Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet valakinek megmondan...

Hogy lehet valakinek megmondani, hogy hibázott, és hozza helyre, úgy, hogy ne sértődjön meg?

Figyelt kérdés

Mindig mindenki magára veszi, ha szólok, és vagy megbántódik, vagy átmegy védekezésbe, vagy agresszív lesz, és a végén még úgy néz ki, mintha én lennék a rossz.

Olyan helyen dolgozom, ahol a hibákat muszáj korrigálni, mert embereknek származna belőle baja.

Nem is az elkövető személye számomra a lényeg, mert ugye, ahogy mondják is, "csak az nem hibázik, aki nem dolgozik", hanem az a fontos, hogy a hiba ki legyen javítva, és lehetőleg többször ne legyen elkövetve.

Tudom, hogy senki sem szereti (én sem), ha szembesítik azzal, hogy valamit rosszul csinált, ezért pont az a lényege a kérdésemnek, hogy lehet ezt úgy kommunikálni, hogy mindketten jól jöjjünk ki belőle. (Mert az nem opció, hogy nem szólok, az említett okok miatt.)



2022. máj. 27. 18:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát kérdés hogy felettese vagy-e az illetőnek.Ha nem, akkor nyilván a legtöbb ember nem fogja elfogadni a beszólást, hiába érint a hibája téged is, nem állsz felette, így jogtalannak érzi és támadásnak veszi.

Ez egyénfüggő, mert mindenki más, ritka, de van olyan is, aki elismeri, elnézést kér és megígéri ezentúl jobban figyel.Még akkor is ha esetleg nem ért egyet a beszólással...gondolván hogy nem akar balhét feszültséget, hisz minden nap oda kell mennie dolgozni.Viszont a legtöbben nem ilyenek,és támadásnak veszik,és azonnal védekezésbe lendülnek,ami kb. egy támadással ér fel.És onnantól kezdve te egy ellenséges személy leszel a szemében.

Hogy mi működhet? Mondjuk ha jó kapcsolatokat építesz ki a munkahelyeden a kollégáiddal, kedvelnek, jól érzik magukat a társaságodban.Így a kritikát is sokkal jobban el fogják tűrni tőled.

Vagy ha esetleg viccesen próbálod jelezni a hibáját, felhívni rá a figyelmét.

Vagy esetleg úgy szólni hozzá, pl. hogy "ezt én is mindig elcsesztem, aztán ez és ez segített abban hogy a következőnél már ne hibázzam el"

Ez azért mégsem drasztikus támadás, mint hogy odaállnál elé és azt mondanád " Ezt elcseszted bammeg, javítsd ki azonnal" :)

2022. máj. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, ebből a szempontból a felettesük vagyok. Mégis sokszor én javítom ki a hibáikat, hogy ne legyen veszekedés.
2022. máj. 27. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!