Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jogosan szégyellem magam...

Jogosan szégyellem magam ezért a többiek előtt?

Figyelt kérdés

Két éves szakmán vagyok nappali tagozaton.

Mivel ez nekem már a harmadik szakmám, így szinte minden osztálytársam kb 4-5 évvel fiatalabb nálam.

Mondjuk ettől nem érzem magam kirekesztve, meg semmi ilyesmi, sőt úgy gondolom, hogy nagyon is kedvelnek, viszont nagyon lemaradva érzem magam hozzájuk képest.

Sokan dolgoznak/dolgoztak, párkapcsolatban élnek vagy már el is vannak jegyezve, stb.

Én meg még rendes munkahelyen soha nem dolgoztam, próbáltam keresni, voltam is interjúkon, de nem vettek fel.

Párkapcsolatügyileg meg egy nagy nulla vagyok, igazság szerint még csak nem is csókolóztam.


Jogosan szégyellem magam, vagy csak túlgondolom a dolgokat?

Más is volt hasonló helyzetben?

Érdekelne a véleményetek, tapasztalatotok.


24F



2022. jan. 23. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik szakma 24 évesen? Nehogy szégyelld! Nálunk volt olyan, aki ennyi idősen kezdte az elsőt (ha az okj-s nem releváns szakmát nem számoljuk)
2022. jan. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Jogosan szégyellem magam, vagy csak túlgondolom a dolgokat?


Extrán túlgondolod. A te életed, a te utad, csak te vagy magadnak aki felé elszámolsz, vagy nem. A környezet változik, akinek ma megfelelsz azok helyébe holnap olyan jön, akinek nem, az egész életed egy végeláthatatlan bizonytalan nyomor lenne így.

2022. jan. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hű, mintha engem írtál volna le. Én 2 évvel vagyok idősebb nálad, a 2. diplomámat csinálom, mellette egy esti OKJ képzésen is részt veszek. Voltam ugyan menyasszony, de szakítottam, ezért úgy érzem, nem értem el semmit. :C


Viszont! Továbbítani tudom a tanácsot, amit sokszor én is megkapok.

Ez a te életed, az meg az övék. Ne másokhoz mérd magad.

2022. jan. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A nővéremnek úgy alakult az élete, hogy 45 éves korában a munkahelye beiskolázta, főiskolára. Nem akarta, hogy hogy néz ki, hogy ott estin is is 15-20 évvel fiatalabbak nála. Sikerült rábeszélnem, hogy azok az évek így is, úgy is elszállnak felette, töltse hasznosan, lépjen előre, ne foglalkozzon másokkal. Az ő élete. Neki így alakult, hogy mist van rá lehetősége és nem 27 évvel ezelőtt. Megfogadta.
2022. febr. 11. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 EgyCseppaTengerből ***** válasza:
100%
Semmi okod nincs arra, hogy szégyellned kelljen magad! Más 30-35 évesen találja meg az útját. A mai világban úgy tűnik, több lehetőség adatik meg az embereknek, de mégis több az elveszett vagy útkereső, mint régen. Nincs ezzel semmi baj, mindenki a saját tempójában halad, fejlődik a saját útján. Az emberek hajlamosak másokhoz hasonlítgatni magukat, ami teljes önértékelési problémákhoz vezethet. Az az ő útjuk, a tied más. Mindig azt nézd, hogy önmagadhoz képest mennyit haladtál. Nem ülsz tétlenül, több lábon is meg tudsz majd állni a későbbiekben. Hidd el, az sem jó, ha valakinek 25-30 éves korára tele van az önéletrajza rengeteg előző munkahellyel, mert amellett, hogy sokszínű egyén, azt is keltheti a munkaadóban, hogy nem megbízható a személy, nem lehet rá építeni, nem kitartó, nem jó munkaerő, stb. :)
2022. febr. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Röviden: nincs okod szégyenkezni.
2022. febr. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs okod szégyenkezni! Amikor majd biztos leszel ebben, akkor a csók is összejön! ;-) Ne sürgesd, úgy lesz az igazi, ha az igazival, nem pedig csak úgy, akárkivel, csak a csók kedvéért! :)
2022. febr. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!