Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A libanoniak arabok vagy...

A libanoniak arabok vagy föníciaiak?

Figyelt kérdés

A libanoniak arabok vagy föníciaiak, kánaániták (főként föníciaiak)?


És a tunéziaiak?



2022. jún. 20. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
arabok
2022. jún. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Shaddark ***** válasza:
100%

arab 95%, örmény 4%, egyéb 1%

[link]

2022. jún. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Shaddark ***** válasza:
85%

Hogy Föníciában arabok éltek-e azt nem tudjuk.

Feltehetően a föníciaiak is arabok lehettek, hisz Fönícia helyén van most Libanon.

[link]

2022. jún. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Shaddark ***** válasza:
71%
De ez kb. kicsit olyan, mint ha azt kérdeznéd, Magyarországon hunok vagy fehérek éltek-e :)
2022. jún. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#3.

Ez nem igaz, történelmileg nem állja meg a helyét! Nem tudom, hogy hol olvastad. A föníciaiak szemiták voltak, de nem arabok, ahogy például a zsidók is szemiták, de nem arabok, vagy ahogy az asszírok is szemiták, de nem arabok.


Az arabok nem Kánaán északi részén éltek, hanem az Arab-félsziget déli részén. Sába például egy arab város volt. Aztán arról a részről terjedtek el az Arab-félsziget egészén, illetve Észak-Afrikában. A föníciaiak leginkább a kánaánitákhoz álltak közel, kultúrájuk, vallásuk, társadalmi berendezkedésük, származásuk is hasonlított.

2022. jún. 20. 15:34
 6/9 A kérdező kommentje:

Édesapám ismert egy libanonit vagy tunéziait (nem tudom melyik), ő vallotta magát föníciainak, sőt a származása is igazolta ezt, bár muszlim vallású volt.


Csak azt nem tudom, hogy ott tényleg föníciaiak élnek-e.


Egyébként az egyiptomiak sem voltak arabok. Az ókori egyiptomiak leszármazottai a koptok, bár arabul beszélnek, és többségében keresztény, rendkívül kismértékben pedig muszlim vallásúak.

2022. jún. 20. 15:38
 7/9 Shaddark ***** válasza:
100%
Ember, Föníciai (ókori civilizáció) olyan mint Spárta vagy Babilónia vagy a Római birodalom. Megszűnt létezni. A helyén van most Libanon.
2022. jún. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7.

Attól még élnek a föníciaiak leszármazottai, és ők nem azonosak az arabokkal.


Az ókori babiloniak leszármazott népei is élnek (pl. asszírok, arámiak), a hellnéneknek is (görögök), a rómaiaknak is (főként olaszok, illetve a többi latin nép, bár volt keveredés), az egyiptomiaké is (koptok) stb. Spártai nép, nemzet nem létezett. Ők is ógörögök voltak, és erre büszkék is voltak, hiszen a poliszok között volt nemzeti összetartás, még annak ellenére is, hogy háborúztak egymással.


Te az imént azt írtad, hogy a föníciaiak is arabok lehettek. Ez történelmileg nem állja meg a helyét. Sok mai ember azt hiszi, hogy ahol arabok élnek, vagy azok is élnek, ott mindig arabok éltek. Ez nincs így. Az arabok eredetileg a mai Szaúd-Arábia, Omán, illetve Jemen területén éltek, onnan terjeszkedtek. Ők is egy ugyanolyan szemita nép voltak, mint a zsidók, föníciaiak, kánaániták (pl.: moabiták, amálekiták stb.), asszírok, arámiak stb. Az Arab Birodalom kialakulását követően sok helyen bevezették az arab nyelvet, kultúrát stb., és ezek a népek lassan asszimilálódtak. Egyiptomban például lerombolták az egyiptomi városokat, és a helyükre arab városok kerültek. Ezért néz ki úgy, mintha ott mindenki arab lenne.

2022. jún. 20. 16:23
 9/9 Shaddark ***** válasza:
100%

Köszönöm szépen az információt.

Az Egyiptomiakat tudtam, (Nem véletlen hívják őket arab helyett Egyiptomi népességnek), a többit nem.

- A Föníciaiakról én a történészek által írt cikkekben is csak találgatásokat olvastam, szerintem senki nem tudja a választ a kérdésedre.

Annyit lehet tudni, hogy a ma Libanonban élő keresztények nagy része Föníciai vagy Kánaánita eredetűnek tartja magát.

2022. jún. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!