Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nárcisztikus vagyok?

Nárcisztikus vagyok?

Figyelt kérdés

Eddig egyátalán nem gondoltam, de kitöltöttem egy-két tesztet és mindegyik azt hozta ki hogy igen, vagy közepes mértekben.

Valóban az lennék vagy csak más hasonló jellemzőkkel rendelkező személyiség zavar, pl. perfekcionizmus miatt?


Mivel eléggé sikerorientált vagyok, és ritkán vagyok elégedett azzal amit csinálok.

A kritikát jól viselem igyekszem megfogadni, de azért bánt.


A családom egy része szerint önelégült vagyok, és lekezelő, a tanáraim szerint viszont sokkal magabiztosabbnak kellene lennem, mert így elnyomnak mások.


Mások nem értenek meg - sokak szerint fura vagyok, másképp viselkedek gondolkodok mint a többség, túl analítikus, elvont módon.


Ezek a nárcisztikus személyiségzavar jellemzői is, de a perfekcionizmus, és egyéb jellemzői is.

Mit gondoltok?



2022. ápr. 19. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Ezt szakember tudná megállapítani. Sem egy random gyk felhasználó, sem valami netes teszt nem fog tudni diagnosztizálni pár személyiségjegy alapján.
2022. ápr. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jogos :D

Csak vélemények érdekelnének, mert eddig teljesen a nárcisztikus személyiség ellentétének gondoltam magam.

Perfekcionizmust szakember mondta.


És érdekes hogy ennyire vacak a teszt hogy nem tudja elkülöníteni.

2022. ápr. 19. 14:07
 3/7 anonim válasza:
75%

Én még nem találkoztam nárcisztikussal, aki bevallotta volna magáról, hogy az. Nekem van pár nárcisztikus ismerősöm. Igen meg tudják keseriteni azok életét, akik valamilyen kapcsolatban vannak vele.

Sőt, kivétel nélkül egyik sem volt perfekcionista, maximum magáról gondolta. Inkább az átlag alattiak voltak.

Viszont mindegyikből egy nagyon erős embergyülölet áradt. A közeledésükről is lejött a képmutatás, számitás.

Szerintem kérdezz meg olyanokat, akik közel állnak hozzád, hogy mi a véleményük rólad.

Az alapján, amit leirtál, még nem kellene aggódj.

2022. ápr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Ha nárcisztikus lennél akkor egyáltalán nem így viselkednél.

Azt hinnéd hogy te vagy a legjobb a világon mindenben, és mi az hogy valaki Téged kritizálni mer! Hiszen mindig neked van igazad, te tudsz mindent a legjobban. Manipulálnál másokat, és hazudnál nekik hogy elérd a céljaid, hiszen ilyen kis senkik érzelmei nem fognak megállítani a grandiózus terveid kivitelezésében. Az, hogy lekezelőnek tűnsz, lehet csak szimplán a beszédstílusod, az analitikus elme pedig önmagában egyáltalán nem rossz. Egy nap még jó mérnök lehetsz vele. Kis reklám: Ha szeretsz filmet nézni, akkor ajánlom a Számító Embereket, az abban szereplő Steve Jobsot (igen, az a Steve Jobs :D) nárcisztikus személyiségzavarral diagnosztizálták, és ennek a tünetei nagyon jól látszódnak a filmben.

2022. ápr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

A DSM rendszer meghatároz 9 olyan jellemző tünetet, ami közül ha nálad tartósan fennáll 5 vagy több, akkor állapítják meg azt, hogy nárcisztikus személyiségzavarban szenvedsz. Ezt csak szakember (pszichiáter) állapíthatja meg.

Sok ember nem tud különbséget tenni a nárcisztikus személyiségzavar és a nárcizmusra utaló jellem között. Sokan élnek úgy hogy az 5 jellenző tünetből csak pl. 3 tünetük van meg egész életük során. Ezzel már elég rendesen tönkre tudják tenni a környezetük mindennapjait, de mivel nincs meg az 5 vagy annál több tünetük, ezért nem lehet őket személyiségzavarosnak diagnosztizálni. A nárcisztikus személyiségzavarosnak meg az egyik fő tünete az, hogy mivel általában maximalista, sikeres a munkájában, ezért nem is hajlandó elismerni a betegségét, tehát nagyon ritka hogy szakemberhez forduljon aki diagnosztizálná.


https://www.youtube.com/watch?v=aeke3FuXm-0

2022. ápr. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy.
2022. ápr. 25. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%

5-ös: Magyarországon nem csak pszichiáter diagnosztizálhat személyiségzavart, hanem klinikai pszichológus is.

Kérdező: ha nagyon foglalkoztat a téma, menj el klinikai pszichológusjoz vagy pszichiáterhez. Lehetőleg olyanhoz, akinek a honlapján ott van, hogy kifejezetten foglalkozik személyiségzavarokkal is (sok szakember nem foglalkozik velük). Még jobb, ha olyanhoz mész, aki kifejezetten foglalkozik nárcisztikus személyiségzavarral is.

2022. máj. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!