Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az az incel?

Mi az az incel?

Figyelt kérdés
Mármint utánanéztem meg minden, de mi értelme van ennek az egésznek? És miért használja ezt mindenki?

2022. máj. 19. 22:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Manapság egyre több az ilyen férfi, akik a nőket hibáztatják párkapcsolati sikertelenségeik miatt, mivel azt gondolják, hogy nekik alanyi jogon jár mindez és olyan közhelyek mögé bújnak, mint hogy minden nőnek csak a pénz kell, őket ezért nem szereti senki. Ha körbenézel ezen az oldalon, itt is rengeteg incel kommentel és ír ki kérdéseket, napi 1 minimum megjelenik ebben a kategóriában. Pl.:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tini-parkapcsolatok__tarskere..


https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__tarsk..


Itt pedig a kérdező részletesen leírja, hogy hogyan alakult ki a fogalom maga:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek_..

2022. máj. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%

Értelme túl sok nincsen, azon kívül hogy egy rakat megkeseredett, makacs, csőlátású ember más férfiakat és nőket okoljon a saját párkapcsolati kudarcaiért. Ha jól tudom eredetileg az incel azokat a nőket és férfiakat jelölte akik saját vagy önhibájukon kívül képtelenek voltak romantikus vagy szexuális kapcsolatot létesíteni (általában a felnőtt korosztály, de életkortól független). De ez lényegében csak egy pillanatnyi állapotot jelölt, és nem volt egyéb tartalma a szónak, nem társultak hozzá ideológiák vagy elméletek. És nem is volt negatív fennhangja, eredetileg.

Ma már ez kicsit módosult, mert az incelek nem csak attól incelek hogy nem volt párkapcsolatuk hanem a jellegzetes valóságtól elrugaszkodott gondolkodásmódjuk és elméleteik miatt, és igen, be kell vallani hogy a többségük nem a nyugodtságáról vagy a barátságosságáról híres. Van pár dolog amiben egyetértek velük, de az elmondható hogy az elméleteik nagy része szinte teljesen téves.

Szerintem, az inceleket nem azért nem kedveli a normál ember mert nem szexelt még vagy mert nem volt párkapcsolata. Az ilyesmi nem releváns, és párkapcsolatban sem akadály - Rengeteg olyan ember van aki későn, csak felnőttként tapasztalja meg a párkapcsolatotban való élést.

Az emberek nagy részét inkább a kicsavart ideológiák, a rosszindulat, a folyamatos áskálódás és pesszimizmus az ami zavar, nem az hogy valaki tapasztalatlan. Őszintén, amikor legelőszőr találkoztam egy incellel azt hittem hogy viccelődik vagy kiparodizál valamit, mert nem akartam elhinni hogy vannak ilyen emberek manapság. De vannak, és ez független a tapasztalattól, lehet valakinek ugyanolyan gondolkodásmódja mint egy incelnek úgy hogy már szexelt és volt párja.

2022. máj. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%

Az incel fogalmát már jól leírták előttem.

"Mármint utánanéztem meg minden, de mi értelme van ennek az egésznek?" - Az, hogy egyes embereknek könnyebb másokat hibáztatni, mint elfogadni és megoldani az adott problémát.

2022. máj. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
19%

ha beírtad volna a keresőbe ezt az 5 betűt, aztán rákattintottál volna az első találatra és megtudtad volna. és akkor nem kellett volna kiírnod erről egy kérdést.


[link]

2022. máj. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%

Az incel az angol involuntary celibates, magyarul "önkéntelen cölibátus" rövidítése, egy online szubkultúra tagja, akik úgy definiálják magukat, hogy vágyuk ellenére sem képesek romantikus vagy szexuális partnert találni.


Az incel fórumokon folytatott megbeszéléseket gyakran neheztelés, nőgyűlölet, mizantrópia (embergyűlölet), önsajnálat és önutálat, rasszizmus, a szexre való jogosultság érzése és a szexuálisan aktív emberek elleni erőszak támogatása jellemzi.

2022. máj. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Röviden és egyszerűen az értelméről:


Adott egy ember, egy problémával. Ez az ember egyedül érzi magát a problémájával. Talál más embereket, akiknek ugyanez a problémájuk. Elkezdenek beszélgetni a közös problémájukról és ezáltal megerősödik bennük, hogy a probléma létezik és nincsenek egyedül vele. Elkezdik azt érezni, hogy tartoznak valahova és megértik őket. Már nem érzik magukat annyira egyedül. Létrejön egy közösség, ami ezen a problémán alapul. Ha a probléma megoldódik, akkor a közösség is felbomlik, hiszen ez a probléma tartja össze. Emiatt az egyének inkább tartják benne magukat a problémájukban, nehogy újra magányosak legyenek. Újra és újra keresik az indokokat, hogy ez a helyzet ne változzon és ne kelljen megoldani a problémát. Kialakul egy csőlátás, ami csak olyan ingereket enged be az egyén pszichéjébe, ami legitimálja, hogy benne maradhasson a problémájában és ne kelljen elveszítenie a társait.


Ez a dinamika sok ehhez hasonló gondolkodásmód fenntartója világunkban. Mindegyik úgy indul, hogy kapcsolódni akarok másokkal és ezért bármit megteszek.

2022. máj. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én azon csodálkozom, hogy itt a Tini párkapcsolatok rovatban is vannak incelek.


Alapvetően a Felnőtt párkapcsolatok rovatban kommenteltem, ott sok incel kérdés van, ott mindennapos az incel téma. Mostanában erre is jártam, benéztem ide, ahová elvileg 16-19 éves emberek írnak, hogy itt mi újság. Erre itt is látok inceleket.


Valahol ijesztő, hogy valaki már ennyi idősen, tiniként incel. Mert mi lesz akkor vele kb. 25-30 évesen?


Persze mindig lehettek ilyen emberek, de mintha a számuk megnőtt volna az utóbbi időkben. Régen az internet nem volt tele szórva az incel témával, mint most. Érdekes, de egyben szomorú is. Nem értem, mi történt.

2022. máj. 20. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
46%
Lúzerek
2022. máj. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
15%

"Nem értem, mi történt"



Megnottek a nok elvarasai....



37F incel

2022. máj. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
Lassan 25 vagyok (férfi) a munkatársaim mindig kérdezik, mikor lesz már párod…. Egyedül fogsz meghalni… Incel vagy?…… Kicsit irritáló hogy nem képesek megérteni hogy számomra nem a család, pár, szex az első az életben hanem a pénzt. Nem mindenkinek(nekem se) egy lyuk vagy kolbász kell a boldog élethez.
2022. máj. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!