Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges valami úton érzelmi...

Lehetséges valami úton érzelmileg teljesen neutrálissá tenni magát az embernek, mint mondjuk Grievous tábornok a Csillagok háborújából?

Figyelt kérdés

Olyannyira elegem van már abból hogy az egész életem a kudarcokból, a vágyakozásból, és az ezek miatt szomorúságból, gyászból, gyűlöletből áll, elegem van hogy én soha nem lehetek boldog, sosem kaphatom meg amit/akit igazán szeretnék, egyáltalán minek így élni? Kinyuvasztani viszont nem vagyok képes magam, ahhoz meg sajnos bőven túl fiatal vagyok hogy a természetes halálra bazírozzak. Szóval valahogy még le kéne élni pár évtizedet.

És hát a depresszióval, szenvedéssel töltött időmet mondjuk viszont fordíthatnám arra is hogy pénzt keressek és legalább anyagi javakkal elhalmozzam magam ha már az igazi boldogságra semmi esélyem, szóval igen jó lenne ha ki tudnám ölni magamból teljes mértékben az érzéseket, pozitívat és negatívat egyaránt, olyan akarok lenni mint egy gép, aki él ugyan, de nem érez semmit a fizikai fájdalmon kívül. Lehetséges ilyet valami gyógyszeres kezelés, műtét vagy bármi hasonló árán elérni? Vagy még erre sincs semmi esélyem?



2022. máj. 3. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:
38%
Menjél ki ukrajnába,ott majd kinyúvaszt egy rakéta vagy ilyesmi.
2022. máj. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Gyógyszeres kezelésről vagy műtétről nem tudok, de ha mantraszerűen mondogatod ezt magadban minden nap, egy idő után el fogod érni. Depressziónak amúgy is egyik része az érzelmek kifakulása. Én is úgy gondolkodtam régen, mint te, és sikerült is elérni ezt az üres, szinte érzelemmentes állapotot. Nem jó. Ne akard ezt, mert csak konzerválod a mostani helyzeted. Minek dolgoznál, mint egy gép, ha semmi érzelmi motivációd erre? Csak mélyebbre fogsz süllyedni. Az érzelemmentesség nem ad motivációt és erőt, csak kiszipolyoz.
2022. máj. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi lenne számodra az "igazi boldogság"? Meg tudod fogalmazni?
2022. máj. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 MGéza válasza:

Esetleg hogy tanulsz, keresed a kitörési lehetőséget a jelenlegi helyzetedből?

Rengeteg módja lehet, csak sajna sokan rossz utat választanak: Így voltam ezzel én is, elhittem idióta fizetett oldalaknak hogy online kaszinókban csodastratégiával meggazdagodhatok, hogy a sportfogadásban létezik nyerő taktika és sok egyéb más, szeretetpótlékok, online játékokban pénzért hajhászni a dicsőséget...

Szóval az embernek önmagával kell számot vetnie és megtalálni az életben az örömöt, mert olyan nincs, hogy minden vágyad csak pénz által érhető el, legfeljebb önmagad lehetőségeinek túlbecslése hajszolhat ilyen hamis illúziókba, valamint a saját magadba vetett kishitűség.

Én a helyedben pszichológust keresnék fel ha magadtól képtelen vagy átlátni, hogy hol szúrtad el.

2022. dec. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!