Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hanyasra értékelnéd az érzelmi...

Hanyasra értékelnéd az érzelmi intelligenciádat?

Figyelt kérdés
Ide tartozik például az empátia, szociális készségek, más emberek érzelmeit átérezni stb...

2022. febr. 20. 18:49
A kérdező szavazást indított:
5
4
3
2
1
36 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

szociális készségek alatt nem tudom mit gondolsz de ha beszélgetés meg ilyenek akkor nem valami magas

többi oké, szóval olyan 3-4-re mondanám

2022. febr. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Az ézelmi intelligencia az érzelmek felismerésének az intelligenciája.

A pszichopatáknak az egyik legmagasabb.

A szociális képességek, jó beszéd is tartozhat ide.

2022. febr. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2: Szerintem ez nem igaz. A pszichopatáknak épp, hogy 0 az érzelmi intelligenciákjuk.
2022. febr. 20. 18:57
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"más emberek érzelmeit átérezni" Abszolút átérzem, mondhatni olvasok a gondolataikban - az empátiám viszont az ő szándékuktól függ (őszintén tudok nagyon kedeves és segítőkész lenni, de a földbe is döngölöm, ha olyan a hozzáállása).

31/F

2022. febr. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%
Ha szerintem ez egy bullshit akkor az 1? :D
2022. febr. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltam segítségül hívni a Wikit.

[link]


Mayer–Salovey-modell:

"1. képesség az érzelmek pontos érzékelésére" ---> szerintem ez rendben van

"2. képesség a gondolkodás érzelmek segítségével való előremozdításában" ---> ezt nem igazán értem

"3. képesség az érzelmek jelentésének megértésére" ---> ez szerintem oké

"4. képesség az érzelmek kezelésére" ---> rossz vagyok benne


Goleman EI definíciója:

"1. A képesség felismerni és megnevezni saját érzelmi állapotunkat; megérteni a kapcsolatot az érzelmeink, gondolataink és tetteink között." ---> pipa

"2. Az érzelmeink kezelésének a képessége – képesnek lenni ellenőrzést gyakorolni felettük, illetve a nemkívánatos érzelmi állapotokat kívánatosabb érzelmi állapotok irányába tolni el." ---> ez továbbra sem megy

"3. Képesség arra, hogy tudatosan olyan érzelmi állapotba kerüljünk, amely produktivitáshoz és sikerességhez vezet (az önmotiválás képessége)." ---> ez sem megy

"4. Képesség mások érzéseinek olvasására, érzékenynek lenni azokra, illetve befolyásolni őket." ---> ha a befolyásolás nem lenne ott, azt mondanám, hogy igen

"5. Képesség kielégítő kapcsolatok létrehozására és fenntartására." ---> voltak/vannak számomra kielégítő kapcsolataim hosszú távon, de nem tudom, hogy a tény, hogy némelyikük véget ért, mennyit mond arról, hogy megvan-e bennem ez a képesség


Hányas számra kell szavaznom? A 3 jó lesz?

2022. febr. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
0-5, olyan 4,994
2022. febr. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
3. Vannak olyan emberek, akiknek az érzelmeit nem tudom átérezni, mert nincsen "referenciám" hozzá (nekem pl. teljesen diszfunkcionális szűk családom van, nincsenek kötődések, kapcsok... ezért nem tudom azt átérezni 100%-osan, akármennyire szeretném, amikor valaki nagyon szomorú vagy nagyon aggódik pl. a szülei vagy a testvére állapota miatt), meg vannak olyan emberek, akiket egyszerűen nem tudok sajnálni akkor sem, ha tényleg történtek velük rossz dolgok, mert annyi rossz dolgot tettek. Sok ember érzelmeit át tudom érezni viszont, hajlandó vagyok mást meghallgatni, ha szüksége van rá (sokszor akkor is, ha nincs túl sok időm), és nem erőltetem a tanácsaimat senkire, hagyom őket néha csak puffogni vagy panaszkodni, ha arra van szükségük.
2022. febr. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"nem erőltetem a tanácsaimat senkire, hagyom őket néha csak puffogni vagy panaszkodni, ha arra van szükségük"

Én meg szerintem pont ennek az ellenkezője vagyok; egyedül olyan módon vagyok képes kezelni mások frusztrációját/sértettségét/bánatát, hogy megpróbálom megkeresni az okot, amire visszavezethetőek ezek az érzések, és elmondom, szerintem mit lenne érdemes tenni, hogy megszűnjön a probléma. Ha valaki csak kipanaszkodni szeretné magát (értem, hogy előfordul az ilyen, és valid szükségletnek is gondolom bizonyos kereteken belül), akkor biztos, hogy nem én leszek a megfelelő személy arra, hogy asszisztáljak hozzá. Egyszerűen nem tudom, hogyan kell, nem tudom, mit várna tőlem a másik ilyenkor. Lehet, hogy ez kapásból visszavet engem level 3-ról 2-re. 😀

Ami szerintem jobban jellemző rám, mint az átlagra, az az, hogy "vérzik a szívem" mindenkiért, akinek rossz valami miatt, legyen akár ember, akár állat, nehezen mondok nemet, nincs szívem nem segíteni annak, aki rászorul, illetve már csak az ellenszenvemet is kihívás kiérdemelni. De erre lehet, hogy az egyszerű érzékenység találóbb kifejezés, mint az érzelmi intelligencia.

6-os válaszoló voltam.

2022. febr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!