Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A reálos beállítottságú...

A reálos beállítottságú emberek többsége miért ennyire frusztrált?

Figyelt kérdés

Nem provokálni akarok, egyszerűen tényleg nem értem, mi állhat a jelenség mögött. A kérdésem elsősorban internetre vonatkozik, mert az életben nem tapasztalatom ezt a nagy kemény odamondó stílust.


Informatikai fórumokon (főleg PC fórum és hasonlók) azt lesik, hogy mibe tudnak belekötni, vagy hogyan tudják kiosztani a kérdezőt, lerí róluk, hogy nem segíteni akarnak, csak a tudásukat fitogtatni


Ezen az oldalon meg a matekosok úgy reagálnak, mint ha az anyjukat szidnák, mikor valakinek nem megy a matek, vagy csak megkérdőjelezi, hogy van-e értelme ennyi mindent tanítani. Olyan blődségeket vágnak másokhoz, hogy „közöd sincs semmilyen tudományhoz, gyári munkás leszel” + hasonlók

Apám informatikus ismerőse is régen telefonon elég beképzelt és flegma volt, így rohadtul kíváncsi voltam, hogy milyen lesz élőben, mert az irodánkhoz került. Személyesen teljesen normális, nem mer beszólni (magasabb és izmosabb vagyok nála, de nem vagyok egy nagydarab félelmetes ember). max. a barátnőjével flegmázik telefonon.


tényleg nem értem, mi baja ezeknek az embereknek, hiszen elvileg jól keresnek, piacképes tudásuk van.



2022. jan. 25. 04:15
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

1:


köszönöm, hogy bemutatkoztál, pont a hozzád hasonlókról szól a kérdésem :D

2022. jan. 25. 04:21
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
A kérdésből nekem az jön le, hogy te vagy frusztrált.
2022. jan. 25. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Szeretném jelezni, hogy csak NORMÁLIS, ÉRDEMI válaszokat várok, lehetőleg olyanok ne írjanak, akikről a kérdés szól...
2022. jan. 25. 04:38
 4/22 anonim ***** válasza:
97%
Erősen általánosítasz szerintem, nem tudom ez számodra mennyire érdemi, de leginkább ennyi jött le, hisz nyilván nem mindenki ilyen.
2022. jan. 25. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%

Én nem vettem ezt észre. Szerintem jókat lehet velük beszélgetni, vitázni. (nem veszekedni!)


A frusztráltság nem azon múlik, hogy valaki humán, vagy reál beállítottságú.


Ez az egész humán-reál dolog egyébként túl van spilázva. Sokan csak ezzel akarnak takaróznk, aztán igazából a humán és reál tárgyakból is gyengék.

2022. jan. 25. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%

Azzal indítottál, hogy magasabb és izmosabb vagy, ez azoknak a végső érve a ki kicsoda játékban, aki primitívek és frusztraltak. Nem tudom milyen válaszokat vártál.

Főleg, hogy erősen általánosítasz és lenézel nálad jóval magasabban képzett embeteket.

2022. jan. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

„Azzal indítottál, hogy magasabb és izmosabb vagy, ez azoknak a végső érve a ki kicsoda játékban, aki primitívek és frusztraltak. Nem tudom milyen válaszokat vártál.”


nem azzal indítottam, és utána azt is írtam, h nem vagyok egy félelmetes ember. arra próbáltam utalni, h nagyobb emberre szemben élőben már ő sem annyira bátor.


„Főleg, hogy erősen általánosítasz és lenézel nálad jóval magasabban képzett embeteket.”


bemásolnád azt a részt, ahol a végzettségeimet sorolom?

ne haragudj, de sztem feküdj rá először a szövegértésre, mert nem igazán megy neked.

aztán nézz utána, mi az az általánosítás, mert nem tudod.

2022. jan. 25. 06:37
 8/22 anonim ***** válasza:
97%

Nem nézek ki belőled érettséginél töbet, ez egy, másrészt de, általánosítottál. A "reálos beállítottságú emberek többsége" kérdésben a többsége szó szerinted mi, ha nem általanosítás?

És akkor meg is magyaráztam miért nem nézek ki belőled túlságosan magas iskolát (egyetem).

2022. jan. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Kapsz egy utolsó esélyt, h rákeress a szóra, aztán befejeztem.
2022. jan. 25. 07:08
 10/22 A kérdező kommentje:

Azért az már látszik, h nagy eséllyel pont olyan reálos netharcosok írtak, akikről a kérdés is szól.

Csak egyszer nehogy azt higgyétek az utcán, h neten vagytok :D

2022. jan. 25. 07:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!