Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önző vagyok, ha 22 évesen...

Önző vagyok, ha 22 évesen (még) nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés
A barátnőm 25, ő nagyon szeretne gyereket. Viszont én még "5 perce" az voltam, még nem érzem magam érettnek egy gyerekhez, és talán soha nem is szeretnék szülő lenni. Nem érzem magam annak a típusnak. Ez talán egy pár év múlva változik, nem tudom.

2022. máj. 13. 12:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%

Egy gyerek nagy felelősség. Fontos, hogy stabil legyen a kapcsolatotok, legyen kialakult exisztenciád, amivel el tudod tartani a családot. Nahéz nőként egyedül gyereket nevelni.

Viszont egy gyerek nagyon aranyos, ha pozitívan állsz hozzá, nagyon szép látni, ahogy fejlődik, és szeret titeket, szóval ne állj a gyerek kérdéshez ennyire negatívan.

2022. máj. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Mi se akarunk, de ez közös döntés volt. Az oka az, hogy mindkettőnket bántottak a suliban annak idején és ez azóta csak rosszabb lett, gyakorlatilag egy börtönbe kéne küldeni szegény gyereket minden nap, a tanároknak semmi eszköz nincs a kezükben, hogy ezt megakadályozzák, a rosszakat eltávolítsák. Nem akarjuk szegény gyereket ennek kitenni. Majd ha lesz változás, akkor gyerek is, de mire lesz valami, ha lesz már megöregszünk.
2022. máj. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagy önző. Akinek van / szeretne gyereket a közeljövőben nem azért szeretné - jó esetben-, hogy milyen ő milyen önzetlen, hanem, egy felelősségteljes döntés. Megfelelő körülmények között feltudja nevelni a gyereket, meg persze szeretne is. Attól hogy valamit nem szeretnél és nem csak a gyerekvállalásra értendő nem leszel önző.


Sőt jelenlegi helyzetetben pont, hogy jó, hogy nem akarsz gyereket, ha nem érzed magadat érettnek hozzá.


Ezt mindenki maga dönti el és akárhogy is dönt egyik nem rosszabb a másinál.

2022. máj. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%

Lehet a barátnőd sem szeretett volna (még) gyereket 22 éves korában, írtad, hogy ő már 25.


Illetve nem kell magadat senkihez sem hasonlítani.

2022. máj. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
Mert a csajod akar, attól neked még nem kötelező. Te tényleg fiatal vagy ilyen dolgokhoz, ez nem aranyhörcsög, várj vele. Ha nem tetszik a csajodnak, keressen más balekot.
2022. máj. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
47%

Valószínűleg soha nem akarsz gyereket akkor.

Én is így gondolkodtam 22 évesen, hogy pár év múlva másképp gondolkodom.

Most meg már iszonyat rég volt, és nem változtam.

A koromat inkább nem árulom el.

2022. máj. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
Te döntésed, - és eléggé nagy a tétje! - Ne hagyd, hogy bárki is beleszóljon egy ilyen horderejű döntésedbe, - akárki is legyen az!
2022. máj. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%

Nem vagy az. De ha az lennél, akkor mi lenne? Ha nem érzed azt, hogy akarsz gyereket, akkor ne vállalj be egyet csak a társadalmi nyomás miatt. Akkor inkább legyél "önző".


Viszont, ha tartósan azt érzed, hogy te nem akarsz gyereket, míg a barátnőd igen, akkor érdemes átgondolni a kapcsolatotokat, mert akárhogy döntötök a végén gyerekügyben, valaki boldogtalan lesz. Fontos, hogy erről őszintén kommunikáljatok.

2022. máj. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
17%

Hát figyelj, ha lenne párom és akarna gyereket lenne, ha nem akarna meg nem lenne.

Bár ha besikerülne inkább tartsuk meg, tudom hogy nem népszerű, de nem vagyok az abortusz híve.

2022. máj. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
78%

Dehogy vagy önző.

Annyi, hogy a párodnak ne vetíts, légy vele őszinte hogy nem szeretnél, legalábbis még.

De amúgy nem leszel önző akkor se, ha 150 évesen se akarsz majd.

2022. máj. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!