Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy konfliktus, nézeteltérés...

Egy konfliktus, nézeteltérés alkalmával sokan miért a nem egyenes utat választják? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ha bármilyen kapcsolatban valakinek nézeteltérése lesz a másik féllel, akkor az illető ezt nem a másikkal közli. A másik felé nem mutatja ellenérzéseit, sőt, semmit.

A szűkebb és tágabb környezet viszont maximálisan beavatásra kerül, mert velük közölve lesz a nézeteltérés oka, amit a vele kapcsolatban álló másik illetővel nem közölt. Kiegészítésre kerül az illető véleménye azokkal a gondolataival is, amelyeket ő gondol az egész konfliktusról, de nem igazak, mégis tényként kerül közlésre, olyan célból, hogy lehetőleg mindenki egyetértsen a véleménnyel, a nézeteltérés okával.

Eltelnek akár hetek vagy mégtöbb idő, a mindenkihez tanácsért futkosó illetőben a belső feszültség folyamatosan növekszik, már mindenki tud az adott dologról (de persze csak egyféle szemszögből), kivéve az nem tudja, akivel legelőször közölni kellett volna.

Amikor végre közlésre kerül, akkor az illető összeszedi bátorságát és a saját szemszögéből mindenkinek előadott történetet végre a másik féllel is közli, természetesen kiegészítve azzal is, amit a pletykáló fél csak gondolt a történetről, nem volt igaz, de tényként lett a környezetnek tálalva. Elmondja, hogy "mindenki mennyire fel van háborodva" és hogy "X is ezt gondolja", "Y is nagyon kibukott rajta" és "Z sem viselne el ilyet" stb...

Ez lett abból, amit azonnal meg lehetett volna beszélni a másik féllel, nem kismillió emberrel közölni az egészet és a konfliktusról gondoltakat is tényszerűnek, valósnak beállítani, pedig ezek csak az illető félelméből táplálkozó gondolatai voltak.



2022. ápr. 13. 11:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Mert gyávák a szemébe mondani a másiknak, mert félnek a következményektől. Sokan egy jogos kritikát se fogadnak jól, amit pl értelmes keretek közt tálal az ember.
2022. ápr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem és ha elferdítve tálalja rengeteg embernek és utána mondja el megspékelve azzal hogy az elferdített történetre miképpen reagáltak azok akikkel megosztotta, az mennynivel jobb, mintha négyszemközt a nézeteltérés pillanatában közli a másikkal a problémát?
2022. ápr. 13. 13:52
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
Ezt miért itt kérdezed, ezeknek az embereknek a háta mögött, miért nem szemtől-szembe? Ugyanazt csinálod :D :D :D
2022. ápr. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mert azoknak az embereknek az ilyen irányú, múltbeli viselkedése érdekel és már nem vagyok kapcsolatban velük, hogy meg tudjam kérdezni.
2022. ápr. 15. 10:38
 5/11 A kérdező kommentje:

Valamint másokkal kapcsolatosan is tapasztaltam ezt még régen és eléggé általánosnak tekinthető az "ilyesfajta konfliktuskezelés" hogy ne legyen specifikus.

Szerintem emberi viselkedésmódról való érdeklődés nem "adott emberhátamögöttiek háta mögött zajló kibeszélés".

2022. ápr. 15. 10:42
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
Akkkor ez régen volt, most már nincs ilyen, ugye? Majd ha legközelebb ilyet tapasztalsz merd szemtől-szembe felelősségre vonni az embereket, ne a hátuk mögött akard kibeszélni őket.
2022. ápr. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ez a fajta emberi viselkedés általánosnak tekinthető, most sem őket beszéltem ki, általános emberi viselkedésről beszéltem, anonim felhasználóként, egy anonim oldalon.

Ne vetíts rám semmit és ne írd elő hogy szerinted én mit tettem vagy nem tettem, köszi.

2022. ápr. 15. 11:10
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azért szoktam ezt az utat választani, mert nagyon félek, hogy amit mond az illető, azt rosszul viselném. Mondjuk azt mondaná: te egy szarszemét vagy, hogy ezt mondod rólam és nincs is igazad!!!! :( És félek attól, hogy ha igaznak érzem, amit mond, ha nem, nem tudom megvédeni magam és rosszul fogom magam érezni.
2022. ápr. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

mert:

- gyávák, ezt az #1 már írta

- gonoszak, keresztbe akarnak tenni a másiknak

- buták, azt hiszik nem derül ki az áskálódásuk

- és a környezetükben sok az erre fogékony ember. Ha én ilyet hallok, akkor minimum védelmére kelek annak akit kibeszélnek, mert nem vagyok kicsinyes, nem érdekel az épp pletykáló szimpátiája. Ritkán meg is jegyzem hogy nem kéne kibeszélni mást.


#8 ez eddig oké, csak akkor ne beszéld ki a háta mögött.

2022. ápr. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Engem az zavar leginkább az ilyenekben, hogy egyrészt már az egész környezet tudja, csak az érintett nem, másrészt pedig az illető a saját félelmeiből konvertált gondolatokat is beleszövi a pletykába mintha az is igaz lenne, holott nem igaz.

A sok ember felháborodása után jut el oda, hogy a véleményekkel felvértezve azzal beszéljen, akivel legelőször kellett volna.

2022. ápr. 16. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!