Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Sikeres" emberekkel kapcsolat...

"Sikeres" emberekkel kapcsolatban a kritika miért érvénytelen?

Figyelt kérdés

pl. ha van egy gazdag vállalkozó aki az anyagi sikerességét nem nézve, emberileg, erkölcsileg vállalhatatlanul viselkedik, megaláz embereket stb.

és ha erre vonatkozóan kritizálják akkor bizonyos emberek azt a felmentést hozzák hogy "meg kell nézni mit tett le az asztalra és tessék lehet utánacsinálni"


Senki nem kérdőjelezte meg hogy mit ért el, de minden pénzétől függetlenül ha egy alja ember akkor miért nem lehet ezt kijelenteni?



2022. jún. 1. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Szerencsére én ilyet nem tapasztaltam, vagy csak nem ilyen körökben mozgok. Inkább az gáz, amikor jönnek mindenkinek, aki kicsit is kritizálni mer, hogy "biztosan csak irigy vagy". Főleg amikor ezt olyan valaki mondja, akivel még pénzért se cserélnék.
2022. jún. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

kikre mondtak ilyet? hozzál már néhány példát. a "lehet utánacsinálni" klisét leginkább akkor szokták puffogtatni, ha olyasmiben kritizálod, amiben ő sokkal jobb volt, mint te. (egyébként sokszor még ilyenkor is alaptalanul mondják)

illetve a teljesítmény, az teljesítmény, akár egy erkölcsileg alja embertől származik, akár nem. egy kicsit elkanyarodva: a tudósok közt se mindenki volt szent angyal, ettől függetlenül a tudományos munkásságukat elismerjük.

2022. jún. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ez akkor gáz leginkább, amikor olyan embereket helyeznek piedesztálra, akik mögött tényleg semmi teljesítmény nincs, sőt, másokon tapostak.
2022. jún. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem érvénytelen, csak sok ember keveri a szezont a fazonnal. Az emberek nagytöbbsége ilyen. Ezért mindig körültekintően kell ejárni, ha köztiszteletben álló személyt kritizál az ember.
2022. jún. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na ugyanez van a vallásosokkal....
2022. jún. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én se értem ezt.Először is nem konkrétan a tehetség számít ,hanem a szerencse.Tiaztazzuk le, olyan rendszerben élünk ahol nem lehet mindenki gazdag.Vagy nem lehet mindenkiből orvos sem.Vagy vállalkozó, sportoló.Valahol azzal sem értek egyet ,hogy mondjuk az orvos nagyobb fizetést kap.Értem ,hogy többet tud, többet tanult, de senki nem erőltette rá hogy orvos legyen, ráadásul egy munkának kötelessége van, nem vagyonli alapja.Vagyis egy orvosnak az a kötelessége ,hogy gyógyítson ,nem az hogy jól fizető állás.Dehát ezek a dolgok elfajultak ,akár csak a politika ,sport, zene vagy bármi más hasonló " munkahely".
2022. jún. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én amitől sugárban hányok, amikor az ilyen M. Richárd és Berki Krisztián embereket akarnak eladni nekem, mint sikeresek... (tudom, meghaltak már, de valamiért ők ugranak be most).
2022. jún. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezek egy bizonyos "példát"akarnak bemutatni.Mint a Pumped Gabó meg a Majka papák, hogy nem kell ész, csak légy marha és sikeres vagy.De természetesen ehhez olyan emberek is kellenek ,akik ezeket megfizetik.Ezeknek az embereknek céljaik vannak.Elsősorban ,hogy züllött társadalmat termeljenek ki.
2022. jún. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!