Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális az, ha valakivel...

Normális az, ha valakivel beül az ember valahova, és a másik meg leáll közben messengerezni és nem is figyel a másikra?

Figyelt kérdés
Ki a veréb olyankor? Aki nem tud annyira érdekes lenni, hogy ne hozza a másikat abba a helyzetbe, hogy a telefonját kelljen nyomkodnia (megkockáztatva ezzel azt, hogy bunkónak nézi a többi vendég), vagy az, aki beül valakivel beszélgetni, de nem figyel rá, hanem messengerezik közben, és jó ha egyszavas válaszokkal reagál?
2022. jan. 26. 13:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Hatalmas bunkóság. Nem azt mondom hogyha ha fontos ne válaszoljon egyszer-egyszer, de ne lógjon már folyamat a telefonon. Alapvető illem.
2022. jan. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
92%

Azért úgy gondolom, hogy ha már beül 2 ember, ismerik annyira egymást, vagy érdeklik annyira egymást, hogy valamennyire érdekesnek találja a másikat.

Szerintem roppant nagy bunkóság elővenni a telót, nyomogatni. És annyi telófüggő ember van, hogy amúgy észre sem veszik hogy totál belezombulnak.

Nekem van egy-két barátnőm, akik állandóan pörgetik a nagy semmit, de tényleg, a nagy büdös semmit.

És nem hinném, hogy unalmasnak tartanak, mert messengeren állandóan keresnek, beszélgetünk.

De csodálkoznak, hogy nem akarok már annyira élőben találkozni.

Kva idegesítő, hogy észre sem veszik, kezükbe van a teló, és pörgetik a hírfolyamot, amiben semmit nem olvasnak, figyelnek meg bármit rendesen, tényleg csak pörgetik és a saját mondatuk közepén elbambulnak akár.

Én elég fiatal vagyok, és ha az uram pl elmegy éttermeben mosdóba, én is kapom elő a telót, csak ne unatkozzak abban a 4 percben, de ha ott ül velem bárki, bizti nem nyomogatom. Bunkóság is.

2022. jan. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%
Azt lehagytam, hogy én sem arról írok, hogy ha a főnököm ír, vagy hív, ne mondanám annak, akivel vagyok: "bocsi, ezt meg kell nézzem, el kell intézzem", vagy ha étteremben vagyunk, és apósom kéri, küldjek fotókat épp mit eszünk, ne mutatnám meg, de random nem nézegetem a nagy büdös semmit, amit csinálhatok otthon egyedül, alvás előtt ha a másik már alszik, unalmas percekben amunkában, wc-n ülve...
2022. jan. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Elég nagy bunkóság. Nekem sajnos a szüleim csinálják ezt, már kezdem megszokni.

Olyan nekem is van, hogy valakitől várok egy üzit, akkor szoktam szólni a beszélgetőpartneremnek, hogy mittudomén "még a főnökömtől várok egy üzenetet, gyorsan válaszolnom kell neki, bocsi", de ez ritka, alapos oka van, és mindig szólok.

2022. jan. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
39%

"Bocs de ezt gyorsan megnézem."

"Egyszer-egyszer lehet válaszolgatni."


Na ebből szoktak kezdődni a hosszas messengerezések, mert aztán benne ragad az ember. Vagy a másik: Megmutat egy képet a beszélgető partnerének. Jaj közben észrevette, hogy írt ez és ez és ez. Gyorsan válaszolok. És megint beleragad órákra.

2022. jan. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
Egy férfi legyen férfi és tudja érdekessé tenni magát olyannyira hogy el tudja érni a nőnél hogy rá akarjon figyelni és ne kelljen kínjában a telefonját nyomkodni hogy teljen az idő. Ennyi.
2022. jan. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
19%

#5

Önfegyelem kérdése, én ha azt mondom hogy gyorsan válaszolok valakinek, akkor tényleg csak gyorsan válaszolok valakinek. Engem is marhára zavar, mikor mások belefeledkeznek.

2022. jan. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%
Az önfegyelem sokakban nem alapjáraton van, hanem ha akarják.
2022. jan. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
71%
Függ a szitutól is. Mert lehet fontos valakinek írnia, de akkor ezt kommunikálhatná a másiknak is.
2022. jan. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Messengerezni lehet otthon is meg egyedül útközben is. Ahhoz nem kell ám szembe üljön velünk más. Vagy ha unatkozik az adott ember társaságába, miért ül be vele?
2022. jan. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!