Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket mivel szokott idegesít...

Titeket mivel szokott idegesíteni a lakótársatok?

Figyelt kérdés
Összeköltöztem két hónapja a legjobb barátnőmmel, de mint kiderült, nem biztos, hogy a legjobb lépés volt. Tényleg igaz, hogy lakva ismeri meg a másikat az ember. Elég rendetlen, széthagyja az apróságait, felhalmozza a kaját, amik megromlanak, nem igazán takarít. Nyilván fogok beszélnk vele erről, de kíváncsi lennék, nektek van-e rossz tapasztalatotok lakótársról, illetve titeket mivel tudnak az őrületbe kergetni?

2022. ápr. 30. 22:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére már nincs lakótársam, de ezek idegesítettek:

-privát szférám nem tartják tiszteletben, mindenkinek saját szobája volt de bemászkáltak az enyémbe

-kosz, piszok, rendetlenség

-romlott kaják a hűtőben

-hajnali 5-kor üvöltve tévézés

- mosogató telepakolva piszkos edénnyel, ha használni akartam akkor el kellett mosnom az összes sza*t amit ott hagyott

-kiáramló bűz a szobájából

2022. ápr. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

10 éve összeköltöztem egy barátnőmmel.

Akármikor vettünk közösen valamit, ő mindig otthon hagyta a pénzt.

Ez odáig fajult, hogy lassan a cigijét is velem vetette meg.

Akkor derült ki a valódi kora is, ami nem is zavart, mert pár évvel volt idősebb, mint amit mondott, csak a pasija előtt titkolni kellett.

Egy hónap után elköltöztem, azóta nagyon ritkàn, de beszélünk.

2022. ápr. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem takarít, csapkodja az ajtót, telepakolja a mosogatót a szennyes edényeivel, és napokig úgy is hagyja. Éjszaka indítja el a mosást, égve hagyja a villanyt a folyosón, nyitva hagyja az ablakot a konyhában (persze jól teszi, hogy kiszellőzteti a kajaszagot, de felőle télen is egész nap nyitva lehetne az ablak).
2022. ápr. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nálunk én voltam az idegesítő lakótárs 🙂


Éjfélkor értem haza munkából, nyilván zajjal jár zuhanyozni, enni. Néha nem tudtam elkerülni, hogy bedobjak egy mosást. Hetente egyszer viszont tisztára nyaltam az egész lakást. Teljesen fordított életvitelünk volt.

2022. ápr. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
27%
A szobatársaim például azzal, hogy szanaszét hagyják a játékaikat, amikre ráülök vagy rálépek és olyankor hangosat sípolnak, éjszaka "magyaráznak" álmukban, amire felébredek és a papucsomba rejtik a dugi jutalomfalatokat vagy dugikajájukat. De amúgy imádom őket, minden időmet amit lehet velük töltöm és este összebújva alszunk el.
2022. máj. 1. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
#5 Cicákról van szó? :)
2022. máj. 1. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
43%
6, Kutyákról <3 <3
2022. máj. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Régebben voltak ilyenek: ha nem vittem le a szemetet teljesen megtelt és már mellé dobálták. Volt olyan szobatársam aki képes volt az én edényeimet, evőeszközeimet használni. Amikor rákérdeztem, hogy miért faarccal annyit mondott, hogy a sajátját nem tudja mert az koszos. Volt aki miután kenyeret szelt a morzsát lesöpörte a földre. Össze vissza recsegett a papucsod alatt ha mentél át a konyhán. Volt olyan szobatársam aki lusta volt felkelni de vasárnap is hajnalra ébresztőt rakott be félóránként mert ő úgy szeretett aludni ha gyakran felkeltik... én meg nem bírtam aludni és nem fogta fel.
2022. máj. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Amikor nincs tekintettel a másikra és pl. hajnali órákban ajtót csapkod, tévét hangosan néz. Vagy éjjeli, hajnali órákra áthívja -közös megegyezés nélkül- a haverjait és hangoskodnak hétköznap.

Rendetlen, így koszos edényeit, cuccait szanaszét hagyja, az előbbit gyakran csak gyűjti és nem mossa el.

Vagy épp nem tesz semmit a közösbe.

2022. máj. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú ideig egyedül laktam, de tavaly év végén költöznöm kellett és nem volt sok választási lehetőségem, meg spórolni is akartam, úgyhogy beköltöztem egy 2 szobás lakásba egy velem korú srác mellé. Személyesen nem ismertem, de voltak közös ismerőseink. Előadta az elején, hogy neki milyen fontos a kommunikáció és a rendszeretet, de már az első hetekben feltűnt, hogy komoly hiányosságok vannak. Eleve az, hogy soha nem beszéltünk, csak akkor, ha én valahogy megszólítottam, pedig rohadtul nem vagyok egy kezdeményező típus, de gondoltam próbálok haverkodni. De az a helyzet, hogy nem lehet vele. Amivel pedig ezen felül idegesít, az a trehánysága. Több szabadideje van, mint amennyi nekem a munkahelyemen valaha lesz, de ez nem látszik a lakáson:

- szanaszét hagyja a mosatlant, konyhapult, asztal, padló naponta összemorzsázva,

- a WC-t rendszeresen takarítom utána, mert összecsokizza a WC peremét és simán úgy hagyja,

- a szemetet még egyszer nem vitte ki, mióta itt lakom,

- a fürdőkádat minden áldott nap ki kell öblítenem utána, mert tele van szőrrel és azt is gond nélkül otthagyja,

- az meg csak apróság, hogy a hűtő is a cuccaival van telepakolva, alig van helyem (de ugyanez igaz a konyhaszekrényekre és a mélyhűtőre is).


A spórolás miatt megérte idejönnöm, de a gyerekhez egyre kevésbé van idegrendszerem. Soha nem volt még olyan lakótársam, aki ne a plusz munkákat csinálta volna nekem, szóval nagyon hajlok arra, hogy spórolás ide vagy oda, olyan helyet keressek, ahol lehetőleg egyedül tudok lakni.


30/F

2022. máj. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!