Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Puzsérnak mi ez a férfi/női...

Puzsérnak mi ez a férfi/női archetípus mániája? Mit akar mondani vele egész pontosan?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hányszor hallottam már arról beszélni, hogy szerinte mindkét nemnek kettős princípiuma van, méghozzá férfi = erőoszlop és/vagy magas szellem, nő = csábító szépségű szajha és/vagy édesanya.

Ez mit jelent a valóságban? Pl. egy férfi számára az apaság nem lehet fontos identitáselem, csak valami mellékes tulajdonság, ami nem teljesítheti ki őt férfi mivoltában? Marie Curie és Hannah Arendt meg szereptévesztő, eltévelyedett nők voltak, akik csakis akkor élhettek volna boldog, testhezálló, teljes értékű életet, ha az idejük legjavát háziasszonykodással töltötték volna, amilyen célra a jó isten teremtette őket?

Van itt olyan, aki ezt érti és el tudja magyarázni, netán egyet is ért vele? Miért?



2022. jan. 25. 06:08
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Puzsér ragaszkodik a klasszikus nemi szerepekhez és báennyire tiszteli a nőket meglehetősen soviniszta, ezt eddig is tudtuk.

Nem tudja elképzelni, hogy ezt máshogy is lehet.

Én értem, hogy a társadalmi nem vizsgálata és az abból kinőtt agybaj zavarja, de attól még az eredeti tétel megállja a helyét, miszerint "a társadalmi nem vagy gender (más írásmóddal dzsender) olyan tanult (nem biológiai) tulajdonságok, szerepek, viselkedésmódok halmaza, amelyet a társadalom elvár az egyéntől biológiai neme alapján"


Ez Puzsérnak egy ugyanolyan szélsőséges válasza a nemi szerepekre, mint, amit ma a gender studies csinált a társadalmi nemből kiindulva.

2022. jan. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%

Puzsér gyerekkora és egyetemi évei meg a 80, 90 években volt. Azzoknak a nőnek és férfiaknak a beilleszkedési státuszát ismeri legjobban. Krisztusi tanítás alapja megtalálható benne és hivatkozott vitákban. Meg csúnyán fogalmazva egy incel a nap végén hozzá feminista gondolatokkal.


Mai z-generációra ezt jobban nem lehet applikálni ezt így szimplán. Okozója az internet eléggé ennek. Ha most a saját princípiumomat néznem férfi létre akkor ebben lenne az édesanya attól, hogy nincs méhem. Egyénileg így látom magam attól nem tudom prezentálni.

2022. jan. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
36%

"Puzsér ragaszkodik a klasszikus nemi szerepekhez "


Még csak ez sem igaz. A klasszikus szerepekhez hozzátartozik a férfiaknál pl a katonáskodás, amitől ő irtózik, azokat a nőket meg leszólja, akiket eltartanak, sőt már azt is, aki -klasszik felállás szerint- engedi hogy a férfi fizessen. Igaz, azokat is leszólja, akik magukat tartják el-azok meg szerinte férfiasak. Ez az ember nem klasszikus és nem modern, hanem maga sem tudja hogy mi. Kamaszkorban megrekedt, leginkább soviniszta, nem kis nőgyűlölettel. A legjbb az, hogy a Pottyondy meg ezen nem nyafogott, miközben kisebb dolgok miatt meg nagyon tudja adni az elnyomottat.

2022. febr. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azon amúgy én is csodálkozom, hogy Ede vele van, mikor úgy tűnik (legalábbis a videóiból), hogy vannak nem kis értékrendbeli ütközések köztük.
2022. febr. 3. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!