Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mivé lesz így a világ?

Mivé lesz így a világ?

Figyelt kérdés

Egy olyan szörnyű jelenetnek voltam ma a szemtanúja, ami nagyon árulkodó arról a világról, amiben élünk: A Fővám téren egy kávézó teraszán egy ilyen 70 év körüli, élénk vörösre festett ajkakkal rendelkező nő kora délután itta a kávéját, de azt látni kellet volna mindenkinek, hogy a vastagon rúzsos szájával csücsörítve szürcsölte a kávét, és ilyen rikító szőkére volt festve a haja, és a csipkés harisnyás combját jól kitette, éppen nem látszott ki a bugyija a bőr(!!!) miniszoknyája alól. És akkor ott volt a székéhez kötve az a jojózó szemű, öklöm nagyságú kutyája. És akkor még így vigyorogva tette-vette magát az a nő...


Tehát egy világban, ahol az emberek ennyire nem tudnak méltósággal megöregedni, viselni a kort, ennyire szégyentelenek, ennyire szemérmetlenül felvállalják az önkifejezésükkel, hogy soha az életben nem dolgoztak egy napot sem, egy ilyen világban miben lehet reménykedni?


Én faluról jövök, nálunk 40 év feletti nőt nem láttok rövid szoknyában, de még feszülős farmerben sem. Nálunk mindenki keményen dolgozik, és már senkinek nincs energiája és kedve vénemberként a napon ücsörögve kávézni!



2022. ápr. 26. 16:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Rendben, és akkor mi is a kérdés? Nem kell az egész emberiséget megítélni 1 db személy miatt...
2022. ápr. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%

"Nálunk mindenki keményen dolgozik, és már senkinek nincs energiája és kedve vénemberként a napon ücsörögve kávézni!"


A nő viszont feltehetőleg nyugdíjas, nem dolgozik egész nap, van tehát kedve, ideje és energiája a napon kávézni. Többet foglalkozol ezzel, mint amennyit kéne.

2022. ápr. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%
Édesanyám latex nadrágban és topban jár be irodai munkát végezni. Ráadásul már két éve. A mai napig nem értem, hogy miért engedi ezt meg a főnöke egy komoly nagyvállalatnál. Nekem ég a pofám helyette...
2022. ápr. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

"Én faluról jövök"


mehetsz is vissza.

2022. ápr. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
23%
Miért bántjátok a Kérdezőt? Ő az általa írt példával csak arról szeretne beszélni, hogy miért igénytelenednek el az emberek. Egyre többet adnak a külsejükre — és ezt egyre rosszabbul csinálják. Ízléstelenek. Mint amikor c*gányasszony csillogó kínai Gucci pólóban mászkál Louis puttonnyal meg kétszáz forintos rózsaszín gumipapucsban.
2022. ápr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%

Először azt hittem, valami olyan sztorit fogsz leírni, hogy szemtanúja voltál annak ahogy valakit ok nélkül bántanak, megaláznak, megvernek.

De te egy olyan nőről beszéltél aki nem ártott senkinek, csak ült és kávézott. És még egy kiskutyája is van, juj! És még mosolyogni is mert, ez aztán mindennek a teteje! Hát micsoda világ ez, de tényleg.

Pont a magadfajta miatt ment el a világ rossz irányba. A rosszindulatú, irigy prolik miatt, akik olyanokat szólnak meg akiket nem is ismernek, meg akik nem is ártottak nekik.

Hála az égnek ma már intelligensebb a társadalom mint régen, a legtöbb helyről már kikopott az a nagyon szánalmas mentalitás, miszerint egy nő 40 felett temesse el magát. Sajnálom hogy a faludban még mindig őstulkok élnek, és te is ezt hozod magaddal. Menj vissza oda, ha besavanyodott, begyöpösödött emberek között jobban érzed magad.

Mellesleg nem tudhatod hogy mit és mennyit dolgozott. Lehet hogy ledolgozta az életét. Nyilván, különben a minimum nyugdíjból nem engedhetné meg magának hogy beüljön egy kávézóba. Huszonvalahányezer a minimum, abból max éhenhalni lehet.

Azt várod hogy 70 évesen dolgozzon mert ha te szívsz akkor szívjon mindenki, vagy annak örülnél ha éhezne és az a bajod hogy megteheti hogy beül kávézni és még boldog is? Vagy egyálatalán minek él még, ez a baj?

Annál a mentalitásnál amit te képviselsz, sem ostobábbat, sem gusztustalanabbat nem lehet találni.

2022. ápr. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
Én nem tudom, velem van a baj, hogy embereket csak az után ítélek bármilyennek is, miután beszéltem két mondatot velük? Honnan tudod, hogy a nyugdíjas élete előtt nem dolgozta agyon magát? Mi van, ha egész életében olyan öltözködés volt ráerőltetve, ami távol állt az önkifejezésétől és most szeretne a saját ízlésének megfelelőn megjelenni egy kávézó teraszán és ő épp csinosnak érezte magát abban, ami számodra ízléstelen? Mit láttál volna szívesebben, egy félig megőszült nénit, aki kosztümben, esetleg fáslival a lábán és bottal az oldalán ücsörög ott? Komolyan fel nem foghatom, miért akar valaki mindenkit társadalmi normák közé szorítani. Kívánok neked egy boldogabb életet, hogy ne másokéval kelljen foglalkoznod.
2022. ápr. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

Falusi vagyok,mindjárt negyven,de nálunk normálisan öltözködnek a nők.Van egy két peneszvirág,de a legtöbben csinosan,miniben,alakot kiemelő ruhában,belőtt hajjal,sminkkel járnak kelnek.És van aki dolgozik is/mint én pl/a kertben,állatok mellett.

De szerintem csak kitaláltad a sztorit.A lényeg,hogy mindenki abban van amiben akar.Nehogy már valaki megmondja mit vegyek fel.

2022. ápr. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Annyira látszik, hogy falusi vagy. XD egy pesti lese x@rja,ki hogyan öltözik.
2022. ápr. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%
9-es, a 7-es vagyok, se nem pesti, se nem falusi, szerintem az elfogadást nem ebben mérik.
2022. ápr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!