Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Buszvezető szeretnék lenni,...

Buszvezető szeretnék lenni, de néha nyomaszt a gondolat, hogy mennyi ember fog az arcomba bámulni egy nap alatt?

Figyelt kérdés

Teherautó sofőr vagyok, szeretnék BKV buszsofőr lenni.

Nagyon sokat gondolkodom rajta, hogy nyomasztani fog-e az, hogy 1 nap nagyon sok ember fog felszállni mellettem és rengetegen fognak megnézni, bámulni.

Nem tudom, hogy ez tényleg feszélyezni fog-e, vagy csak így belegondolva fura.


Titeket zavar, ha sok ember bámul?

Feloldható ez a gátlás?

Köszönöm!


2022. márc. 9. 20:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

ööö...ezt ki mondta neked, hogy mindenki a sofőrt bámulja?

Mert én még a büdös életbe nem láttam, hogy valaki odaállt volna a sofőr vezetőfülkéjéhez, és bámulta volna.

2022. márc. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Pszichológussal beszélj. Ezt bekepzeled magadnak... senki nem bámulja a sofőrt.
2022. márc. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Én csak azért szoktam felmenni Pestre, hogy bámulhassam a sofőröket, mert bámulatos ahogy vezetik azt a szép nagy kék buszt!
2022. márc. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Elnézést, kicsit pontatlanul fogalmaztam.

Pl.; a megállóban álló utasok nézik ugye a buszt.

Felszállásnál is szemkontaktusba kerülnék sokakkal, külön probléma az első ajtón felszállós járat, ahol mindenkinek ellenőrizni kell a jegyét.

Most megint nem érzem annyira vészesnek, de valamikor meg belémhasít ez, hogy felszállásnál hányan bámulnak rám.

Nem tudom, hogy mi az igazság, szerintem kipróbálom és ott majd minden kiderül.

Igazából ez az egy ,ami egy kicsit visszatart.

2022. márc. 9. 20:48
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem a szemét kell nézni te hanem a jegyét!!! Szaknyelven ezt jegy kontaktus nak hívják. 😜
2022. márc. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Semennyi, én mutatom a bérletet és nem hogy rám, de még a bérletre sem néznek manapság, kb leszarják hogy érvényes-e szerintem. 1 csávó van aki a városközpontban lakik, ő viszi azt a vonalat ami tőlünk meg át a városon két végállomás között, na az szigorúan tartja a protokollt, nem érdekli hogy 10 felszálló van, első ajtó és bérlet a lényeg.


A cigányokat kell tudni kezelni magyarként, ami van akinek megy mert nem fél és kiszáll a fülkéből, és van aki némán meghúzva magát viszi tovább a járatot, a felesleges feszültség miatt, pedig a tetűnek nem volt érvényes bérlete és ő dumált vissza, ilyenre is volt példa azért írom.

2022. márc. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%
Ha az zavar,hogy szemkontaktust kell teremteni,akkor inkább ne is menj buszvezetőnek.Nem rosszból mondom,de ha ilyen apróság zavar,akkor mi lesz,ha beugatnak,kötekednek veled?Elég sokszor hallom,hogyan beszélnek a buszsofőrrel,illetve ha valami szabályt nem tartanak be az utasok,akkor is kiabálni,kötekedni kezdenek a sofőrrel,ha az rájuk szól
2022. márc. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

5# köszönöm, hogy öntöd belém a lelket :)

Régen elég gátlásos voltam, ezt futár munkával, meg a teherautózással sikerült leküzdeni (nagyon sok kontakt másokkal) , de fiatal vagyok és tényleg ha így belegondolok ,hogy megállónként 10 ember belemászik az arcomba, frusztrált leszek. Megfogalmazódik az emberekben egy vélemény...ami igazából nem érdekel,de akkor is..

Mondjuk az reálisabbnak tűnik, hogy semennyire nem érdekli az embereket, hogy ki a franc vezeti a buszt, csak menjen már .

Ezzel szerintem lesz problémám/munkám.

2022. márc. 9. 20:57
 9/17 A kérdező kommentje:

A konfliktuskezelésben is igazatok van, de érdekes, hogy ezzel nincsen problémám.

Belföldi futár múltammal többször keveredtem vitába a címzettekkel, illetve elég sok közúti konfliktusom is volt (persze csak szájkarate).

De nem riadok meg attól, ha valaki kötekszik, szavakkal támad, beleállok a dologba elég rendesen. Mentem már utána bemutogató autósnak, stb..

De mégis megfogalmazódott bennem ez a buszos gátlás .

Teljesen vegyes érzelmek vannak bennem és tényleg a 2 véglet vagyok egyszerre, szörnyű.

Ezt kellene kezelnem. Nem akarok gátlásos mimóza lenni, de a mindenkinek mindent megmondok állat típus sem.

2022. márc. 9. 21:01
 10/17 anonim ***** válasza:
Értem, hogy mire gondolsz. Amikor például tömve van a busz, az első ajtónál felszálló emberek nem is tudnának máshová állni, mint a sofőrfülke mellé. Aztán ott vannak a gyerekek is, akik szeretik a sofőrt bámulni. Kicsit engem is feszélyezne, hogy nap mint nap vadidegen emberek látnák minden mozdulatomat, orrvakarásomat, stb. Persze, erre is van megoldás: az egyik BKV-sofőr ezt úgy oldotta meg, hogy a fülkeajtóra akasztott egy zakót, így takarásban volt. :)
2022. márc. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!