Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok hazaáruló,...

Miért vagyok hazaáruló, "libernyák", ha jobb fizetés, jobb élet, jobb életkörülmények miatt ki szeretnék menni külföldre? (Ausztria, Németország az elsődleges cél)

Figyelt kérdés

Néhány közelebbi-távolabbi ismerősöm, sőt, némely családtagjaim szemében én egy senkiházi, "libernyák" hazaáruló vagyok, csak mert itt akarom hagyni ezt az országot. Az oknak mindig az alacsony bért említem meg, illetve azt, hogy kint teljesen máshogy viselkednek az emberek, sokkal barátságosabbak, kedvesek. (Voltam már kint párszor, igaz, csak nyaralni). No meg persze meg lehet élni a fizetésből.

És akkor kapom az ívet, hogy hazaáruló vagyok, "menjél akkor a libernyák németekhez" "tessék csak menny" "maradj is ott, többet haza se gyere" stb.

De tényleg én ezért libernyák lennék, rossz ember? Meg hazaáruló? És sokszor azt is megkapom, hogy "te is csak egy ostoba hazaáruló baloldali vagy".

Nos, való igaz a mostani rendszer nem tetszik, sosem tetszett. De csak azért, mert más a véleményem, nem értek egyet a kormánypolitikával és elegem van a kizsákmányolásból és ez ellen én tenni akarok, azért én miért vagyok rossz ember?

Pont az ilyen emberek véleménye miatt kapok még jobban kedvet ahhoz, hogy kiköltözzek. Egyszerűen undorító némely (inkább sok!!) ember viselkedése, véleménye, egyből az utálkozás megy, a gyűlöletkeltés..

3 jó emberi kapcsolatom is tönkre ment a politikai nézetem miatt és a kiköltözés vágya miatt (igazából nem is nézet, különösképpen nem szimpatizálok egy baloldali párttal sem, de a kormánypártokkal sem) mert egyik kiátkoz amiért hazáruló vagyok "Hazaárulókkal nem állok szóba"

A másik "Bal libis k*cs*g*kkel nem állok szóba" a harmadik embernek meg mind a kettő. Pedig mind a hárommal jó emberi kapcsolatom volt, mind addig, ameddig ki nem derült, hogy echte fideszesek én meg nem..

De mind egy is.

Ilyen emberektől elkap a hányinger, szégyellem hogy valaha ilyen "barátaim" voltak, általánosságban ilyen hozzáállással találkozom, nem csak a személyem irányába, hanem amit az fb-n olvasok kommenteket általánosságban is.

Na szóval miért lennék hazaáruló?



2022. ápr. 5. 01:23
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
90%
A saját velemenyem, de ezert nem vagy rossz ember. Ha van lehetoseged menekülj, ez az ország mar most halott, de pár éven belül csak rosszabb lesz. Nekem is tervben van hamarosan
2022. ápr. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
95%

Egyáltalán nem vagy hazaáruló. Aki "libsizik" annak jó a szar is, már megszokták, hogy hó végén nincs kenyérre se.


De teljesen mindegy mit csinálsz, az irígy emberek mindig ellened lesznek. Ha vállalkozást akarnál indítani, akkor meg az lenne, hogy úgyse tudod te azt megcsinálni stb. Ha valakinek egy kicsit jobb, mint nekik már megy a háborgás és a libsizés. Ezzel a saját nyomorukat kompenzálják, magadra ne vedd. Majd most ezután a gyönyörű választás után, eljön az az idő amikor ezek az emberek fognak nyafogni, hogy milyen drága minden és majd azt mondják, hogy vissza ne gyere ide.

2022. ápr. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
93%
Csak azért mondják, mert féltik a picsájukat, hogy nekik itthon nem marad semmi, ha az aktív dolgozó réteg jelentős részét elveszítik, főleg a képzetteket. És nem tévednek nagyot.
2022. ápr. 5. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
89%
Lehet hogy nem te vagy libernyák hanem ők szélsőjobberek.
2022. ápr. 5. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
90%

Azért mondják ezt, mert a magyar egy birka nép (tisztelet a kivételnek!). Ha azt mondják nekik, hogy nektek szarul kell élni, utálni kell egymást, és szenvednetek kell, akkor csak bégetnek egyet és elfogadják. Tökéletes példa erre a választás. Utolsó évben kiszórtak egy halom pénzt alamizsnának, és mindenkit megvettek vele kilóra. Az nem baj, hogy most majd szépen hagyják elszabadulni az inflációt, a hitelek kamata 20-30 ezerrel megugrik egyik hónapról a másokra, stb.

Ilyen ez a magyar... szeret szenvedni, és sanyargatni önmagát, mert akkor van miért siránkozni. Hiszen ha mindenki jól élne, akkor miért tudnának panaszkodni?

Nem a te hibád, hogy ilyen egybites barátaid/ismerőseid vannak, egyszerűen nem bírják elviselni, ha valakinek jobban menne a sora. Tudod... ha az én tehenem megdöglött, dögöljön meg a szomszédé is.

2022. ápr. 5. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy hazaáruló.
2022. ápr. 5. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem te vagy hazaáruló, hanem kb. az összes magyar politikus, aki szétcseszi az országot valamilyen önös érdek miatt.
2022. ápr. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
0%

Azért, mert nem elmenekülni kellene.

Németbe mész, ami azért olyan, amilyen, mert az embereknek van tartása.

Neked nincs.

És hogy tervezed, ha németben szarul fognak menni a dolgok, akkor majd onnan is inkább lelépsz és le van szarva?

Nem véletlenül mondják, hogy gyáva embernek nincs hazája.

Még jó, hogy ezelőtt X száz évig több volt az emberekben.

2022. ápr. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
91%
Kérdés, hogy ki mondja? Így választás után érthető a csalódás. Rájöttél, hogy itt sose az fog történni, amit az emberek akarnak, hanem az, amit egy ember akar. És ez mindegy ki, ha ez nem lesz, akkor jön más.
2022. ápr. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 Noren1989 ***** válasza:
7%
#1úgy értette,h àllamcsőd 🤨😅🤭
2022. ápr. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!