Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » SOS! Érezted már saját magadon...

SOS! Érezted már saját magadon hogy te nem vagy olyan mint a többi ember? Lassabb vagy,lassabban végzed el a dolgokat mind tanulás és munka terén mint más normális ember? Több ideig tart egy bizonyos dolog. Mit lehet ezek ellen tenni?

Figyelt kérdés

Mennyi ideig tartott még rá jöttél ezekre a negatív dolgokra?

Hány éves korodban jöttél rá?

Mi való egy ilyen embernek munka terén?

Mit érdemes tanulnia így az embernek ahol nem fontos a gyorsaság?

Mihez kezdjen így az ember magával?


Te hogyan csináltad pontosan pontról-pontra?

Hogyan tudtad el fogadni ezeket a dolgokat?

Mivel motiválod saját magadat?

Hogyan tudsz így élni?

Mennyire voltál és vagy most megelégedve saját magaddal?

Hány éves korodra tudtad pozitívan el fogadni ezeket a dolgokat?

Mit szoktál csinálni ha rossz érzés,gondolat,negatívitás tölt el?



2022. jan. 27. 08:00
 1/9 anonim válasza:
0%
bocsi, nem vagyok defektes
2022. jan. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Gyerekkorom óta tudom, hogy én más vagyok. Először azt hittem, csak abba a közegbe nem tudok beilleszkedni, ahol vagyok, de később sem tudtam máshova. Olyan, mintha már mindenki mindent tudna és a tanárok csak gyorstalpaló keretén belül lecsekkolnák ezt. Én meg csak nézek, hogy hová kerültem. Szeretek tanulni, de hiába, minden gyakorlatias dologba belebuktam. Nincs meg a képességem a gyors helyzetfelismerésre és az elméleti ismeretek alkalmazására. Jártam egyetemre, van szakmám és mégis olyan, mintha nem is tudnék semmit. A sikerhez fontos lenne a gyorsaság a munkában és a kommunikációban is. A többi kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni, mert nem tudtam felülemelkedni ezen a hiányosságomon.
2022. jan. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

"Érezted már saját magadon hogy te nem vagy olyan mint a többi ember?"


Határozottan. De nem nem lassúság szempontjából, inkább úgy éreztem, mintha egy üvegfal lenne köztünk. Néha úgy éreztem, hogy mindent elszúrtam, nem tudtam, hogy szeretnek-e vagy sem, rajtam vagy velem nevetnek, nem tudtam, hogy kérjek-e bocsánatot, mondtam-e valamit, ami miatt már megint egyedül vagyok... És nem keres senki és nem értik, amit mondok, nem tudnak vele azonosulni. Senki sem beszélt velem őszintén, mert félt, hogy megbánt, inkább eltávolodott.


Már ovis koromban is éreztem, a témáink nem passzoltak, de ami nekem kedves volt, azt nem tudtam senkivel megosztani. Az óvónők is mindig erőltették, hogy csináljam amit ők, egyszerűen nem illettem oda. És egész életemben ezt éreztem, ezért is kezdtem el érdeklődni a pszichológia iránt, hogy megérthessem őket, magam.


Aztán a szakon kezdett összeállni a kép, hogy mi a bajom és elmentem kivizsgálásra. És onnantól már tudtam, hogy miért van ez az egész és mégszomorúbb lettem, mert azt hittem, csak nincs szerencsém és csak meg kell változnom és minden jó lesz. De én csak megtanulni tudom kezelni ezeket a dolgokat, konkrétan azt mondták, hogy enyhe aspergerem van és ez már így is marad. Azért érzem magam furának, mert máshogy vagyok összerakva.


Rengeteget beszélgettünk, majdnem egy évig jártam szakemberhez ezzel, hogy együtt újra tudjuk értelmezni, tervezni az életem.


Ezt csak azért meséltem el, mert bár nekem más a problémám, talán épp az ellenkezője, nekem nagyon sokat segített kideríteni, hogy mi van velem és fejleszteni magamon ennek tudatában. 2-3 év telt el és sok dolog javult. Főleg azért, mert a barátaimnak, páromnak és azoknak, akik megmaradtak velem, értelmet nyertek azok a dolgok, amik korábban megmagyarázhatatlan bogarasságok voltak. Nekik könnyebb úgy, hogy tudják, miért tudok néha rettenetesen furcsa lenni és mi erre a megfelelő reakció. Igazából nekem is könnyebb, csak szomorú vagyok, hogy nem vagyok egészséges ember.


Nekem is pályát kellett váltanom, bár nem is akartam emberekkel foglalkozni szemtől szemben. Sok dolgot át kellett szerveznem.

2022. jan. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Igen, lassú vagyok, mint az öszvér.


Kifejezetten korán rájöttem, mert középsuliban az volt a becenevem, hogy 'langsam'.


Nagyjából dupla annyi időt töltök tanulással, mint más, ami fárasztó, de megtanultam elfogadni.


Olyan munkát keress, ahol nem problémakat kell megoldani, hanem el tudsz sajátítani egy rutint, mert ott már nem lesz gond a gyorsasággal.

2022. jan. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tudom, ilyen vagyok, az okát is tudom.
2022. jan. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

#1

Nem defektes vagy, hanem annál is rosszabb.

2022. jan. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért ilyenkor gondokozz el józanul: miért is kéneegyforma tempóban léteznünk? Ja igen, mert az emberek legyenek egyforma versenybarmok és minél többet termeljenek, hisz arra valók, már az iskolában arra kondicionálják őket, hogy folyamatosan szarják magukból a produktumot. Egyediség, minőség?? Ááááá, ugyan, miek az?!

És ez szerinted jó? Ez lenne a normális? A birkák elhiszik, hogy ez így jó és a megfelelési kényszertől hajtva egymást tapossák alamizsnáért, miközben arra a legbüszkébbek, hogy ők dógoznak négykézláb is és bezzeg pörögnek. Aztán csodálkoznak, hogy 50 évesen fél lábbal a sírban vannak .

Én egyesek szerint lassú vagyok. Szerintem meg a fizetésemhez viszonyítva éppen elég gyors. Ismerem már a határaimat és nem fogom senki miatt túlhajtani magam idegileg, fizikailag.

Nem értem, hogy minek rohanni ilyen eszement tempóban? Miért az örök sietség? A kapzsiság a rohanás oka, de egyeseknek úgysem lesz soha, semmi elég.

Olyan munkát válassz, ahol nem haszonállatként kell teljesítened és lehetőleg ne vállalkozónak dolgozz, mert az az utolsó szuszt is kitapossa belőled.

2022. jan. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, de épp ellenkezőleg, mert sokkal gyorsabban, mint más.:)
2022. jan. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hamar munka ritkán jó.

Viszont lassú munkához idő kell.

Hova rohannál? Semmit nem kell elkapkodni. Nem vagyunk egyformák, te így vagy jó.

2022. febr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!