Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A jó genetikájú emberek a...

A jó genetikájú emberek a társadalom privilegizáltjai?

Figyelt kérdés

Akiknek minden elnéznek, akiknek mindent szabad, akiket a semmiért körülrajongnak, befogadnak, támogatnak, bíztatnak?


Értelemszerűen akkor a rossz genetikájúak ennek ellentettje. Emlékszem, olvastam, hogy volt egy évszázad amikor a csúnya embereknek nem szabadott kimenni az utcára. Nem tudom ha ez igaz történet.


Ha a fentiekben van igazság, akkor ez etikai, morális és filozófiai kérdés?


2022. máj. 23. 10:17
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
72%
Napiincel mai első kérdése.
2022. máj. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 MDaniel98 ***** válasza:
90%
Egy jó genetikával rendelkező ember bizonyos előnyökhöz valóban juthat a külseje miatt, de h egy idióta bunkó, akkor önmagában ezzel nem fogja sokra vinni. Én is ismerek olyan srácot aki ugyan nagyon jól néz ki a nők szerint, de nem nagyon marad meg mellette egy nő se ennek ellenére, mert a kutyámat nem merném rábízni.
2022. máj. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

2


“Egy jó genetikával rendelkező ember bizonyos előnyökhöz valóban juthat a külseje miatt, de h egy idióta bunkó,“


Miért kell végletekben gondolkodni? Elég ha szürke és átlag felfogású. A világ a lábai előtt fog heverni?


Érdekes amikor szép emberekkel példálózok akkor mindig azzal jönnek, hogy hát ha buta bunkó akkor nem lesz sikere. Ha meg csúnyákkal akkor azzal, hogy ha brilliáns észjárású, stand up comedy szintű humorú, kiváló szövegű akkor még sikere is LEHET.


Ez sokat elárul arról, hogy mi miatt kell kompenzálni.


“Én is ismerek olyan srácot aki ugyan nagyon jól néz ki a nők szerint, de nem nagyon marad meg mellette egy nő se ennek ellenére,“


Aham, és gondolom rengeteget kesereg amiatt amiért “csak”1-2 hónapig maradnak meg mellette a jobbnál jobb nők. Biztosan ki van éhezve és frusztrált.


A gond itt kezdődik, hogy még egy kőbunkót sem hajtanak el ha jól néz ki

2022. máj. 23. 10:47
 4/38 A kérdező kommentje:

1


Annyiban tévedsz, hogy ez társadalomkritikai kérdés nem incelkérdés mivel egyrészt nem incel tette fel a kérdést, hanem valaki aki látja a dolgokat, másrészt az incelség az csupán szexualitásra vonatkozik, a kérdésem pedig az egész társadalomra, az élet minden vetületére.

2022. máj. 23. 10:48
 5/38 anonim ***** válasza:
90%
Kerdező, ezt úgy hívják, hogy TERMÉSZETES szelekció.
2022. máj. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

5


Igen, erre gondoltam. És jó dolog szerinted, hogy az emberknél is úgy működik mint az állatoknál? El kell fogadni hogy alá kell rendelődnünk a gének “akaratának” és semmi szabad akarat, döntési lehetőség nincs?

2022. máj. 23. 11:10
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan.
2022. máj. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
#6: a gravitációt is lehet tagadni, de attól még leesik az, aki bedrogozva komolyan hisz benne, hogy tud repülni, és kiugrik az ablakon.
2022. máj. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

Értem én, de akkor legyen kendőzetlen a dolog és ne a szerencsétlen áldozatot okolják.


Mondják meg, hogy Pistike most téged nem engedünk játszani velünk mert pocsék genetikád van és ki kell szelektálódnod vagy éhhalál által vagy azáltal, hogy az öngyilkosságba taszítunk.


Vagy Juliska mondja meg neki, hogy azért utasítalak vissza mert rossz a genetikád és ha szaporodni enegednélek akkor kicshesznék a fajunkkal így vissza kell utasítsalak.


Miért nem lehet nyíltan játszani?


Miért kell duplán szarul éreznie magát a rossz genetikájúnak, tehát nem elég, hogy senki nem áll vele szóba de még magát is fogja okolni a nyomorult emiatt. Miért nem lehet felszabadítani őket legalább egyik teher alól?

Ennyire szívtelen az emberi természet?

2022. máj. 23. 11:29
 10/38 A kérdező kommentje:
Lehetnének genetika felmérő bizottságok amelyek adnának egyfajta igazolványt azoknak akik nem ütnek meg egy bizonyos szintet és ők hozzáférthetnének különféle juttatásokhoz, programokhoz, terápiához stb. A fogyatékosoknak is jár ez.
2022. máj. 23. 11:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!