem, hogy éljek.



2022. jan. 8. 15:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd a rasszizmus mindig jelen lesz. Volt van lesz. Általában nem ők nélkül, de ez másik téma. Én nem venném ezt annyira komolyan a helyedben. Az írásodból látszik hogy nem primitív putris vagy. Sajnos az ezerből egy tipikus példája. Inkább örülj hogy te nem vagy olyan. A többivel meg ne foglalkozz. Az emberek ilyenek. Rosszindulatúak általánosítóak és ítélkeznek. Mint mondtam ezt tanuld meg kezelni.
2022. jan. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igazából meg is válaszoltad a kérdésedet abban amit leírtál. Az emberek egy jelentős része szinte mindig feszült, és amennyiben már nem sikerül ezt elfojtania, akkor valakin vagy valamin le kell hogy vezesse ezt. Akiknek pedig nincsen erre a feszkó levezetésre valami elfogadható eszköze, az másokkal fog szemétkedni. Egy ilyen társadalomban élünk, ezt lehetetlen megváltoztatni. Nyilván nem ismerlek, tehát teljesen jó választ nem fogok tudni arra hogy ezek az alakok miért téged találnak meg, de általánosságban azért az észre vehető hogy akin látszik hogy nem támad vissza azt fogják elkezdeni cseszegetni. Amennyiben te egy visszafogott, önbizalomhiányos embernek tűnsz, akkor bátrabbak lesznek veled szemben mások is. Ez nem áldozathibáztatás, csak tény. Ehhez még persze valóban hozzájön a előítélet a bőrszíned miatt, ami miatt kevésbé fog kialakulni együttérzés veled kapcsolatban, és ha ezek a tényezők mind összeállnak akkor már eléggé nagy célkeresztnek is tekinthetők rajtad.


Megoldást nem igazán tudok kínálni. Én egy eléggé bunkó és szemét alak tudok lenni ha úgy érzem jónak, ami szerintem első ránézésre is látszik rajtam, emiatt engem nem igazán találnak meg az ilyen emberek vagy ha igen akkor úgy vagyok vele hogy legalább van valaki akin én is "kiélhetem" a saját nyomoromat. Ha akarod te is felvehetsz egy olyan viselkedési formát ami miatt az emberek, ha nem is kedvelnek, de legalább nem szemétkednek veled. De nem vagyok benne biztos hogy megérné számodra hosszútávon, vagy ilyenné akarnál válni egyáltalán.

2022. jan. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Egy ilyen orvosi rendelős sztori megesik bárkivel, bőrszíntől függetlenül. Neked ha valami rosszul esik, vagy megbántanak valamivel, azt kivetíted a származásodra.
2022. jan. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3- jól látod...

A hosszú leírásból nekem is az jött le, hogy a vélt sérelmek nagyrészét csak beképzeli.

2022. jan. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó két válaszoló!

Abban lehet igazatok, hogy bizononyos dolgokat túlreagálok, esetlegesen beképzelek, (bár erre vannak konkrét ehhez kapcsolódó történeteim amik nem éppen kellemesek, sőt.. Konrétan a származásom jelentet gondot olyan emberek számára akikből ki se néztem volna mennyire trágárak/sértőek tudnak lenni)


Viszont az irományom nem teljesen a származásról szólt. Sokkal inkább arról, hogy mennyire rossz ahogyan az emberek viszonyulnak egymáshoz, és egyre nagyobb mértékeket öltve pusztítjuk a társadalmat verbálisan (is)

2022. jan. 8. 17:49
 6/9 A kérdező kommentje:
Bizonyos*
2022. jan. 8. 17:50
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező! Nem bántásból, de nagyon sokan tudnánk neked ellenkező előjelű történeteket mesélni... Szintén orvosi rendelőben várakozás, beteg gyerekkel, másfél-két órán át... Amikor berobban egy kreol család, jól megcsipkedik a gyereket, hogy üvöltsön, és mindenkit félresöpörve berohannak az orvoshoz. És igen, a várakozók itt is szemlesütve, némán tudomásul veszik - már szólni sem mernek. Mert nehogy legyen, aki lerasszistázza őket.


Szóval ilyen is van!

2022. jan. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Igen sajnos ezzel is tisztában vagyok! És mélységesen elszomorít, hogy egyáltalán az ilyen magaviseletű embereket beengedik egyáltalán a várakozóba. (Nyílván mikor az ajtón belépnek, már akkor is látnia kéne a recepciósnak/kartonzónak is, hogy gond lesz velük)


És igen is nagyobb figyelmet kéne ezekre IS fordítani, minden olyan embert aki NEM tud viselkedni kitessékelni. Származástól független. Én szégyellem, hogy vannak ilyenek, mivel a legtöbb normális/becsületes embereket is általuk ítélik meg. De látod mint Te is pl. nem alpári módon TUD róla beszélni, hogy igenis ilyen IS van, értékelni kellene és figyelembe venni, beszélni ezekről a médiában/oktatásban - Nevelési tanácsadóknál, hogy minél jobban ki lehessen küszöbölni ezeket a mindenkit érintő problémákat. Vagy legalábbis a minimálisra csökkenteni, hogy az emberek ne éljenek félelmben.

2022. jan. 8. 18:03
 9/9 anonim ***** válasza:
90%
#8 Kiküszöbölni? Sajnos a cigányok ilyenek, nem lehet mit kezdeni velük. A vérükben van. A cégemben alkalmazni kezdtünk cigányokat, hogy nekik is adjunk esélyt. Soha semmit nem bántunk még meg ennyire. Bár soha ne tettük volna. Állat módjára viselkedtek, semmit nem takarítanak maguk után, ordibálnak, fenyegetőznek és alig 1 hónap telt el mire meg is lopták a céget. Na ennyit róluk.
2022. jan. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!