Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy szingli, egyetemista...

Egy szingli, egyetemista tanuló (mondjuk nem otthon él), kevésbé felnőtt, mint egy ugyanúgy 25 alatti házas, gyermeket nevelő felnőtt?

Figyelt kérdés
Sokan vitáznak arról mi a felnőtté válás kritériuma, de akár több is lehet. Szerintem sokan nem felelünk meg minden feltételnek. Én láttam már fiatal anyukákat, persze óriási büszkeség egy gyerkőc, de attól még lehet a szülője felelőtlen, nem túl életrevaló, akit mondjuk a párja lát el, és nem is nagyon érdeklik a perspektívák az életben. Ezzel szemben aki karriert próbál építeni, de ezért inkább mamahotelezik évekig, mert olcsóbb, azt kevésbé tekintik felnőttnek, mint aki előbb hozza azt a társadalmi normát, hogy az az igazán hasznos állampolgár, aki komoly kapcsolatban él és gyermekei is vannak. Sajnos meglehetősen konzervatív kormányunk törvényei még inkább erősítik ezt a szemléletet, és rengeteg diplomagyűlölő ember van. :( Én örülnék neki, ha többen foglalkoznának a saját dolgukkal. A Facebook profilomon is csak annyi van, hogy egyetemre járok, az nem, hogy PhD-ra. Aki tudja, tudja úgyis. Párom nincs, szüleimtől külön élek. Igen, tanulgatom a felnőtté válást, nem könnyű, sokat kell tervezzek, szervezzek, ami nem az erősségem, másnak meg természetes. De azt gondolom önmagában sem egy diploma sem egy gyerek nem tesz valakit igazán felnőtté, ezt útközben tanuljuk és egyszer eljön az a pont, amikor nem lesz kérdés, hogy igen, már felnőttünk.

2022. jún. 16. 22:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
82%
Jogi értelemben 18 fölött mindenki felnőtt. Úgy igazából már az is felnőttnek tekinthető, akinek meghaltak a szülei és még nincs is 18. Vége a gyerekkorában. És leginkább az a felnőtt, aki képes másokért is felelősséget vállalni. Az egyetemista is felnőtt 25 évesen, ha a szülei már nem élnek. Egyéb esetben nem egészen él felnőtt életet.
2022. jún. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
84%
Vége a gyerekkorának.
2022. jún. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Szerintem attól még, hogy valaki szülei elnek egyetemista korában még simán élhet felnőtt életet. És a jogi része tiszta, inkább az ezzel járó érettség kérdése nem. Szerintem inkább ez tesz valakit felnőtté.
2022. jún. 16. 22:32
 4/29 A kérdező kommentje:
Pl: egy 18 éves középiskolás gyerek messze nem viselkedik úgy,mint amit elvárnak egy felnőttől és többnyire az ezzel járó "normák" nagy részét nem teljesíti még.
2022. jún. 16. 22:33
 5/29 anonim ***** válasza:
85%
Relatív fogalom, van értelme vitatkotni róla?
2022. jún. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nincsenek nagyobb gyerekek a kitartott embereknél, gyerek ide vagy oda, de biztos jól le leszek pontozva. :'D


És sok ember úgy tud csak a gyerek mellett érdemi munkát végezni, hogy valaki istápolja minden másban... Sőt, sokszor úgy sem, csak a gyerek van.


Én akkor éreztem először felnőttnek, mikor nem segített ki a párom már és minden engem érintő dologért én feleltem. Nem volt egy anya-klón, aki bevédte a kis seggem, ha épp elszartam a dolgaimat a párom személyében. Na az volt a felnőtt élet, hazamenni az üres lakásba és kitalálni, hogy hogy lesz kaja, miközben tanulnom kell és hogy lesz pénz, ha holnap felkelek dolgozni.


Aki elé bárki, ismétlem, bárki odateszi a kaját, akinek bárki tud hó végén kölcsön adni vagy elvégezni a házimunkát, amíg tanul vagy esetleg megkeresi helyette a pénzt, amíg ő valamilyen képzésen szórakoztatja magát munka nélkül, az ugyanolyan korlátolt szerepkörben tud csak létezni, mint egy mamahoteles.

2022. jún. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
85%

Felnőtt az, aki képes felelősséget vállalni a saját életéért.

Nem kell hozzá családi állapot, munkahelyi státusz, végzettség, élethelyzet, feltétlenül még egy másik emberért sem kell felelősséget vállalni (hiszen léteznek nagyon maguknak való, egyedül megöregedő emberek... ők akkor sosem voltak felnőttek?)

Illetve a problémák elhárításának a képessége. Nem blokkolsz le, ha új lakást kell keresned, tudsz egyedül útbaigazítást kérni idegen helyen, kihívod a mentőket, ha földön fekvő embert találsz a villamosmegállóban... stb.

2022. jún. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
72%
Amíg nem a saját f@szoddal vered a csalánt, mindegy mennyi idős vagy, gyerek vagy.
2022. jún. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem aki 25 alatt már gyereket nevel valamit elrontott az életében.


Hiszen akkor valószínűleg nem tanult tovább, nem épített karriert, csak felnőtt lett és szinte rögtön ment szülni.


Bravó, nagy teljesítmény.

2022. jún. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
66%
Felnőttet 2 típusban ismerek a felnőtt aki gyerekes és a fiatal tegyük fel az eny környezetemben olyan 25 aki már felnőtt pl elköltözött és felelősséget tud vállalni magáért...a pénzzel tud bánni és nem minden nap megy el bulikba (ahová a fiatalok járnak fajta buliba...) Bár ez már 30 fölé mondanám a bulizós dolgot. Kb nekem ennyi.
2022. jún. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!