Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Örültök, hogy újra itt a...

Örültök, hogy újra itt a tavasz és jön megint az év napos időszaka?

Figyelt kérdés

Sándor, József, Benedek, zsákban hozzák a meleget. Már februárban megvoltak a hóvirágot, már az ibolyák is kivirágoztak és most kezdődik igazából, hogy mindjárt megjön a jó idő is. Újra sütni fog a nap, nem kell kabát, kinyílnak a virágok, érezhetően hosszabbak az éjszakák stb. Már végérvényesen győzött a fény és egészen őszig uralkodik. Jön a húsvét, feltámadás, megváltás, kivonulás, megbocsájtás, új lehetőség, új élet, változás, újjászületés, újrakezdés, újra együtt a család. Minden újrakezdődik. Minden a színeké. A perzsák, illetve a zoroasztriánus vallás, valamint rengeteg másik hagyomány, amelyre ez a hit, illetve kultúra hatott és még több másik keleti nép az újévet ekkor is megünnepli (novruz). Mi nagytakarítást is szoktunk tartani a tavaszi ünnepek előtt, a nagyhét körül, hasonlóak a karácsonyi és újévi nagytakarításhoz.


Ti is örültök, hogy végre újra itt a tavasz és az év napos része (tavasz és nyár)?



2022. márc. 19. 11:45
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
72%
Igen. :)
2022. márc. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
63%
Nem.
2022. márc. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
63%
Nem. Én a telet szeretem.
2022. márc. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
58%
IGeeeeen!!!! 😜😁😁😀🌞🌞
2022. márc. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
81%
Van valami bizonyítékod? Tavaly is június közepéig fagyott.
2022. márc. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

#5.

Nálunk nem. Lehet, hogy a Himaláján igen, de itt, Magyarországon nem.


[link]


Itt van, előrejelzés és javulni fog az idő.

2022. márc. 19. 11:53
 7/31 A kérdező kommentje:

#2.

#3.

Én is szeretem a telet, de nekem már elég volt belőle december-november óta. Kerepeltem is farsangkor. :-D

2022. márc. 19. 11:56
 8/31 anonim ***** válasza:
58%
Örülök, hogy nem kell annyi réteget magaunkra aggatni, ha ki akarunk menni. Nem kell félni az ónos esőtől.
2022. márc. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
A több fénynek örülök, de azért a kánikuláig nem kéne elmenni...
2022. márc. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Imádom az év ezen szakát! :)
2022. márc. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!