Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha lehetne választani, melyik...

Ha lehetne választani, melyik mellett döntenétek? Érzelmek vagy érzelmek nélküli élet?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ilyesmi nem igazán lehetséges, de az utóbbi időkben átélt fájdalmak és kudarcok hatására mostanság sokat gondolkodom rajta milyen lenne ha minden érzelmet, azaz jót is és rosszat is kiölhetnénk magunkból. és kvázi mint egy gép, egy terminátor, egy Grievous tábornok a Star Wars-ból, úgy élnénk: sem pozitív, sem negatív érzelmek nem befolyásolnának minket. Nem éreznénk lelki fájdalmat, gyászt, félelmet, undort, haragot, csalódást, vágyakozást, szorongást, ugyanakkor szerelmesek sem lennénk, nem örülnénk szívből semminek és senkinek, nem lennénk büszkék se magunkra se másokra, egyszóval minden érzelem eltűnne. A híreket gépiesen dolgoznánk fel, jót is rosszat is, de nem gyakorolna ránk hatást érzelmileg.

Ti mit választanátok? Meghagynátok az érzelmeket vagy kidobnátok őket? Szétválasztani nem lehetne hogy csak a rosszak menjenek (fájdalom, szenvedés, gyűlölet), hanem jó is rossz is egyben.



2022. máj. 19. 01:01
A kérdező szavazást indított:
megtartanám az érzelmeimet
robottá válnék
14 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
Most már kidobnám az összes érzelmemet, mert a rosszak behozhatatlan túlerőbe kerültek. Ezért vagyok sikertelen, mert belefulladok a sok negatív érzelembe. A boldogságról már csak emlékeim vannak.
2022. máj. 19. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Együttérzek, én dettó ugyanígy vagyok sajnos. Minimum 90-10% arányban elbillent a mérleg a rossz dolgok irányába, azért a kevés örömért nem éri meg naphosszat szenvedni.
2022. máj. 19. 01:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Elég rossz körülmények között nőttem fel. Így utólag látva, nagyjából 16 éves koromig érzelem mentes voltam, gondolom önvédő mechanizmus. Elég sok bántást kaptam, sőt általános iskolában fizikai bántalmazást is, de valamiért nem éreztem, akkor sem ha mély fizikai sebeim voltak. Éreztem, hogy megsebesültem, de a fájdalmat nem. Egész addig semmi sem érintett meg . Sokat bántottak de valahogy nem jött át. Mint megtudtam egész komoly sérüléseket szereztem anno. Pár éve mint egy hirtelen csapás megismertem valakit, azóta erzek. És azóta rettegek a fizikai fájdalomtól . Számomra új. Mintha egész eddig elzartam volna. Ugyan ez érzelmileg is. Nehéz kérdés. Az érzelmi fájdalmat talán jobban bírom .
2022. máj. 19. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én robotüzemmódban élek évtizedek óta.
2022. máj. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mivel több mint 10 éve ki vannak kapcsolva az érzelmeim, kivéve a szorongás és a düh, szeretném visszakapni öket!
2022. máj. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is elbillentek az egyensúlyok a pozitív és negatív érzések közt, az utóbbiból mérföldekkel több van, mint az előbbiből és már egyre inkább gátol az életben, az előrehaladásban, fejlődésben. Nem is tudom már mikor voltam igazán boldog, hosszabb távon :c

Hiányoznak/hiányoznának a pozitív érzések, de legalább nem kellene már a negatívakkal vesződnöm, szóval -azt hiszem- én is inkább az "érzelmek nélküliséget" választanám.

2022. jún. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Alita féle kiborgba bújnék legszívesebben 😀


Panzer Kunst harci tudással önvédelemként vagy megmenteni másokat

2023. febr. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!