Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki nem ért egyet a maszkhordá...

Aki nem ért egyet a maszkhordás eltörlésével, az miért nem hordja továbbra is a maszkot?

Figyelt kérdés

Szerintem egy kicsit felháborító ez a kétszínűség, hogy nem ért egyet a maszkhordás megszűntetésével, de azért ő is ugyanúgy maszk nélkül sétál az utcán és nyilatkozik a TV-nek.


Miért nem hordja továbbra is a maszkot, ha nem ért egyet a megszűntetésével? Mi tiltja meg, hogy továbbhordja?



2022. márc. 7. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Jó páran hordják.
2022. márc. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Én hordom.
2022. márc. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nyilván nem rólatok van szó. 😅
2022. márc. 7. 19:00
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Én orvosnál és tömegközlekedésen továbbra is hordom... annak örülök, hogy boltban már nem kötelező. Viszont a kérdés stílusából már tudom, hogy ez a válasz itt egyáltalán nem lesz népszerű. Mert fúj maszk, fúj mindenki.
2022. márc. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Hát ha általánosságban hamis a kérdésed, akkor értelemszerűen személyesen azokat kéne megkérdezned, akikre pont igaz.
2022. márc. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

Hordom.

De másrészt már az elején el lett mondva, nem mégpedig viselet, hanem.a viselotol védi többieket. Azért kellene kötelezni. orvosok se értenek ezzel egyet. Ez politika csak

2022. márc. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Miért lenne általánosságban hamis? A mai nap senkit nem láttam maszkot hordani, még épületen belülel sem (nagy multicég vagyunk). Utána elmentem az Intersparba bevásárolni, ott sem volt senki maszk. Az utcán talán 2-3 emberen, ha láttam. Ezek után ma este látom, hogy a helyi adón nyilatkozza maszk nélkül a srác, hogy nem ért egyet, mert szerinte továbbra is hordani kéne maszkot... De ő maga sem hordta.
2022. márc. 7. 19:10
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

Az utcán, szabadtéren(!) miért kellene hordani?


Én felemásul vagyok vele.


Az omikron már csak egy erős nátha. Mindenhonnan ezt hallani és rengeteg ország tervezgette, hogy minden korlátozást felold - nem tudom, végülis hol történt ez meg.

Én asztmásként, reflux által szétzilált nyálkahártyával, nagyon gyenge immunrendszerrel átestem rajta 3 hete, 1 hét erős "megfázás" volt, utána még további 3-4 nap, amikor valamivel többször köhögtem csúnyán és enyhén hurutosan, mint alapból is szoktam.

Tudom, ez nem reprezentatív, nem is ezért írom, de tényleg azt hallani, hogy nem durva.


Laikusként azt mondom, hogy az omikron miatt nem is tudom, érdemes-e fenntartani a maszkviselést.


Az egyéb felsőlégúti fertőzések csökkentése érdekében igen - és a viselőjét is védi valamennyire, ezért hordják azok, akik nemrég estek át csontvelő-átültetésen, már mehetnek utcára, de még óvatosan.

Viszont ma őszintén szólva nem vitt rá a lélek, hogy hordjam. Hiába védi a viselőjét is, kellene hozzá az egész közösség. 4-szer voltam beteg ősz eleje óta és ebből 1 COVID, a többi egyéb, pedig nagyrészt kellett a maszk.

Illetve hiába kell a tömegközlekedésen, ha étteremben, kocsmában, teaházban nem, hiába kell az uszoda, boulder terem kasszájánál, ha odabent egymás hegyén-hátán vagytok és már nem kell.

Így nem véd a többi felsőlégúti nyavalya ellen sem.

2022. márc. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%
Elmondom, én miért mondom ezt. Nem köhögök másra, se a kezembe, nem taknyozok, nyálazok. De rengetegen igen. Anya meg a gyerek bevásárolnak, mindketten eltátják a szájukat és köhögnek bele a világba. Ha ilyen nem lenne, nem érdekelne az egész. De engem covid előtt is zavart, hogy a többség egy disznó.
2022. márc. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%

#7:

Ha használnád az agyadat, akkor tudhatnád, hogy nem mindenkinek lehet jól érteni a szavait, ha maszkban beszél a mikrofonba, ezért veszi le addig, amíg a mikrofonba beszél.

2022. márc. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!