Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lesz a kamaszkor után...?

Mi lesz a kamaszkor után...?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én már túlvagyok bő pár éve, ezen a "bolondos" korszakon, és tisztán emlékszem, hogy én nem bolondultam meg, mint a többség.

Akkoriban a volt osztálytársaim egymással szexeltek, ittak, titokban találkozgattak, volt ez 14 éves korban...

Nálunk mi fiúk nem változtunk többek szerint semmit, ugyanakkor a lányok végezték azokat a csodás tevékenységeket

Szerintetek, rájöttek már mostanra, hogy azokat anno nem kellett volna?



2022. márc. 10. 20:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Mindegy, hogy ők rájönnek-e, vagy hogy mikor, te tudd, hogy jól csináltad, hogy nem csináltál hülyeségeket.
2022. márc. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%
14 évesen inni, szexelni? Én akkor az iskolapadban tanultam.
2022. márc. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
60%
15 évesen voltam először részeg, 16 évesen vesztettem el a szüzességemet, főiskolán füveztem is, mégsem lett belőlem rossz ember. Én nem bánok semmit. Ha még egyszer újra kezdhetném, akkor is így csinálnám. Nem kallódtam el, lett két mérnöki diplomám, van egy jó állásom egy multinál, egy fantasztikus feleségem és két gyerekem, akiket mindennél jobban szeretek.
2022. márc. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 NTBS ***** válasza:
100%
Felnő az ember és megpróbálja kialakítani a felnőtt életét.
2022. márc. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
18%
Jön a halál
2022. márc. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
59%

"Én nem bánok semmit."

És azok, akik miattad (is) mentek bele hasonló hülyeségekbe - vagy fognak belemenni majd ezután? Valamilyen szinten értük is felelős vagy. Pl. ott vannak mindjárt a gyerekeid, akiknek ilyen példát mutattál...

2022. márc. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%

#6 Jaj, milyen “példa”? Hogy huszonévesen füvezett, vagy hogy kamaszként lerészegedett? A gyerekei ezeknél az eseményeknél rohadtul nem voltak ott, tehát nem kötelező neki a gyerekek 15 éves korában odamenni hozzájuk, hogy “én ennyi idősen már lerészegedtem, ideje neked is”.

Egyébként meg amiket leírt, egyáltalán nem extrém dolgok. 15 évesen az ember próbálgatja a határait, véletlen túl sokat ivott, nagy ügy. A 16 éves szex teljesen átlagos, a fű meg kevésbé ártalmas, mint a hazánkban legális dohányzás.


Mondom mindezt úgy, hogy én soha nem csináltam ilyeneket fiatalkoromban, és őszintén bánom. Nem azért nem csináltam, mert tudtam, hogy ez a “helyes” (ez nettó baromság), hanem egyszerűen nem mertem. Ha visszamehetnék, biztosan én is merészebb lennék, és kipróbálnék olyan dolgokat, amiket nem tettem.

2022. márc. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%
7: Ezek a dolgok károsak. Egy gyereknek alapjáraton az iskolapadban van a helye, nem a kocsmában.
2022. márc. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%

"én soha nem csináltam ilyeneket fiatalkoromban, és őszintén bánom. ... egyszerűen nem mertem. Ha visszamehetnék, biztosan én is merészebb lennék"

Nem azt bánod tehát, hogy nem csináltál ilyeneket, hanem azt, hogy félelemben töltötted ezeket az éveket. Messze nem ugyanaz.

Úgy is lehet normálisan élni, hogy az ember közben nem fél. Ezt kéne kipróbálnia mindenkinek: nem félelemből nem próbálni ki a drogozást, a cigizést, stb., hanem azért, mert elég értelmesek vagyunk hozzá, hogy megbízzunk azokban, akik azt mondják, hogy ne csináljuk.

2022. márc. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

#2 Így igaz, én is így gondoltam akkoriban is, és most is.


#3 Tehát akkor neked is volt, csak te utána normális lettél



Azt még hozzátenném, hogy ELVILEG a szülők sem tudtak ezekről

2022. márc. 11. 10:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!