Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha nincs érettségim de elvégez...

Ha nincs érettségim de elvégeztem ilyen 2 éves tanfolyamot annak a helyére mit írjak be önéletrajzba?

Figyelt kérdés
Csak mert párszor volt félreértés, hogy most van e vagy nincs érettségim és szeretném ha tisztán érthető lenne, de kihagyni nem szeretném, mert azért 2 évet voltam iskolában nappali tagozaton csak ez nem ilyen szakma volt hanem csak érettségire felkészítő oktatás de az érettségi sajnos nem sikerült, és nem tervezem sem megírni, próbáltam nem ment. Megkérdeztem az adott tanáromat de ő se tudja így remélem itt valaki ad valami ötletet. Amúgy az azt hiszem középiskolának számít mivel olyan bizonyítványt kaptam év végén. Írhatom esetleg azt is simán? Középiskolai tanulmányok esetleg?

2022. máj. 19. 05:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
8 àltalànosod van
2022. máj. 19. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
1.Azért több van annál van szakmám is, de most erre értettem arra a 2 évre ami nappalis volt, ha nem a kérdésre válaszolsz inkább ne válaszolj...
2022. máj. 19. 05:51
 3/15 A kérdező kommentje:
Ezt a 2 évet nem akarom kihagyni mert kérdezgetni fogják, hogy mit csináltam akkor és ide akarok valamit írni de nem érettségit, vagy máshogy fogalmazni..
2022. máj. 19. 05:53
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Akkor a szakmád a legmagasabb végzettséged, senkit nem érdekel egy tanfolyam, aminek nem lett eredménye
2022. máj. 19. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
4.igen de 2 évet mégis ott voltam, az valamennyire számít és üres hézag marad az önéletrajzban :/
2022. máj. 19. 05:58
 6/15 A kérdező kommentje:
4.De ez jó ötlet
2022. máj. 19. 06:00
 7/15 A kérdező kommentje:
meg ahogy látom a bizonyítványon tényleg szakközépsikola van oda írva és ha csak azt írom?
2022. máj. 19. 06:03
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben úgy írnám le:

Tanulmányok

- tól -ig szakma1

- tól -ig szakma2

- tól -ig érettségi előkészítő

- tól -ig általános iskola

(azt a szakmát írd előre, ami a munkáltatót jobban érdekli)


Munkahely

itt felsorolod a munkahelyeidet, beosztásod előléptetésed ha volt. Időben visszafele



Szakmai tapasztalat

x év ez

x év az

x év amaz

(ez együttvéve több is lehet, mint amennyit összesen dolgoztál, hiszen egy munkahelyen nem csak egy dologból szerezhet az ember tapasztalatot. Itt is azt érdemes előre venni, amit a munkáltatót érdekelné


Érdeklődési kör, hobbi-ba olyasmit írj, ami szintén a munkáltatónak érdekes lehet.

pl. ha monotonitástűrés, összpontosítás, jó szem kell, akkor puzzle,

ha csapatmunka, kell, akkor valami csapatjátékot

és valami olyasmit is, amiből kiderül, hogy értelmes vagy.


Önéletrajz íráshoz kérj tanácsot szakembertől, ott adnak erre is szerintem konkrétabb választ, meg hogy hogyan formázd meg, stb.

2022. máj. 19. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Egyéb ismeretekbe

nyelv

jogosítvány B kategória (x év vezetési tapasztalat - ha több is van)

Word...


egyéb tulajdonságok

rugalmas időbeosztású, munkájára igényes, segítőkész, jó csapatjátékos... vagy hasonlók. De ha antiszoc vagy, akkor ne írd, hogy jó csapatjátékos vagy.


Ja, és ha van netán valami nyelvvizsgád, jogsid, azt is feltétlenül írd le.

Látszódjon, hogy valamennyire képezted magad.

További terveid közé meg olyasmit írj, amit a munkáltató értékel


A HR-es elé egy rakat életrajz kerül, és azt nézi, hogy melyik miért nem jó. Elég hátrányban vagy.

Ha egy megnyerő önéletrajzot össze bírsz kaparni, az már valami.


Ha behívnak, és kérdezik, hogy mi van az érettségivel, akkor mondhatod, hogy családi ok miatt kellett megszakítanod a tanulmányt, és utána meg dolgoznod kellett.


Megjegyzem, én a helyedben sürgősen estin vagy levelezőn továbbtanulnék, hogy az a nyamvadt érettségim meglegyen.

2022. máj. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
40%
Azt írod, ami a meglévő diplomádon van.
2022. máj. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!