Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az csak engem idegesít,...

Az csak engem idegesít, amikor valaki a cigány származású magyarokra cigányként hivatkozik, a fehér bőrű magyarokra meg magyarként?

Figyelt kérdés
Mármint ki mondja meg, hogy a fehér bőrű magyarabb magyar, mint a barna bőrű, ha egyébként mind a kettő magyarnak érzi és vallja magát? Genetikai értelemben nekünk (fehéreknek) sincs sokkal több közünk azokhoz, akik elfoglalták a Kárpát-medencét 1000+ évvel ezelőtt, mint a cigányoknak.

2022. jan. 23. 12:40
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
94%
Nem érdekel. Negyedrészt cigány az unokatesóm, nem hívjuk sehogy. Nevén hivatkozunk rá.
2022. jan. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
94%

Ennél nagyobb bajod soha ne legyen!

Egyébként rehabilitációs munkahelyen vagyok vezető, 46 cigány asszony és 8 nem cigány főnökeként.

Pont a 46 cigány asszony használja ezt a kifejezést önmagára, a másik 8-at magyarként titulálva, de egyébként béke van.

Hétfőn bemegyek és a szájukra csapok, mert ez XY káposztafejnek nem tetszik a Gyakorin!:)

2022. jan. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is hüly.eség, még akkor megérteném ha beszélnék a cigány nyelvet, tartanák a szokásokat stb, de 99% nem teszi ezt.


OFF téma:


Illetve azt figyeltem meg manapság, hogy a "cigány" jelzőt már "rassztól" függetlenül, úgy használják mint valami tulajdonságot.


A másik verzió pedig az, hogy szitokszóként alkalmazzák.

2022. jan. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
74%
A cigànyok meg parasztoznak..
2022. jan. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
87%
Cigány vagyok a nemzettségem által, az állampolgárságom magyar. A származásom örök, az állampolgárságom változhat. Az ilyen provokatív kérdések többet ártanak, mint használnak.
2022. jan. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Csakhogy a többi magyar állampolgár származása sem ősmagyar, lol.
2022. jan. 23. 12:54
 7/34 anonim ***** válasza:
91%
Szinte az összes cigány sokkal inkább cigány identitásúnak tartja magát mint magyarnak. Szóval erről értelmetlen is vitatkozni...
2022. jan. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
80%
Pontchogy a ciganyok szoktak magyarozni! Vagy parasztozni. ☹
2022. jan. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
90%

#6

Mi a fenét fogadatlan prókátorkodsz itt? Felkért valaki?


A férjem svábként beszél magáról, apám tótként, a buszsofőr akivel utazunk cigányként. Mindenki a saját gyökerei alapján tartja magát annak ami. Az az ember pedig, akinek már az ükapjának az ükapja is magyarnak vallotta magát, hadd tartsa magát magyarnak, akárhol él a világban!

2022. jan. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
83%
Igen, csak téged idegesít. Ez a dumád egyébként ilyen tanult liberális hozzáállás, vagy szívből jön?
2022. jan. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!