Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy 20 évesen...

Normális, hogy 20 évesen hetente másért rajongok, és kezdek halálosan kötődni akár majdhogynem idegen emberekért? Ez a borderlineokra jellemző?

Figyelt kérdés
Párkapcsolatom még nem volt, de mindig szükségem van valakire akiért rajongok, körülötte forog a világ, ő határozza meg a céljaimat stb. De nem akarok valóban vele lenni, inkább csak elég ha a fejemben létezik. Soha nem is történt köztem és a “rajongásaim tárgya” között semmi. Mégis iszonyatosan kötődöm képzeletben. Pl. egy férfival kb 1 ora melyebb beszelgetesem volt, és onnantól át akartam szervezni az életemet, hogy a közelében maradjak. Máskor a továbbtanulásomat is befolyásolta egy akkori “fellángolás”, ami 2 hétig tartott a fejemben. A valóságban csak 2 nap erejéig ismertem. Elég akár egy néhány napos/vagy felszínes ismeretség is. Pl. A, ember utálta a focit, kissé művész típus volt, magának való. Láttam a hibáit, mégis ezt tartottam ideálisnak, amilyen ő volt. Úgy éreztem egész életemben valahogy a közelében akarok lenni, vagy legalább csak tudni mindig hogy mi van vele, úgy gondoltam rá, mintha minket örökre összekötne valami, sírtam, hogy nem lehetek mellette. Ehhez képest egyik napról a másikra nem hiányzott, el is felejtettem...és máris jött a következő, aki az előző szöges ellentéte. És most teljesen “lenézem” magamban azt, hogy én A-hoz vonzódtam, nevetségesnek tartom, nem tetszik, hogy csendes, nőiesnek, bénának érzem. Most az tetszik amilyen B személy: a foci, a férfias keménység, nem bírom a “művészkedést.” És ez így megy tovább és tovább egyik emberről a másikra már évek óta...

2022. febr. 12. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Igen, rájuk jellemző.
2022. febr. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Rájuk is jellemző, de lehet sok más oka is. A leírtak alapján mindenképpen érdemes lenne elmenned egy pszichológushoz, hogy fel lehessen mérni a helyzetet.
2022. febr. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi! Szeretnék majd pszichológushoz menni, de nagyon érdekelne, nagy vonalakban, hogy pl még milyen okai lehetnek, szóval ha tudnál írni párat azt nagyon köszönöm!

+ esetleg kinőni nem lehet ezt?

2022. febr. 12. 22:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az, hogy alapvetően te sem vagy tisztában már magaddal sem. Nincs egy fix személyiséged/egyéniséged amiben jól érzed magad és ha rákérdeznek nem tudnád felsorolni azt, hogy te ki vagy valójában és mit szeretsz.


Ezért mindig kell egy idol számodra, aki viszonyítási alapot ad és mellette kevésnek érzed magad azokon a területeken, amikben ő kimagaslik.

Ez az "elmaradottság" pedig biztosítja számodra a motivációt.

2022. febr. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Magányosság, kóros ábrándozásra való hajlam is járhat ilyen eredménnyel, ettől még ne kell borderline-nak lenned. A borderline mint személyiségzavar az életed teljes területét érintené. Szerezz egy valódi pasit.
2022. febr. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam, de szerencsére kinőttem. Úgy sikerült, hogy meguntam, hogy mindig csak a fejemben történtek a dolgok és valódi tapasztalatokra vágytam, nem volt már elég a képzeletem és elkezdtem ismerkedni, randizni és leszállni az álomvilágomból.
2022. febr. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Annyival kiegészíteném, hogy én folyamatosan ismerkedem, voltam több randin is, sőt 2 esetben már ténylegesen kezdett komollyá válni a dolog...de értük annyira nem rajongtam, (ill. nem tudtam eldönteni, hogy mit érzek), de ők is erősen befolyásolták a világlátásomat és stílusomat. Éreztem, hogy velük kapcsolatban is nagyon hamar kezdett lankadni a kezdeti lelkesedés, hirtelen úgy éreztem, nem tudom mit keresek mellettük, hiszen én nem is “ilyen” típus vagyok...(?) ezért inkább még az elején kiszálltam a dologból, hogy ne bántsam őket. Fontos infó ami még lemaradt, hogy akikért rajongok és kötődöm, azok nálam 15-25 évvel idősebb férfiak,míg akikkel randiztam, azok max. 7-8 évvel voltak idősebbek
2022. febr. 13. 09:45
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkorodban lesz a kötődési zavarod és önismereti problémád gyökere. Kár agyalni rajta, keress pszichoterapeutát, hogy feltárjátok az érzelmi elakadásaidat. Ezeket nem lehet kinőni, csak a vezetett önismereti munka segít.
2022. febr. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!