Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A "Hallássérült vagyok"...

A "Hallássérült vagyok" kéregetők egy cégnek dolgoznak vagy egy szuvenírt gyártó ismerősnek segítenek?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, aki a vonaton/héven mindenhova lerak egy dísztárgyat egy papírral, hogy ő hallássérült, a dísztárgy ezer Ft-ba kerül, ha megveszik, ezzel támogatják őt. Aztán újra körbemegy a járművön összeszedni a papírt+dísztárgyat.


Több embert láttam, hogy ezt csinálják, ugyanaz a dísztárgy, ugyanaz a szöveg.


Ez egy cég, aki ilyen tárgyakat gyárt és a hallássérültek segítségével eladja őket?


Vagy egy ember gyártja ezeket és a hallássérülteket felkéri, hogy adják el őket és a bevételt felezik?


Vagy ez hogy működik?


Szerencsére nincs szükségem erre a munkára, csak kíváncsiságból kérdezem.


2022. jún. 13. 22:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a gyanúm, hogy ezek bérkoldusok.
2022. jún. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nemzetközi scam, nagyon ismert és kb mindenhol találkozni ugyanezzel a modellel.


Nem, nem hallásérült, általában csak ez az, amit első ránézésre nehéz bizonyítani.


Általában összetoboroznak egy csapat szerencsétlent akit valahogy sakkban tartanak, odaadják ugyanazt a papírt ès az akármit amit árul.


Külföldön pl láttam már csomag zsepit, plüsst árulni, de az alufóliába csomagolt mini csokor árus néni is ez a kategória. Elég megalázó dolog, és elég undorító is, hogy hazudoznak, ráadásul a rendőrség is tuti igyekszik felgöngyölíteni ezeket a hálózatokat, szóval tuti kényszerítik őket valamennyire.

Jószántából ilyet szerintem senki nem csinál.


Ráadásul valami olyat hagy ott, amivel a gyereked elkezd játszani, vagy valami ami csak kedvességnek hat, de aztán visszafele lecsapnak.

2022. jún. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ügyesen kidolgozott átverés.

Gondolj bele, óránként hány db dísztárgyat adnak el 1000ft-ért, ami valószínűleg made in china hulladék 100ft alatti beszerzési áron, egy bérkoldus legalább egy tucatszor megtermeli a 900ft-os profitot, megkapja aznapra a kannásbort meg valamit enni, a koldusmaffiának többtízezer ft haszna van egy emberen ezzel a módszerrel. Aki persze vagy egyáltalán nem is hallássérült, vagy direkt süketítették meg erőszakkal a biznisz hitelességéért.

2022. jún. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2022. jún. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hm. Olvastam hasonló kérdést, de ott átvágták az illetőt, mert aki árulta az nem is volt süket, következő állomásnál derült ki.


Szerintem ez a része undorító, mert az ilyen emberek életét nehezítik meg.


Amugy én sem hallok az egyik fülemre és szemüveges is vagyok. Pl. ügyintézéskor se tudják rólam, hogy nekem az érzékszerveim nem olyanok mint a normál embereké. De pl. azt a problémát is ugy oldottam meg, ha szólnak és netalántán nem hallom, akkor látják hogy a fülembe head set van, így gondolja hogy nem hallom, és látványosabban jelez, pl. megérint.


Akkor tudom mondani, hogy nem hallok az egyik fülemre, és így egyszerűbb a félreértéseket elkerülni.


De pl. én nem dolgoznék ilyen helyen, mert nem segítene ki. Szerintem is ez a vonatos eladás kamu. Ilyen termékeket boltokba szoktak árulni. Boltok szoktak szerzödést kötni ezekkel a szervezetekkel akik fogyatékkal élőket alkalmaznak. Ez a hivatalos és jogilag védett eladás. A vonaton kérdés ad-e számlát az illető, vagy eladja, és elteszi saját zsebre a pénzt.


Egyszerűbb szerintem vállalkoznia egy ilyen embernek, ha ajándéktárgyakat akar eladni és akkor látja is egyrészt a pénzmozgást, másrészt tudja hova kerül a terméke, amit kin keservesen megalkotott. Azért nagyon nem mindegy.

2022. jún. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy maffia irányítja-üzemelteti ezt a tevékenységet. Nem értem, a rendőrség és az ügyészség miért nem számolta már fel őket.

Szinte ugyanolyan undorító és felháborító, mint a prostik futtatása vagy a bérkoldulás.

2022. aug. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is csalók.


Meg kell mondani, hogy kérsz számlát, ha valaki árusít valamit, köteles adni róla számlát. Persze eljátssza, hogy nem hallja, ekkor le kell neki írni, hogy kérsz számlát. Én ezt szoktam tenni és elszaladnak, elrohannak.

2022. aug. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Jajj de utálom őket...


A legrosszabb élményem nem vonatos volt, hanem az utcán. A kezembe nyomott egy papírt meg egy tollat, hogy támogassam, én el akartam menni de jött utánam, vártam a piros lámpánál és akkor erőszakoskodott. Na mondom oké felírom magam, adtam egy kamu nevet kamu címet, majd egy összeget is meg kellett adnom, mennyit adok neki. Ott már előre ki volt töltve kamu 5000 Ft-os meg ilyenek. Na én odaírtam, hogy 100 Ft és a kezébe nyomtam egy százast :D Erre megsértődött, nem vette el a pénzt és otthagyott. Idióta :D Egyik sem hallássérült amúgy, mind csaló k.csög

2022. aug. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nem értem, a rendőrség és az ügyészség miért nem számolta már fel őket."


Mert a maffia aki mögöttük van nem két emberből áll. Azokat akiket a vonaton látsz bérkoldusok.

A prostituláltak egy részéhez hasonlóan sakkban tartja őket a stricijük.


Általában vagy valami droggal, útlevél elkobzásával, fizikai vagy nemi erőszakkal, gyerekük bántalmazásával zsarolják őket.

Kicsi vagy kb semmi nyelvtudással, semmi rokonnal vagy baráti ismeretséggel vannak itt, általában illegálisan.


Tipikusan mélyszegény falusiakat vagy volt intézetisek, menekültek, emberkereskedelem áldozatait nézik ki ezek a kuldus maffiák maguknak.


Valamilyen mondva csinált adósságot akasztanak a nyakukba, uzsora kamattal.

A nyomor tűrésére általában drogokat is elkezdenek kínálni nekik, amikkel aztán zsarolhatóak.


A futtatott lányokhoz hasonlóan ők viszik el a balhét ha lebuknak.


Szóval ne arra legyél dühös aki a vonaton odadja a giccset meg a papírt, ő valószínüeg csak áldozat és a koldusmaffia bábja.

2022. aug. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!