Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki online rendelt szemüveget...

Aki online rendelt szemüveget virtuális próba alapján, a valóságban mennyire felelt meg az elképzeléseinek? A szemüveget jobb élőben kipróbálni?

Figyelt kérdés

2022. febr. 7. 19:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Munkatársam csak így veszi, ráadásul lencsével együtt, de én még nem mertem! Ha rutinos szemüveges vagy, akkor már tudod milyen számokat kell nézni! Szárhossz, szélesség és egyéb..
2022. febr. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

hol van ilyen?


amúgy szerintem függhet attól mennyi az ár és vissza e lehet küldeni.

2022. febr. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én dioptriás sportnapszemüveget rendeltem annak idején először online, mivel máshol nem kaptam ilyet, és szükségem volt ilyen szemüvegre. Nekem jó a tapasztalatom, ne volt probléma. Vannak fontos adatok, amiket tudnod kell, és figyelni keretválasztásnál. A dioprtiát ugyanannyi eséllyel lövik mellé, mint egy átlagos optikában. Jó, ha van egy szemészeti papírod, mit mértek be, és az alapján rendelsz. A keretet meg te tudod, mi kényelmes. Mellesleg árban én jobban jártam így, mint optikában, olcsóbb volt online, és nem rosszabb minőségben.

Tavaly megműttettem a szemem, úgyhogy maximum nullás napszemüvegre lehet szükségem, esetleg később olvasószemüvegre, ha az időszerű lesz, szemészeten méretem be majd a látásomat, és online rendelek. Nekem optikában többször is elcseszték a bemérést, ez pedig ártott a látásomnak, nem bízom bennük.

2022. febr. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Én jelenleg külföldön élek, és itt rendeltem feltöltött recepttel (amit 3 éve Vision Expressben egy bunkó nő csinált), de minőségi vékonyított lencsével sokkal olcsóbban mint optikában.

-0,50-el azóta gondolom nem változott.

Egyébként ez a Vision expresses elősz szemüvegem ami azóta is megvan, nagyon gagyi.. Bár sokszor nem is használtam

De mostmár szükségesnek érzem. Hiába harcolok a szemüveg ellen, hogy nem kell. De sajnos kell.

2022. febr. 7. 20:37
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem csináltass egy friss vizsgálatot szemészeten, ne optikában. Én úgy kaptam a Vision expresstől cilinderes szemüveget, hogy nem volt rá szükségem. Nem értettem, miért kapkodom le folyton a szemüveget, aztán szemészetre küldött az üzemorvos, és ott nem értette a doki, hogy minek van nekem cilinderes szemüvegem, amikor a vizsgálatok nem indokolják. Utána csináltattam a szemészeti vizsgálat alapján szemüveget, és az jó volt, azt már nem kapkodtam le.
2022. febr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Lehet kellett volna.. Most rendeltem szemüveget ez a régi alapján.

Sőt lehet indokolt is lehetne a sűrűbb szemviszgálat, franc tudja mi lehet a szememmel. Maga a látásromlás kialakulása is érdekes volt. 3 éve pár hónap alatt hirtelen vettem észre a romlást. Mert előtte sokat számítógépeztem a munkám miatt 2 évig napi 8-10 órát. Talán ez betett. Előtte oylan volt a szemem 25 évig mint a sasnak.

De a korábbi időkben mikor nem használtam annyit a számítógépet és a szemem nem fókuszált egész nap a monitorra, akkor sokkal jobban láttam messzebbre. Talán ha jobban kímélném az nem ártana..

2022. febr. 7. 22:21
 7/13 anonim ***** válasza:
Én nem vállalnám be. Ha valamit kell rajta igazítani, amit amúgy ingyen megtennének, körülményes, de személyes vásárlás esetén nem.
2022. febr. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem optikában csináltass, aki ért is hozzá. Ki tudja mennyit és hogyan kell állítani utólag. Persze ideális eset lenne netről megrendelni, PD-t osztani kettővel stb...de ez nem mindenkinél válik be.
2022. febr. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Megjött és fantasztikus! Mintha rám öntötték volna. Nagyon szkeptikus voltam, mert pl mikor fizikai boltba bementem, felpróbáltam 50-et és talán a bőség zavarától bekavarodtam, egyik se volt jó nehéz volt már különbséget tenni.
2022. febr. 10. 10:29
 10/13 anonim ***** válasza:
Linket beteszed ehhez?
2022. febr. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!