Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok az emberek akik mai...

Azok az emberek akik mai napig az utcán is maszkban járkálnak, mire várnak még a coviddal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sőt, igazából tavaly nyáron már volt, hogy többször napi 100 alatt volt az új fertőzöttek száma, de jó páran még akkor sem vették le.


Azokra ez nem vonatkozik, akik azért hordják mert kicsit betegek és másokat szeretnének magukoktól megvédeni. Azt még becsülöm is.


De most őszintén, több orvos, tudós is megmondta, hogy ez a koronavírus valszeg sosem fog teljesen eltűnni. Akkor életük végéig maszkolnak? Nyilván lehetne mondani, hogy mit foglalkozok vele, engem nem érint, ami igaz is csak a mentalitás érdekel mögötte.


Vagy esetleg ha majd hivatalosan csak ilyen napi 5-10 fertőzött lesz majd akkor engedik el?



2022. ápr. 21. 20:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%

Bar utcan nem hordom, de tomegkozlekedesen, ha nagyon zsufolt, mai napig felteszem. 2.5 eve egyaltalan nem voltam beteg.


Hogyan tudod megkulonboztetni, h ki az, aki beteg, es azert hordja, azoktol akik covid parasak?

2022. ápr. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%

Én megszoktam a maszkot, bár nem hordom már. Ártani nem árt, ha rajtam van. Tuodm, kitalálták, hogy jaj, nem lehet benne levegőt kapni, meg blabla. érdekes, én mindig kaptam levegőt.

A sok hülye büdös autó bűzét is szűri amúgy a maszk, szóval ebben a világban, ahol a környezetszennyezés senkit nem érdekel, én határozottan hasznosnak tartom forgalmasabb helyeken a maszkot. Ha leveszem, zongorázni lehet a különbséget, annyira érzem a bűzt.

Nyilván ha erdőben sétál az ember, nem kell maszk, mert az erdei finom levegőt is szűri.

A közhiedelemmel ellentétben az oxigént valami rejtélyes ok folytán átengedi.

De miért ne viselje, aki akarja? Baj nem lehet belőle, rosszabb nem lesz tőle senkinek, esetleg jobb, vagy nem, ezt nem tudni, de még az is lehet.

2022. ápr. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én csak olyan időseket látok manapság az utcán is maszkban, akik már ránézésre is súlyosan betegek és rossz állapotúak. Nyilvánvalóan csak a félelem miatt hordják. Persze aki nincs jól és ez biztonságot ad neki, az hordja nyugodtan, eszembe nem jutna bántani őket ezért. Van, aki csak felvette mondjuk a buszon és elfelejti levenni, mikor leszállt.

Inkább csak azért haragszom, mert a tévében lezajlott pánikkeltés hatására több idős ismerősöm a mai napig, 3-4 oltás és minimális tünetekkel kihordott fertőzés után is szabályosan retteg a covidtól. A nagymamám a saját egészségét hanyagolja el, mert közel két éve retteg bemenni a kórházba egy vizsgálatra. Más idős rokonok szó szerint bezárkózva élnek két éve. Nyilván nem akarom bagatellizálni a covid fertőzés veszélyeit, de 3-4 oltás után, kevés fertőzött esetén azért nem úgy kéne élni, mintha a legdurvább pestis tombolna a nagyik bejárati ajtaján kívül.

2022. ápr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Nem csak a covidtól véd a maszk, van aki a saját vagy a közvetlen rokona miatt hordja, aki pl leukémiás és óvakodnia kell bármilyen vírustól.


Van, aki meg allergiás és a levegőben szálló dolgoktól védi a maszk.


Covid előtt is voltak maszkosok.

2022. ápr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Sok olyan ember van aki mondjuk daganatos, csak nem hord olyan pólót amire az van írva, hogy "rákos vagyok, ezért hordok maszkot!"

Mamámnak is kellett a kemo miatt, szóval sajnos sok ilyen ember van aki beteg és inkább bevállalja, hogy hordja.


Aztán persze vannak azok, akik egyedül a kocsiban is hordják, de az már a no komment kategória.

2022. ápr. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
nem csak a covidtól véd a maszk.. kb minden felső légúti fertőzést visszaszorít.
2022. ápr. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

Én azért hordom, pláne ha zsúfolt helyre megyek, mert életem során minden évben legalább 2szer vagy 3szor beteg voltam, kivéve akkor, amikor maszkot viseltem és rendszeresen kezet fertőtlenítettem.


Az elmúlt években összesen kb egyszer voltam beteg, ami ráébresztett hogy nem akarom a koszos, büdös, kórságokkal teli levegőtöket szívni. Sőt, számomra a maszk nem is különösebben zavaró. Vannak emberek akik olyan nyűgösek lesznek tőle, mint az óvodás gyerekek, de én nem vagyok ilyen.

2022. ápr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy bizonyos üzletláncban például mindig olyan hidegre állítják a klímát, hogy a hűtőpultoknál még sapka is kell nekem. Mióta maszkban járunk, nyugodtan nézelődhetek nem fáztam meg a vásárlás végére.
2022. ápr. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a fuldoklás magától a maszk fajtájától is függ, mert alapvetően én se fuldokoltam a maszkban, de vettem pár divatos maszkot, ami orromra-számra tapadt, vastag is volt és örültem, amikor végre levettem.
2022. ápr. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%

Hát nem tudom gyerekek.


Én most hétvégén felszálltam buszra kéktúrázás miatt, majdnem mindenki folyamatosan krákogott, köhögött. 4 napig semmi bajom nem volt, pedig mentem napsütés utáni havas esőben is szarrá izzadva, mégsem volt bajom. Ültem fél órát buszon, estére kapart az én torkom is.


Másik, kipróbáltam milyen gyalog bejárni munkába kocsi helyett, mert kis távolság szűk 1 óra. Konkrétan meg lehet fulladni a szmogban reggelente meg estefelé. A maszk ezt is megszűri valamennyire, nem ok nélkül hordják az ázsiai nagyvárosokban.


Mondjuk ha elkészül a lakásom itthonra is beszerzek valami légszűrőt, mert irgalmatlan dzsuvás a levegő. A szemüvegemről minden nap masszív porréteget törlök le. Korábban albérletben voltam ott nem volt ilyen.


Egyszerű tény, a maszk szűri a levegőt, csak eddig mindenki szart rá.

2022. ápr. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!