Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most, hogy közelgő gazdasági...

Most, hogy közelgő gazdasági összeomlás van, és minden rohamosan drágul/drágulni fog, mi az a minimális nettó összeg havonta, amiből meg lehet élni, és nem kell vegetálni?

Figyelt kérdés
Jelenleg 240 ezer forintot keresek, de szerintem ez kevés lesz.
2022. márc. 10. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs hiteled és nem fizetsz albit, akkor észszerűen átgondolt költés mellett elvileg elégnek kell lennie.
2022. márc. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%
Semmiféle gazdasági összeomlás nincs.
2022. márc. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hat nagyban fugg attol,hogy egyedul vagy, alberlet vagy sajat, auto fenntartas vagy berlet, haziallat, meg az egyeni igenyek ugye. Egy szam keves ahhoz,hogy ezt megallapitsuk, ha egy atlag kis alberletet nezunk rezsivel egyutt az 100-130ezer rogton, es ugy nagyon keves. Ha nincs lakotarsad, de van sajat lakas/haz, akkor lehet belole elni, de felretenni nem igazan, ha meg kocsi is van, akkor vegkepp nem jon ki a matek...
2022. márc. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2-en vagyunk a barátnőmmel egy 120+rezsis albérletben, Ő 200-at keres.
2022. márc. 10. 13:21
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem mondta még a barátnőd, hogy sobrijóska vagy?

240 ezer az a heti kereset?

Mert ez nagyon sovány?

Tudtok ti enni rendesen, vagy néha néha kimarad a vacsora,vagy az ebéd is?

2022. márc. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Kései Sirató ***** válasza:
78%

440.000 Ft-ot kerestek összesen ketten. Majdnem 200 el is megy az albérletre, rezsire, telefonra, miegymásra.

Kajára, benzinre, v. buszbérletre nem sok marad akkor. Félretenni végképp nem tudtak így.

2022. márc. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
10%
120 + rezsi??? Szegény félre se tud tenni :/ Ha összebútoroztok, akkor feleződik, jobban félre tudnátok tenni.
2022. márc. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Együtt élünk :D
2022. márc. 10. 13:55
 9/11 Kései Sirató ***** válasza:
77%

A kaján tudnátok spórolni, ha nem rendelnétek ebédet, pizzát, stb., hanem ti főznétek, ha nagyobb adagokat főztök, lehet belőle lefagyasztani és később megenni.

Cukrozott üdítőket (pl. kólát) ne vegyetek, a csapvíz egészségesebb is amellett, hogy olcsóbb.


Ezenkívül fodrászon lehet még spórolni, a családom férfi tagjainak egy nyírógéppel nyírom a haját pl. , nőknek meg az otthoni hajfestést ajánlom, sokkal olcsóbb, mint a fodrász.


Amin még sokat lehet spórolni, ha biciklivel közlekedsz, az lehet még egy jelentősebb tényező, de erre nem mindenkinek van lehetősége.

2022. márc. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
230 ezer ft-ból élek saját lakásban egyedül. Nagyon nehéz ebből spórolni. A lakást apránként felújíttatom, tavaly volt ablakcsere, nagyszoba festése. Idén fogok beszereltetni egy légkondit, 300 ezer ft lesz. 1 millió forint elment ezekre a dolgokra és perpillanat nincs így félretett pénzem. Akkor lenne elhető egy élet, ha ezeken a kiadásokon kívül másra is félre lehetne tenni. Mert ezt a penzt elverhettem volna nyaralásra, szórakozásra is, de a Covid miatt úgysem lehetett így valami okosabba fektettem. Albérletben csak lakótárssal/párral lehet kijönni ennyi fizuból. Ha a pár két tagja nem keres legalább fél milliót, abból videken is nagyon nehéz gyereket vállalni, hogyan tegyünk félre alapvető dolgokra és a gyerek jövőjére. Albérletben és törlesztővel is necces. Szóval nekem mindenképpen az a célom, hogy legyen egy legalább nettó 300 ezres állásom, de nem Pesten élek így ez nehéz lesz. Ezt a lakást ott nem tudnám lecserélni egy másikra. De nem agyalok ezen addig amíg nem lesz párom, mert egyedül lakótárssal én már nem szeretnék Pestre felköltözni. 26 évesen kiöregedtem ebből a műfajból. És hiába a saját lakás, bár élnének a nagyszüleim helyette. Értékesebbek voltak számomra, mint az, hogy a fürdőfelújításra próbálok pénzt összekaparni. :(
2022. márc. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!