Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet a csalódásokra...

Hogyan lehet a csalódásokra felkészülni, ha az ember szerelmes? Hogyan lehet felnőni, hogy egy csalódás ne hagyjon mély nyomot? Sajnos már átestem a ló túloldalára és érzelemmentesen kezdek élni, de úgy nem tudok szeretni, udvarolni, kedvesnek lenni?

Figyelt kérdés
2022. máj. 14. 05:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet, de nálam minél több csalódás ért, annál kevésbé fáj a következő. Valahogy így eldurvul a lelkem, már eleve a rosszra számítok, úgy élek, hogy élvezem a perceket, mert tudom, hogy aztán hamar át leszek vágva a palánkon. Illetve, tervezek már, mindig van B, C verzió, hogyha egyik pasi kirúg/elutasít, akkor jöhet a következő. Ezt csak addig lehet csinálni, amíg fiatal vagyok. Régen vágytam a szeretetre, kötődésre, az az igazi ártatlan, naiv szöszi lány voltam, de rájöttem, hogy a legtöbb embernek erre nincs igénye.
2022. máj. 14. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Isti22 ***** válasza:
42%
Pont így. Jó úton haladsz, már csak realizálnod kell, hogy a szerelem nem létezik abban a formában, ahogy gondolod, csupán egy kulturális / társadalmi kreálmány.
2022. máj. 14. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért kéne a csalódásra készülni?

Ilyen pesszimista hozzáállással csak azt éred el, hogy nem fogod élvezni az életedet akkor se ha épp nincs gond.

Ha valami jó, örülj neki, élvezd ki. Majd ha elromlik akkor ráérsz azon gondolkozni, hogyan tovább.

2022. máj. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Gyerekek, amikor azt írtam, hogy érzések nélkül élek az olyan, mintha nem én dönteném el direkten hanem tudatalatt zajló folyamat.
2022. máj. 14. 06:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ahogy idosodsz meg atmesz sok csalodason megtanulod kezelni.. ilyen ez mindenkinek
2022. máj. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy megtanulod élvezni a saját társaságod, a hobbijaid, stb, és nem epekedsz kétségbeesetten senki után, mintha ő lenne életed értelme. Így mikor elutasít vagy megcsal nem fog annyira megviselni mert nem érzed úgy, hogy nélküle nem lehetsz boldog. El kell fogadni hogy 1) többmilliárdan vagyunk ezen a bolygón, hát istenem, majd jön a következő 2) a szerelem egy "plusz" az életedben, egy gyönyörű ajándék ha úgy tetszik, ami vagy megmarad vagy nem. Attól még egy egész, boldog ember maradsz, nem függsz a párodtól (max nyilván anyagilag).
2022. máj. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!