Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fiatalok hogy-hogy felváltva...

Fiatalok hogy-hogy felváltva tegeznek és magáznak?

Figyelt kérdés

43 vagyok, kajarendeléseket szállítok ki, koleszokba is sokat megyek ez miatt, egyetem, gimis kolesz.


A fiatal srácok, lányok van amelyik tegez, van amelyik magáz, de olyan is rendszeres hogy először magáz aztán átvált tegezésbe aztán vissza, de mintha zavarba jönne, nem tudja hogy illene köszönnie.


Vajon ennek mi lehet az oka?



2022. ápr. 28. 14:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Magázódom, akkor tegezek, ha felajánlják.
2022. ápr. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
95%
Magázódom. Természetesen. Aztán kapok hideget-meleget, hogy ne magázzam őket. Aztán az is sértő lehet, ha utána sem tegezem. Aztán meg is kéne jegyeznem, hogy akkor kivel hogyan. Össze-vissza kavarom már én is. Szerintem függ ez a statustól is egyébként. Jaj de elavult dolgok ezek..:)))) de én szeretem a magázódást, na de csendőrpertut nem iszom, hogy engem meg tegezzenek cserébe.
2022. ápr. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is ételfutár vagyok, közel a negyvenhez és nő. Sokakon látom, hogy nem tudják tegezzenek vagy magázzanak, de van, akinél én sem tudom eldönteni, hogy merjek-e "Helló, Jó napot/estét!" köszönni így párban, vagy megsértődik rajta. :D Ha meghallják a hellót, azután könnyebben tegez, akinek kényelmesebb a tegeződés (főleg a fiatalok), de ennyin a magázódósok se szoktak megsértődni. Viszont a külföldieket ilyen szempontból kifejezetten szeretem, velük nem kell ezen agyalni. :D
2022. ápr. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
53%
Én magázódom futárokkal. Nem haverok vagyunk, megadom a tiszteletet és a távolságot.
2022. ápr. 29. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudják eldönteni,mi lenne a helyes.Ajánld fel nekik a tegeződést.
2022. ápr. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
87%

35 vagyok és teljesen véletlenszerű, hogy tegezve vagy magázva köszönök valakinek, azt használom, amelyik éppen a számra jön. Ugyanezt figyeltem meg a húszas korosztálynál is. :D

Sokszor nem is tudom, hogy köszönjek valakinek, aki ránézésre 5-6 évvel idősebb vagy éppen fiatalabb. Van, hogy én magázva köszönök, ők tegeznek, erre elköszönéskor én is tegezem őket, ők meg átváltanak magázásra. :D

Szerintem be kellene tiltani a magázódást, semmi értelme nincs.

2022. ápr. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
80%

Ahogy előttem is írták: nem tudják, hogy tegezzenek vagy magázzanak. A futár fiatalos szakma, általában tegezni szokás őket, de te kicsit előbb születtél, mint amire ők számítottak, ezért bizonytalanok.


Én biztosítási ügynökkel jártam így. Felhívott, először nyilván magázott, mint minden ügyfelet, aztán fiatalnak hallotta a hangomat a telefonban, ezért kérdezte, hogy tegeződhetünk-e, amit én el is fogadtam (hangja alapján fiatalabb lehetett nálam), de amikor meghallotta a születési évemet (1980, tehát már az én korom is 4-essel kezdődik) visszaváltott magázásra. (Amúgy még nem egyeztünk meg semmiben, majd hív még.)


Te hogy szereted, kérdező? Tegeződnél vagy magázódnál a nálad fiatalabbakkal?

2022. ápr. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
80%
20 éves vagyok. Szerintem, ahogy az előttem válaszolók írták, valóban nincs meg ennek a kultúrája. Sokáig próbálkoztam azzal amit a nagyszüleim tanítottak, hogy a felnőtteket, akármilyen életkorban, magázni kell. Azonban sokszor belefutottam már felháborodásba, főleg azért, hogy "ilyen öregnek nézem őket?" szóval azóta csak az idősebbekkel magázódok, de 40-45 alatt, informális élethelyzetben soha. Általánosságban, ha élből letegezem az embereket sokkal kevesebben problémáznak rajta mint a magázódásnál.
2022. máj. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

azért, mert sokszor nehéz eldönteni, hogy tegeződj vagy magázódj.


30 felett vagyok, de kevesebbnek nézek ki, ezért szinte mindenhol tegeznek, főleg a nők úgy 45ig. ez egyáltalán nem zavar, de néha elég érdekes szituk tudnak kialakulni. irodában dolgozom, és gyakran jön hozzánk futár, illetve postára is gyakran megyek hivatalos levelekkel.

a futárokkal nincs „gond”, ők mindenkivel tegeződnek, még a 45 körüli őszes postafutár is letegezi a főnököt is.


a postán már viccesebb, mert az egyik 35 körüli ügyintézővel ’jó napottal” köszöntünk egymásnak, viszont amikor kérdezett vmit, sztem akaratlanul tegeződésre váltott. aztán meguntam, és elkezdtem sziával köszönni, onnantól csak tegeződés volt.

2 postás (egy idős egy fiatal) hol tegeznek, hol magáznak, képesek 1 napon belül is váltani.


boltban volt, hogy a kasszás nő mondta, h „43 vagyok ,légy szíves tegezz”. ilyen gyakrabban van, úgy vettem észre, általában örülnek a 40esek, ha visszategezik őket.

most már lassan ott tartok, h minden 50 alattit vissztegezek, eddig olyanok nem kértek a tegeződésből, akik alapból elég bunkó emberek voltak.

2022. máj. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!