Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire normális dolog az,...

Mennyire normális dolog az, hogy egyik ismerősöm jobban szereti a macskáját, mint a gyerekèt?

Figyelt kérdés
Azt mondta megbánta nagyon a gyereket, a férjével is rossz a kapcsolata. Szóval a macska előbb kap enni, mint a család többi tagja, sokkal többet ölelgeti a macskát, a gyereket nem igazán szokta. Elmondása szerint nem bántja csak semleges vele. Ti ismertek ilyen embert? Nekem ez kicsit durva.
2022. jan. 19. 10:16
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
89%
Mióta van meg a gyerek? Nem lehet szülés utáni depresszió? A férj mennyit segít be otthon, mennyire foglalkozik a gyerekkel?
2022. jan. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem érdemes kérdezni, hogy normális e. Szomorú lehet belül eléggé, sérülhettek dolgok. De amúgy is van aki nem annyira szülő típus. Ha ennek ellenére megteszi amit tud és felneveli a gyereket ahogy tudja, akkor ez van.


Meg az is kérdés lehet, hogy sajnálja e ezt, hogy ez ilyen vagy milyen az érzelmi viszona az egészhez.


Amúgy az jó, hogy tudtok erről beszélni. Szerintem rosszabb lenne, ha elmondani sem tudná mi van benne.

2022. jan. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
100%

Kisgyerek?

Vagy már felnőtt és nem jó a kapcsolatuk?

2022. jan. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 A kérdező kommentje:
4 éves a gyerek. Azt nem mondta, hogy szülés utáni depresszió - e. Azt mondta, hogy rideg a gyerekhez, legszivesebben elhagynà őket, de ezt egyenlőre nem lenne képes megtenni. Az apa törődik a gyerekkel. Szokott segíteni, csak ő sokat dolgozik.
2022. jan. 19. 10:33
 5/58 anonim ***** válasza:
100%
Az anyuka dolgozik, vagy ő otthon van? A gyerek gondolom, már jár oviba, ha 4 éves.
2022. jan. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
74%

Ez nagyon nincs rendben.

Még szerető környezetben is alakulhatnak ki hibás szeretetnyelvek, szociális hibák a gyerekben, de így ez katasztrófa.

2022. jan. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
76%

#6 szerintem ez pl egy "hibás szeretetnyelv" ahogy írsz. mármint ez, hogy a másik ezt tudja adni ez katasztrófa meg hiba kategóriájába esik. és nyoma sincs megértésnek vagy elfogadásnak, csak a másik nem megfelelőnek tartásának.


és persze lehet én is ezt művelem veled.

2022. jan. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
100%

#7

Meg is érthetem, de azttól még a tényen nem változtat, hogy a gyereknek egy macskával kell versenyeznie a szülői szeretetért, amiben a gyerek már a rajtvonalnál vesztett.

2022. jan. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
8%

#7 jó de akkor nincs is verseny :D


Amúgy szerintem nem katasztrófa nem szokványos esetleg nehezebb körülmények között felnőni. Ezt azért írom, mert nekem meg apám nem volt egy szülő típus és ez nem könnyítette meg a helyzetem, de nem érzem ettől katasztrófának ezt. Csak ez a sztori. Ő ilyen volt. Én ilyen lettem. És valahogy mennek a dolgok és mindenki teszi amit tud. Ez a szülő szereti a macskáját és reméljük ettől lesz annyira oldott, hogy valamit azért a gyerek is kap. Lehet a macska nélkül még jobban szét lenne.

2022. jan. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 A kérdező kommentje:
Azt mondta igyekszik megerőltetni magát, de egyenlőre képtelen mély érzelmeket táplálni. Azis lehet hogy majd ez megváltozik..
2022. jan. 19. 11:40
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!