Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok, akik Instán, Facebookon...

Azok, akik Instán, Facebookon stb. nem írnak helyesen, ők tényleg ennyire ostobák, vagy csak nem erőltetik meg magukat?

Figyelt kérdés
Sosem értettem, miért nem írnak helyesen az emberek. Ez valami divat, vagy tényleg ennyire gyér az oktatás, ami miatt itt tartunk? Nem az ékezet nélküli írásra gondolok, hanem az egyszerűbb helyesírási szabályok be nem tartásáról. Titeket nem szokott idegesíteni?

2022. jún. 3. 19:29
A kérdező szavazást indított:
de, engem is felcsesz
engedd már el az egész témát, úgy írok, ahogy akarok, nem mindegy?
59 szavazat
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
39%

Passz, én se annyira tartom számon, lehet nem előnyös, de amíg egy ly, j hiba van, addig nem fog mást jelenti a mondat(nem tudom; nem, tudom; na itt számít a vessző), de valahogy mindig is úgy voltam vele, hogy az én orvosom ne idegennyelvből és helyesírásból legyen kiváló, hanem gyógyításból.

Persze megértem ha valakinek fontosabb hogy az orvosa tudjon idegen nyelven és helyesen írjon, mintsem hogy meggyógyítsa, de nem tudom ki a hülye akkor.

Mellesleg egy szakkönyvet sem láttam még amiben nincs helyesírási hiba, pedig azokat azért páran átfutják és a nevüket is hozzáadják.

2022. jún. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
25%
Ui. ahogy ezzel foglalkozó ismerősem is mondták: a helyesírásba az köt bele, aki másba nem tud.
2022. jún. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
74%
2 ez hülyeség
2022. jún. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
87%

Engem rettentően zavar. Lehet, hogy ez már beteges is, hiszen miért várom el felnőtt emberektől, hogy az általános iskola 3. osztályának anyagával tisztában legyenek? Főleg azért zavar, mert már 20+ éve jelen vagyok az interneten, és 15-20 évvel ezelőtt szarrá cikizték azt, aki nem tudott helyesen írni, ma meg már minden suttyó analfabéta fent van a neten, és most már az a hülye, aki helyesen mer írni, vagy el meri ezt várni másoktól is. Iszonyat mértékben elhülyült a társadalom az elmúlt évtizedekben, és ez ijesztő. De az én qrva anyámot, hogy ilyesmik zavarnak.


"ahogy ezzel foglalkozó ismerősem is mondták: a helyesírásba az köt bele, aki másba nem tud"

Bele lehet ott másba is kötni, nyugodj meg...

2022. jún. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
79%

Mindkettő.

A helyesírásba pedig nem "belekötni" kell, hanem tanítani.

Ezen kívül pl. nem foglalkozni vele. Nem válaszolni az ilyennek.

Majd válaszolnak azok, akik hasonló szinten vannak.

2022. jún. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
59%
Ez nem csak az oktatás, inkább igénytelenség. Ha megnézel egy akármilyen FB postot, a kommentelők többsége harminc feletti, vagyis ők már elég régen voltak iskolások.
2022. jún. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim válasza:
81%
Mindkettő.
2022. jún. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
100%
Engem is zavar, de az az igazság, hogy sok olyan embert ismerek, akiknek borzasztó a helyesírása, de rendkívül intelligensek, és nagyon jó a problémamegoldó képességük, és sok olyat, akinél a tökéletes helyesírás mellé olyan gyatra képességek társulnak, hogy a kávéfőzőmet nem bíznám rá, annyira kuka.
2022. jún. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
87%
Na de ahol mindkettő probléma, az az igazi...
2022. jún. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
61%
Egyetértek 4-es. A helyesírás mellett az összetettebb gondolatokat, finom utalásokat sem képesek megérteni sokan.
2022. jún. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!