Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sikeres emberként nektek...

Sikeres emberként nektek furcsák a "HIÁBA FIZET JÓL, AZ A SZAKTERÜLET ENGEM NEM ÉRDEKEL" típusú emberek?

Figyelt kérdés

Tehát tegyük fel te gimi után választottál egy elismert, keresett és jól fizető szakterületet, abban diplomát szereztél és szépen felépítettél egy biztos egzisztenciát.


És látod hogy régi gimis osztálytársaid közül sokan akik nem butábbak nálad, ugyanúgy megvannak képességeik, még 20-25 évvel később is kb. egyetemista szintű anyagi körülmények közt élnek mert ragaszkodtak ahhoz hogy "hát az engem nem érdekel, én élvezni akarom a munkámat".



2022. jún. 2. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Ez a pénz tesz boldoggá mantra baromság. Kell valamennyi, de köze nincs a boldogsághoz.

Aki a pénz hajhászásba menekül, az valamit kompenzál vele.

2022. jún. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól választottam. Technokrata vagyok, érdekel a villamosság, mechanika, és valamilyen szinten az számítástechnika, bár ezt az utolsót a jelenkor kicsit már megutáltatta velem. Villamosmérnök lettem, de a többihez is megvan a szakismeretem, de nagy szerencsém volt. Ha pl. gazdasággal lennék kénytelen foglalkozni kényszerpályaként, csak mert az fizetne jól, bediliznék.


Meg tudom érteni azokat akik mondjuk tanárok lettek éhbérért, mert azt szeretik.


Aki pedig csak a pénz miatt csinál valamit amit rühell, előbb-utóbb kiég, beteg lesz, burn-outot kap.

2022. jún. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom furának. Nem lehet sokáig olyan helyen dolgozni, amit az ember nem szeret. Nekem is fontos, hogy értelmesnek, hasznosnak érezzem a munkámat és szívesen csináljam.
2022. jún. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy bizonyos pontig rendben van ez a hozzáállás. Teljesen oké, ha tisztában vagy a személyiségeddel és nem vállalsz be olyat, amit a hátad közepére sem kívánsz. Ugyanakkor az se jó, ha valaki álomvilágban él és görcsösen ragaszkodik egy kvázi hobbihoz, amiből soha sem lesz nyereséges vállalkozás. Na azt nem tudom én sem megérteni.
2022. jún. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Többnyire igen, örülnie kellene annak, ami van azzal a tudásával.
2022. jún. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem tartozom a "sikeres emberek" kategóriájába. Diplomásként (nem bölcsész) megtehettem volna, hogy a szakterületemen dolgozzak, hogy úgymond karriert építsek és másszak szépen felfelé azon a bizonyos létrán. Nekem fontosabb volt a nyugalmam, ezért elmentem fele annyi pénzért inkább állatok után sza..t lapátolni, ellátni őket. 3 évig dolgoztam állatgondozóként és szerettem csinálni. 8 általánost végzett emberek voltak a kollégáim és engem nem zavart. Tudom én másként vagyok bekötve, mint általában az emberek, de ez van.🙂😉
2022. jún. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!