Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 17 éves fiú vagyok. Mit...

17 éves fiú vagyok. Mit tegyek azért, hogy én is sikeres legyek, ne legyek félénk, és leszokjak az álmodozásról?

Figyelt kérdés
A napjaimban nagyon sok időt kitesz az álmodozás, akár több órát is. Úgy gondolom, hogy ez már időpocsékolás. Mivel nincsenek barátaim az iskolában, ezért nem alakultak ki baráti kapcsolatok. Én vagyok az a gyerek, aki csendben van egész nap, nincsen telefonja, nem puskázik. Lehet, hogy a tanárok ezért szeretnek, de belegondoltam, hogy azok a diákok, akiknek nagy szája van, azok az életben jobban fognak érvényesülni, mint én. Például a múltkori dolgozatnál is a tanárnő rossz pontszámot írt a dolgozatomra, és én nem mertem szólni, tudtam, hogy nem az járt volna, így a 4-es osztályzat helyett 1 lett a dolgozatom. Számtalanszor érzem azt, hogy külön világban vagyok a többi osztálytársamtól. Testnevelés tanórán gyakran játszunk labdajátékot, és sokszor előfordult már az, hogy az ügyetlenségemnek köszönhetően sok pontokat szerzett az ellenfél. Véletlen focinál öngólt rúgtam már több alkalommal, és számtalan ilyen dolgok előfordultak már, amiért természetesen utána kapok az osztálytársaimtól. A családi életem se a legjobb, mivel szüleim lemondtak rólam, és a 70 év feletti nagyszüleimmel élek. Otthon ezért gyakran álmodozok egy olyan életről, amit elképzelek magamnak, hogy én is sikeres vagyok, az én gondolatom is számít valamit. Gyakran elképzelem magamat különböző szakmákban, hogy sikeres vagyok, és mások felnéznek rám. Gyakran elképzelem magamat olyan szituációkban, hogy a tanárok sem annak a csendes, félénk diákként tekintenek rám. Mit tegyek, hogy ne álmodozzak, megszűnjön a félénkség, jobb családi életem legyen, és én is olyan ember legyek mint a többi társam?
2022. máj. 28. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan álmodozz és tervezz, és tegyél is a jövődért.

Állj ki magadért, ha pl. a tanár tévedett.

Gyakorold a focit és a labdajátékokat.

2022. máj. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
3%
rábasztál, nem fogsz tudni megváltozni
2022. máj. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak helyzetek, amiknek a megoldásához szakemberek kellenek. A tiéd is ez a kategória. Beszélj a nagyszüleiddel, hogy nagyon rosszul érzed magad és szükséged van erre, tudnának-e segíteni. Vagy elmész diákmunkára és fizeted magad.


Nincs családod, szociális életed, egyedül sodródsz az életben. Ott taposnak el, ahol csak tudnak, "örömmel" engeded. Ezt nem lehet más lábbal kelve, jobb kedvvel változtatni, mert súlyos okai vannak, amiket ki kell deríteni és kezelni, foglalkozni vele, megoldani.

2022. máj. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Valositsd meg, amiről álmodozol. Például menj oda a tanárhoz és mondd meg, hogy nem annyi pontod van, legyen szíves javítsa ki. Erre már egy 8 éves is képes. Jól látod, így el fognak taposni. De mivel egyedül nem tudod megoldani, pszichológus.
2022. máj. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Más ember miért nem érez ilyen hasonló szituációkban félelmet? (Pl. miért mer szólni a tanárnak)?
2022. máj. 28. 12:16
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne félni? Meghalsz, vagy mi? Gondolj már bele, mi a legrosszabb, ami történhet! A legtöbb emberben egészséges félelemérzet van, fel tudja mérni a VALÓS veszélyt.

Ja, és ne fogd a nagyszüleidre. Én is velük éltem (igaz, én önszántamból), de attól még mindig is ki tudtam állni magamért.

#4

2022. máj. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Menj el pszichologushoz. Nem bántásból, hanem csak szimplán sok dolgot rosszul látsz hogy mit miért csinálsz stb.


Csak csinálj érte, feljön egy érzés az a kényelmetlenség mi baj van vele?

Sokszor ügyetlen voltál mi van vele?


Az hogy rosszul érzed magad nem az jelenti hogy valami rossz történik

2022. máj. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!