Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan ember a világon,...

Létezik olyan ember a világon, aki mindben jó?

Figyelt kérdés

Vagyis rengeteg olyan dolog van, amiben nagyon kiemelkedő.

Például profi író, rajzoló, atléta, főző, állatokhoz ért, orvoslásban is profi.



2022. jún. 16. 18:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem.
2022. jún. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Persze. Ezt úgy hívják, hogy polihisztor. Pl. Leonardo da Vinci is ilyen volt. Kiváló festő, építész, matematikus, zenész, stb. volt. De ma is élnek hasonló emberek.
2022. jún. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

Leonardo Da Vinci szerintem az az ember, aki nagyon sok mindent tudott, de ő sem volt jó mindenben.

Ahogy senki és senki sem lesz jó mindenben.

2022. jún. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
9%
Da Vinci biszexuális volt, jó volt a pasiknál és a csajoknál is.
2022. jún. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%
Polihisztorok leginkább az ókorban és a reneszánsz korban éltek, akkor volt adott a kor a legjobban kibontakozni. Ahogy egyre bonyolultabbá váltak az egyes tudományágak, már eltünedeztek az ilyen emberek.
2022. jún. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%

Mindenben senki sem lesz profi, mert a legtöbb szakmában csak az kompetens, aki kitanulja. Az pedig évek kérdése, egy élet pedig túl rövid ehhez.


De például az lehet, hogy valakinek jó agya van és van tehetsége, ezért elég sokrétű. Én például akármilyen kézügyességet vagy kreativitást igénylő dologhoz érek, abban jó vagyok. Pedig soha nem gyakoroltam kifejezetten. Tudok realisztikus portrét rajzolni, nyertem is rajzversenyeket, le tudom rajzolni és festeni is egy az egyben, amit látok és van időm megfigyelni. Nyertem versíró és novellaíró versenyt is kamaszkoromban, sok száz oldalas történeteket írtam a baráti köröm szórakoztatására szabadidőmben. Nem kifejezetten feküdtem rá, csak jött. És jó az énekhangom, zenesuliba jártam, kórista voltam, tanultam zongorázni is. De mindig is bizonytalannak éreztem a művészsorsot, így természettudományi területen tanultam tovább, majd a szakmám miatt ragadt rám elég sok pénzügyi ismeret is. De ahogy a szalagavatós, úgy diplomaosztós ruhámat is magamnak varrtam, kézzel. :) Sportban nem vagyok jó, ennek ellenére csinálom.


Szóval, lehet "véletlenül" elég sok dologhoz konyítani. De ez nem jelenti azt, hogy jó is vagyok mindenből. Egy képzett művész mindenben jobb nálam. És a szakmámban is vannak nálam nagyobb koponyák, főleg hogy azt én is a nehéz úton, könyv fölött ülve és sokat gyakorolva tanultam. Ezért ott fejlődni nekem sem könnyű. De a többi területhez van annyi tehetségem, hogy ha nekiülök, tudok vele villogni és nyerni egy-egy versenyt. És valószínűleg ha képeztek volna, jobban menne, mint annak, akinek csak a lelkesedése van meg és a szorgalma. Mert jónak lenni valamiben nem jelenti azt, hogy szeretem és ez önmagában kizárja azt, hogy a legjobb legyek benne.


Bár... Tudod, ahhoz, hogy megnyerj egy versenyt, az kell, hogy a jó versenyre jelentkezz.


Például nyertünk egyetemen úgy valami vízgazdálkodási fos pályázatot csapatban, hogy rajtunk kívül csak egy csapat jelentkezett, de ők nem adtak le pályamunkát...


Nem, ettől nem lettem ökológus vagy mi a bánat. :)

2022. jún. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem, már nincsenek.
2022. jún. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is mindenben, ismertem egy ilyen embert.

4 éve hunyt el. Sajnos…

Kiváló:

- statisztikai,

- programozói,

- újságírói,

- fizikai,

- történelmi,

- pedagógiai,

- közgazdaságtani,

- nyelvészeti,

- politikai,

- kutatói,

- pszichológiai,

- keresztény vallási,

- szociológiai,

- minőségbiztosítási,

- nagyon gyors eligazodási,

- nagyon gyors tájékozódási,

- nagyon gyors lényeg felismerési, lényegmegragadási, logikai képességgel rendelkezet a fenti tárgyak ismeretén felül.

Újító volt.


Sajnálom, hogy nem előbb találkoztam vele.

Jó lett volna tőle tanulni legalább 18 éves koromtól.

Iszonyat intelligens volt. Nála intelligensebb emberrel még nem találkoztam, pedig több ezer emberrel beszélgettem évek alatt.

2022. jún. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%
Ki volt utolsó?
2022. jún. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem látom értelmét leírni a teljes nevét.

Amúgy sem ismert a neve (pedig EU 10 legjobb tudósa között tartották számon).

A magyar tudományos akadémiánál is mondták, hogy kimagasló volt.

Nagy kár érte halálával a tudományos élete. Mondták ezt is…


Tiszteletben tartva a véleményét, hiába rendelkezett többféle tudományos fokozattal, sosem dicsekedett vele, nem a neve volt a lényeg.

Így megismételve, nem írnám le a nevét.

A felé való tisztelet miatt.

2022. jún. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!