Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik büntetést választanád?

Melyik büntetést választanád?

Figyelt kérdés

Ha elkövetél egy hibát és választhatnál melyik büntetést választanád?


- Jelentős összegű pénzbüntetés (még épp ki tudnád fizetni, de nem maradna spórolt pénzed)


- Testi fenyítés (olyan jellegű, ami nagyon fáj, de nem hagy maradandó sérülést max 1 héten belül minden nyom eltűnik)



2022. máj. 24. 11:27
A kérdező szavazást indított:
Pénzbüntetést, dolgozó nő vagyok
Pénzbüntetést, dolgozó férfi vagyok
Testi fenyítést, dolgozó nő vagyok
Testi fenyítést, dolgozó férfi vagyok
Pénzbüntetést, tanuló nő vagyok
Testi fenyítést, tanuló nő vagyok
Testi fenyítést, tanuló férfi vagyok
Pénzbüntetést, tanuló férfi vagyok
27 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Természetesen a pénzt, de egyébként sincs testi fenyítés a kiszabható törvényes büntetések között Magyarországon, szóval nem kívánságműsor.
2022. máj. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
És aki nem dolgozik és nem is tanul, az nem szavazhat? :P
2022. máj. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a könnyű testi. Még ha azt mondtad volna hogy pl kihúzni egy fogat, akkor elgondolkodok, de talán még akkor is a foghúzás.


1 héten belül gyógyuló... Ó, hát nincs is miről beszélni :D

2022. máj. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1, Ez nyilván egy gondolatbeli kérdés, hogy ki hogyan áll hozzá. Van akit nem érdekel, ha ő megsérül, de a telefonja/ruhája maradjon meg, mást nem érdekel az érték, csak neki ne legyen baja.


#2, Gondoltam rá, de nem volt ennyi opcióra hely így szűkíteni kellett a kört.


#3, Szerintem a maradandó azért sok embernél egy választóvonal. Szerettem volna a fájdalomra kihegyezni a dolgot, ha lehet még a verés megalázott helyzetét is kivenném a képletből (pl. gép hajtja végre, mivel ez csak elméletben létezik bármit kitalálhatunk).

2022. máj. 24. 12:55
 5/7 anonim ***** válasza:
25%
Nem hiszek a büntetésben. Ha egy fogyatékos ezt rám kényszeríti, akkor egyértelműen a pénzbüntetést. Aki nem erre szavaz, annak fingja sincs a fizikai fájdalomról.....
2022. máj. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Aki a pénzbüntetést választaná testi fájdalom helyett, az vagy nagyon gazdag, vagy nagyon hülye. A testi fájdalom elmúlik magától és nem is származik kár belőle, ellentétben a pénzbírsággal. A testi fájdalmon csak röhögnék, lelki fájdalmat viszont soha nem vállalnék el, ahelyett még mindig inkább fizetnék.
2022. máj. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Milyen testi fenyítést kell elképzelni például? Milyen testrészen?
2022. jún. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!