Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fiatalok hogy-hogy felváltva...

Fiatalok hogy-hogy felváltva tegeznek és magáznak?

Figyelt kérdés

43 vagyok, kajarendeléseket szállítok ki, koleszokba is sokat megyek ez miatt, egyetem, gimis kolesz.


A fiatal srácok, lányok van amelyik tegez, van amelyik magáz, de olyan is rendszeres hogy először magáz aztán átvált tegezésbe aztán vissza, de mintha zavarba jönne, nem tudja hogy illene köszönnie.


Vajon ennek mi lehet az oka?



2022. ápr. 28. 14:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%

Fiatalként írom, hogy az az oka, hogy valamiért mi ezt a magázás-tegezést nem tudjuk kezelni.

Van, hogy én is felváltva használtam a kettőt akár egy beszélgetésen belül is.

Hogy mi lehet az oka? Egyszerűen nálunk már nem alakult ki ennek a kultúrája. Míg az apám magázza az anyját, én már azóta tegezem, mióta beszélni tudok.

Hosszútávon úgy tűnik nekem, hogy egyszerűen kikopik a mindennapi beszédből a magázódás, egy-két generáció, és már egyfajta kuriózum lesz szerintem.

2022. ápr. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én 41 vagyok, de a velem egykorú kajafutárokat hol tegezem, hol magázom, általában attól is függ, ő hogy köszön.
2022. ápr. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%

Mert nem tudunk már kiigazodni ebben az elavult, felesleges rendszerben, aminek már tényleg semmi kommunikációs üzenete nincs, mert az alapvető funkciói (távolságtartás, tisztelet kifejezése) ezzel vagy enélkül is lehet hogy megvan, lehet hogy nincs.

De aki lemagáz mondd neki nyugodtan hogy tegeződjünk.

2022. ápr. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
A húgom 20 éves, mégis simán lemagázna, sőt, a 30 év körüli futárokat is. Máskor megkérdeztem tőle, hogy miért. Azt válaszolta, mert tisztelettel szeretne beszélni, és amíg nem engedik meg neki, hogy tegeződjön, addig nem fog. Anyukának így nevelt minket, és hiába van köztünk 5 év, lehet én is magázódnék.
2022. ápr. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

Másképp nevelték őket valószínűleg.

Engem úgy neveltek hogy idegent magázva illik megszólítani, úgyhogy én csak a gyerekeket tegezem kapásból, már egy velem egykorúval (28 vagyok) is magázódva beszélek, mert ebben nőttem fel és számomra ez a normális. Másnak meg más.

2022. ápr. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
82%
Gyűlölöm ezt az egész magázódást. Annyira feleslegesnek érzem, anélkül is megtudom adni a tiszteletet. Én is azért váltogatom mert a tegezés jön a számra csak aztán kapcsolok, hogy lehet nem illik. De annyira jó lenne ha nem is létezne.
2022. ápr. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
60%

Akinek volt gyerekszobája, az magázódik elsőre. Én egy idősebb férfit nem fogok letegezni, még ha nőként nekem kellene felajánlanom is.


A magázódás tisztelet adás, ha személyesebb a kapcsolat, akkor szokás tegeződni. Ha ők magáznak, te meg letegezed őket, ne csodalkozz ha letegeznek, majd vissza, mert továbbra is a magázódás lenne a rendes.


Kivéve az interneten. Itt ötletem sincs miért nem érvényes.

2022. ápr. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
98%

Mert tényleg nem tudja mit mondjon. A futár alapból egy fiatalos, "tegezős" munkakör, de mikor meglátják, hogy náluk már idősebb vagy, akkor nem tudják mit mondjanak.

Én eladó vagyok huszonéves nőként, és mindenkit alapból magázok, még a tiniket is kb, mert nem tudom ki háklis erre. Viszont van akin meg látom, hogy a magázáson húzza fel a szemöldökét (főleg a harmincas férfiak). Engem pedig mindenki alapból lesziáz, amire elköszönésnél én is, erre akkor már magáznak. Rendszeres ez a párbeszéd:

Én: Jó napot kívánok!

Vevő: Szia! Egy kólát szeretnék!

Én: Rendben, négyötvenet szeretnék kérni. Köszönöm, szia!

Vevő: köszi, viszlát!

...

Hülyeség ez a tegezés-magázás, a hétköznapi életben teljesen nem lehet már jól kezelni.

2022. ápr. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
67%
Annyira szánalmas, hogy a kérdésre válaszolok de lepontoznak😂
2022. ápr. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
28%

#9

Egy válasz van jelenleg lepontozva, amiben nem igazán a kérdésre válaszol az írója, csak fröcsög egy jóízűt hogy ami az ő személyes ízlésének nem tetszik, azt el kéne törölni. Nem tudom hogy te írtad-e azt, ha igen akkor valószínűleg ez az oka.

2022. ápr. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!