Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak nekem fura ez egy pszicho...

Csak nekem fura ez egy pszichológiát tanult lánytól?

Figyelt kérdés

Volt dgy beszélgetésem egy lánnyal aki mondta hogy volt pszichológia szakon.

Itt az ember ugye azt hinné, hogy egy a témában minimum középszerűen tájékozott emberrel fog tudni beszélni.

Aztán ahogy haladt a beszélgetés, eljutottunk valahogy olyan témákig mint pl a Down-szindróma.


És konkrétan nem akarta nekem elhinni, hogy a downosok rendszerint slacsonyabb IQ-val rendelkeznek mint a normatívnak vett társadalom.

Mondogatta, hogy "ez nem igaz, ez hülyeség".

Végül rá kellett keresnem gyorsan mobilon, hogy "average IQ of down syndrome people" és csak akkor hitte el hogy 60 körüli az IQ-juk amikor dgy angol nyelvű study-t kezdtem felolvasni.


Hogy lehet ilyen?

Mintha egy gyógyszerész esküdözne, hogy a koffeint nem lehet túladsgolni.

Vagy egy mérnök esküdözne hogy a légnyomás nem létező dolog...



2022. máj. 19. 16:28
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Bocs, hiperérzékeny a telefonom és az E helyett gyakran D-t ütök.
2022. máj. 19. 16:29
 2/26 anonim ***** válasza:
89%

Te tudsz a szakmájában egy funfactet, amit ő nem tudott épp, ő meg tud 30000 más dolgot, amit te nem. Egy rendkívül komplex szakmáról beszélünk, amin belül rengeteg különböző problémára lehet szakosodni. Nem fog neked mindenki érteni a Down-szindrómásokhoz, elhiheted, nincs ezen mit értetlenkedni. Egy szemész orvos sem fog tudni neked túl sokat mondani a rákos megbetegedésekről, mivel egy onkológushoz képest érintőlegesen tanulta.


Én adatokkal, adatelemzésekkel foglalkozom, a területen egy elég masszív tudással rendelkezem. Illetve python nyelven. Nem, nem tudnálak ellátni hasznos tanácsokkal arról, hogy milyen gépet vegyél, mert architektúrákból egyetemen is hülye voltam és soha nem érdekelt a hardver része. Valószínűleg ha Javaban kellene hirtelen kódolnom, nem találnék semmit és szopnék nagyokat az ott használt keretrendszerekkel. Főleg ha webfejlesztésről van például szó, tekintettel arra, hogy elsősorban szkripteket írok, nem rétegzett alkalmazásokat vagy hasonlót.


Fogadd el, hogy ezek a szakmák olyan szintű tudást igényelnek, hogy örülsz, ha egy-egy szeletükben elég jó vagy.

2022. máj. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
15%
Én nem tartom többnek őket egy büfé-ruhatár szak elvégzésénél. Három pszichológus nem vette észre a bipoláris zavaromat. Jó sokat tudhatnak akkor....
2022. máj. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
59%

Megdöbbentően tájékozatlanok az emberek azokban a témákban, amik nem érdeklik őket, semmit nem jelent sajnos, hogy ki mit hol tanult, közhely, de tényleg semmit nem jelent a végzettség megléte vagy hiánya, és hadd durrantsak egy közhelyet, de a szakmunkás barátaim bőven tájékozottabbak mint 1-2 diplomás kollégám.

A kérdés témája picit olyan, mintha megkérdeznél egy irodán dolgozó lánykát akinek van valami közgazdasági ba-ja, hogy mi a véleménye mondjuk az Euró hazai bevezetéséről. Szerintem habogva annyit tudna mondani, hogy milyen jó lenne, hogy akkor olaszba' meg horvátba' ( :D ) nem kéne átváltani a pénzünket.

Ha tanították is az egyetemen, lehet nem tanulta meg, puskázott, elfelejtette, nem érdekli, vagy épp nem képes logikai kapcsolatot alkotni a tanult tárgyak között.

A pszichológia ráadásul ma egy slágerszak, ahova gyakran sajnos olyanok is mennek, akik nem tudják eldönteni, mit kezdjek az életükkel.

2022. máj. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
76%
Minden molnár lisztes egy kicsit.
2022. máj. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ahhoz, h valaki pszichologia szakra jarjon, nem kell nagyon kulonleges felkeszultseg, "csak" jo jegyek a kozepiskolabol, emelt erettsegi es nyelvvizsga. Szoval nagyon jo felveteli pontszam. Ez nem feltetlenul jelent kivalo tajekozottsagot, muveltseget vagy intelligenciat. Ez egy teljesitmeny, amit el lehet erni szorgalommal is. Ha nem talalkozott meg ezzel az emlitett informacioval soha az illeto, akkor nem tud rola. Azt nem irod, h vegzett-e a szakon, vagy csak oda jart. En olyan biologus hallgatoval talalkoztam, aki hamadevben nem tudta, h az egypeteju ikrek csak azonos nemuek lehetnek. Hajtogatta, h ez nem igy van. Ettol fuggetlenul egyaltalan nem volt tok hulye, de ez az info valahogyan, erthetetlen modon addig kimaradt neki. Vagy elfelejtette. En lehidaltam akkor, de aztan csak sikerult feldolgoznom:-)
2022. máj. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
93%

Hanyadéves a szakon?


Első évben csak statisztikát és anatómiát tanulnak jóformán. Meg mondjuk úgy egész alapszakon nem sok szó esik a mentális betegségekről, tekintve, hogy 5 teljesen különböző irányba lehet mesterszakon továbbtanulni (munkapszicho, kulturális pszicho, kísérleti pszicho, klinikai pszicho, igazságügyi pszicho).


Én munkapszichológiát tanultam, nagyon minimális közöm van a klinikai vonalhoz. Én sem tudtam volna hirtelen, hogy intellektuális deficittel jár a down-kór. Tény, hogy nem is állítom magabiztosan valamiről, hogy hülyeség, amit nem tudhatok biztosan.


Ellenben én is javítottam már ki közgazdász kollégát a szakmájával kapcsolatos dologban. Ettől nem érzem magam kompetensebbnek a szakmájában, mint őt és nem tartom rossz szakembernek...

2022. máj. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Ezt azért rohadtul ne nevezzük funfact-nek.

Ilyen alapon az is csak "funfact" egy orvos számára hogy a vese egy páros szerv, vagy egy fizikusnak hogy a gázok nyomása és hőmérséklete egymással kapcsolatban álló tényezők...

2022. máj. 19. 16:55
 9/26 A kérdező kommentje:

7-es:


Szerintem ez egyáltalán nem olyan hiányosság amit lehetne takargatni azzal hogy "hihi, csak másodéves vagyok". Én biológia szakon voltam 3 évet, egyetlen pszichológiás tárgyam nem volt hivatalosan, pusztán nem vagyok tájékozatlan és szeretek utánaolvasni dolgoknak.

Szerintem ha teszem azt ndm klinikai pszichológus hanem munkapszichológus lenne akkor is elvárható lenne, hogy ne legyen ennyire se kép se hang.


Köszönöm pár válaszolónak hogy nem nekem kellett leírnom a sajnálatos meglátásaimat a pszichó szakosokról. Divat ruhatárszak lett jómódú de butácska lányoknak.

2022. máj. 19. 17:00
 10/26 anonim ***** válasza:
92%

Mi köze van a pszichológiának a Down-szindrómás emberek IQ-jához?


Szerintem ez épp olyan dolog, mint hogy például én informatikusként nem tudok arról, hogy Excelben létezik a SZUMHA függvény. És jön valaki, aki állítja, hogy de, igenis létezik ilyen függvény, és én pedig nehezen akarom elhinni.

De közben tudok programozni, szervereket üzemeltetek, hálózati eszközöket konfigurálok, ...

2022. máj. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!