Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyerekesnek érzem magam...

Gyerekesnek érzem magam kicsit, pedig fel kéne nőni, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azért annyira nem rossz a helyzet, de nagyon úgy érzem mostanság, hogy lehetnék komolyabb is, picit kiszakadhatnék a gyerekkori énemből.

Gimibe járok még, de azért 17 évesen már nem gyerek az ember. Mégis én vagyok, aki képes fél tanórákat végig nevetgélni, folyton izeg-mozog stb.

Barátnőim mondják, hogy ez csak a személyiségem, ilyen vagyok de nem tudom hogy így van e.

Folyton valami megerősítésre van szükségem, egyedül teljesen elveszett vagyok. Legyen ez barátok, tanárok vagy szüleim, de ha nem mondják hogy igen jó, persze csináld, egyedül nem tudok normálisan dönteni. Persze van amiben igen, de már pár tanárok megjegyezte, hogy túl sokat aggódom és szorongok kis feladatokon és ha problémám van nyugodtan szóljak. De igazából annyi, hogy mindig várok arra hogy kijavítsanak, azt mondják jól csinálok valamit stb.

Szerintem ha egyedül lennék képes vagyok egésznap hülyeségeken elütni az időt.

Van hogy a barátaimmal sincs kedvem találkozni mert félek hogy itthon kéne lennem, pedig anyukám se bánja ha elmegyek valahova, plusz itthon se csinálok értelmesebb dolgot.

Valaki érzett hasonlót? Hogyan tudnék elszakadni ezektől és önállóbbnak érezni magam?



2022. jan. 13. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:

17 évesen mit akarsz? Egésznap aggódni a munka, feleség/férj, gyerek végett stb? :D örülj neki hogy ennyi vagy csak, ne akarj olyan hamar felnőni, inkább élvezd ezt a retkes életet...17évesen olyan voltam mint hal a vízbe.


29f

2022. jan. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Beszélj az iskola pszichológussal Azzal nincs baj,hogy néha gyerekes vagy,és röhögcsélsz az órákon. Viszont az hogy kb 0 önbizalmad van,ami miatt állandó megerősítésre vágysz,az már baj.
2022. jan. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

na az biztos, hogy önbizalmam nem igen van.

Köszönöm a segítséget!

Jöhetnek még ötletek :))

2022. jan. 13. 17:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Hidd el, ne akarj túl korán megkomolyodni és felnőni. Találkoztam már nem egy ilyen emberrel, és iszonyat besavanyodott pokrócok lettek a tényleges felnőttkorukra.

17 évesen még simán gyereknek számítasz, talán majd csak 22-23 éves kora körül kezdik el kicsit komolyabban venni az embert.

Nekem azok az emberek a legszimpatikusabbak, akik meg tudják találni az arányt a gyerekesség és a felnőttség között. Szeretem, ha valakiben van annyi felelősségtudat és komolyság, hogy úgy érzem, megéri tanácsot kérni különböző magánügyi dolgokkal kapcsolatban, ugyanakkor ha mondjuk elsétálok vele egy üres játszótér mellett, ne derogáljon neki beülni hintázni velem egy kicsit 😀

2022. jan. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!