Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezelitek, amikor...

Hogyan kezelitek, amikor emberek előtt hibáztok?

Figyelt kérdés

Szerintem én alapból szorongó természetű vagyok, dolgozom rajta több kevesebb sikerrel. Amikor hibázom és csak én “látom” nincs jelen senki màs, azt még viszonylag könnyen megemésztem, agyalok rajta egy kis időt de nem szégyenkezem sokáig. Ha viszont mással is kapcsolatosan hibàzom, hihetetlen mennyire rosszul érzem magam.

Hogy példákat is írjak… kb másfél éve nyitottam egy kis vállalkozást manikűrösként, miután rájöttem mennyire utálom az addigi munkám. Hosszú folyamat volt, de kialakult amit szerettem volna, van szép kis vendégköröm, büszke voltam magamra hogy saját magamnak dolgozhatok, szeretem amit csinàlok és önbizalmat is adott. Aztán történnek dolgok amik ezt elveszik és emésztem magam rajtuk. Pl megesett, hogy két vendéget írtam be ugyanarra az időpontra, vagy amikor betegség miatt nem mentem be két napig, egyiknek elfelejtettem szólni és keresett, a szalontól hívott, hogy hol vagyok… vagy rossz helyre írtam be es szinten nem jelentem meg a megbeszélt időpontban az meg ott várt.

Annyira szégyellem magam ilyenkor, azon jár az agyam, hogy mit gondolhat rólam az illető, biztosan komolytalannak, szerencsétlennek lát.

Na meg az, hogy miért is vagyok néha büszke magamra ha ennyire rendezetlen vagyok ehhez az egészhez.

Mit gondoltok erről ? Ti is éreztek hasonlót ? Mi volt az eddigi legkínosabb hibátok emberek előtt ?


2022. jan. 25. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el bocsi, de pl én életvitel előadó akartam lenni. Azért nem lettem, mert ott elég ciki lenne ha valami hülyeséget mondanál. Én bromira elszégyellném magam
2022. jan. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Èn ott hagytam egy körmösömet anno, mert állandóan ezt csinálta. Mindig rossz helyre, elnézte az időt, elkésett etc. Meguntam. Váltottam másikra. 1x-2x elmegy, de ha ez egyre gyakrabban előfordul akkor inkább keresek màst aki nem játszik az időmmel. Szerintem csak figyelj oda jobban kit mikorra írsz be és időben szólj ha valami nem oké.
2022. jan. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én ilyen helyzetekben, amikor pl valakivel találkozót szervezek, akkor nekem van egy kis határidő naplóm, abba be szoktam írni, és amikor szervezzük akkor megnézem az idő pontot és amikor már a szervezés végén vagyunk akkor is megnézem, hogy biztos jó e.

Ha meg le kell mondani valamit, akkor én is szégyelni szoktam magam, hogy basszus egy kis dolog miatt le kell mondanom, de én olyankor rossz szokásom, vagy nem, de én akkor rengetegszer kérek bocsánatot a beszélgetés folyamán.

De igazából, én is pont ugyan ilyen típus vagyok mint te. Félek egyáltalán az édesanyámmal beszélgetést kezdeményezni, de mikor túl vagyok rajta akkor mindig büszke vagyok magamra, hogy sikerült megcsinálnom úgy, hogy ne legyen belőle pánik rohamom.

Nem tudom mennyit segít majd ha elolvasod ezt a regényt, de remélem tudtam segíteni.

2022. jan. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bevállalom, ha meg kiderült, akkor elsőre nem emlékszem, mit hibáztam, keresem sajna a kifogásokat, majd később rájöövök a hibára, és bevallom. Nem szabad lenne hirtelen gondoolkodnom, cselekednem, mert mellé megy.
2022. jan. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!