Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetne több önbizalmam...

Hogyan lehetne több önbizalmam? Mit csináljak, hogy ne akarjak megfelelni másoknak? 25/L

Figyelt kérdés

Sose voltam elégedett a külsőmmel, pedig mások dícsérnek az alakom miatt (nagy mell, formás hátsó, 52kg), a hajam miatt (ombre, eredeti göndör, de kivasalva is szép), az arcom miatt (aranyosnak mondják), meg hogy alapból nem nézek ki 25-nek, inkább 16-nak (én ennek nem örülök). Mégsincs önbizalmam. Ha meglátok egy helyes fiút, vagy olyanokat ismerek meg, akik nagyon szimpatikusak, pont az eseteim, azonnal arra gondolok, hogy nekik nem kéne egy ilyen lány, mint én, hisz vannak tőlem sokkal de sokkal jobbak. Jobbak, akiknek bájosabb az arcuk, akik csajosabbak, akik vagányabbak, akik bátrabbak, akik csinosabbak, akiknek szebb a mosolyuk, akiknek szép hosszú hajúk van stb stb. Állandóan a hibáimat nézem a tükörben,és ez még jobban elveszi a kedvem. Pont elől középen még hézag is van a 2 fogam között, aminek hála nem merek szemtől szembe beszélgetni fiúkkal, mert csúnya. Olyankor lehajtom a fejem, vagy nevetéskor eltakarom a számat meg elfordulok.

A másik a megfelelési kényszer. Általános iskolában mind a 8 évig csúfoltak a göndör hajam miatt, valamint azért mert alacsony, vékony és szemüveges voltam. Emiatt teljesen megváltoztattam a külsőm, hogy gimiben befogadjanak, olyan legyek, mint a többi menő lány, akikért szaladnak a fiúk. Kontaktlencsés lettem, el kezdtem sminkelni és naponta 2x vasaltam a hajam. Lettek végre barátaim, senki nem csúfolt és oda voltak értem a fiúk. Onnantól kezdve mindig azon voltam, hogy mindenkinek megfeleljek. Utánoztam a menő lányokat öltözködésben, viselkedésben... Mintha nem is én lennék. Be is fogadtak, de végig úgy éreztem, mintha becsapnám őket is, meg magamat is. Megjátszottam magam csakhogy tetszek a fiúknak, és menő barátnőim legyenek. Habár már változtam sokat (nem utánozok senkit öltözködésben, nem akarok tetszeni a fiúknak, újra szemüveges vagyok), de megmaradt a megfelelési kényszer. Olyanokra gondolok, hogy "Ezt a nadrágot nem veszem fel, mert senki nem hord ilyet" "Nem csinálom meg ilyenre a hajam, mert hogy fognak rám nézni..." "Ezt a felsőt kidobom, mert mások cikinek találnák"

Ha pl nagyon tetszik egy ruha szett, és abban vagyok a városban, amint fiatalokkal állok a buszmegállóban, el kezdem szégyellni, mert ők ilyet nem vennének fel.



2022. márc. 21. 22:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Hmmm érdekes,kicsit mintha magamra is ismertem volna.engem is érdekelne a mások válasza,hogy hogyan lehetne több önbizalmunk... De szerintem a lényeg,hogy szeresd önmagad és adjunk hálát,hogy olyanok vagyunk amilyenek...
2022. márc. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
Nagyon butus és infantilis a gondolkodásod ahhoz képest, hogy 25 éves felnőtt nő vagy. Az írásképed is olyan, mint egy 14 éves tinilányé. Szerintem keress fel szakembert, mert az önbizalomhiánynál nagyobb gond, hogy úgy tűnik, megrekedtél a pszichés fejlődésben úgy 10 évvel ezelőtt.
2022. márc. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Akinek baj van az önbizalmával az nem ír ilyen szöveget, a megfelelési kényszer pedig egy bizonyos pontig általános.
2022. márc. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen véletlen dobódott fel a kérdésed, szerintem amit leírsz az alapján semmi gond sincs a külsőddel és ezt tudod is, csak megerősítésre vársz. Szemüveges lányokkal szerintem semmi baj nincs, sőt nekem bejön. Az viszont, hogy megakarsz felelni mindenkinek és azt veszed amit masok Iphone stb szerintem hülyeség. Iphone alapból fos pl. Nem csak a külsőségek fontosak, idővel majd rájössz talán. 32/f
2022. márc. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Márpedig semmi önbizalmam nincs. Családom is szokta mondani, hogy "Legyen már egy kis önbizalmad"

iPhone? Meg se említettem az iPhone-t. Huawei telefonom van.

2022. márc. 21. 23:20
 6/12 anonim ***** válasza:
29%

Szia,

Valahol ismerős a történeted engem is sokat csúfoltak iskolában.

Nem szabad hogy azok miatt elégedetlen legyél magaddal.

A leírásod alapján egy vonzó nő lehetsz és a szemüveggel sincs semmi baj. Volt barátnőmet is szemüvegesen ismertem meg nagyon tetszett.

Ruhákból pedig nyugodtan hordj csak olyat ami neked tetszik, attól leszel egyedi.

Mi van ha pont az egyedi stílusod tetszene meg valakinek?

Egész életedben nem játszhatsz megfelelősdit másoknak.

2022. márc. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%
Iphonet csak azért írtam, mert aki megy mások után és a külsőségek a márkanevek a lényegesek nekik általában az van. Örülök, hogy itt meg nem tartassz. Tojj le másokat és légy boldog. Göndör haj is szexi, semmi gond nincs vele, ne vasald napi 2x, mert úgy a tömeg leszel, nem pedig egyedi. ;)
2022. márc. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%
Hát, figyelj, legalább ronda nem vagy. Egyeseknek még ez sem adatik meg.
2022. márc. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
A túl nagy önbizalommal rendelkező, fennhordom az orrom stílusú lányokat én messziről elkerülöm. Ha mégis ilyen terved lenne, járj konditerembe, műkörmöshöz, futni, sprotolj keress jól fizető állást és több önbizalmad lesz.
2022. márc. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%
9 A "fennhordom az orrom stílus" nem feltétlenül önbizalom.
2022. márc. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!