Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes emberekbe miért nem...

Egyes emberekbe miért nem szorult annyi érzelmi intelligencia, hogy egy elhunyttal kapcsolatban már nem mocskolódnak, főleg nem nyilvánosan? (Berki Krisztián)

Figyelt kérdés
Undorító a sok rosszindulatú komment. A halálával viccelődnek, fekete humort írosgatnak Mazsi képei alá, a Berki képei alá. Szerintem ez nem normális, még ha nem is értettek egyet az értékrendjeivel. Miért kell ezt csinálni?

2022. jún. 20. 23:33
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
19%

Én sajnáltam Krisztiánt.Ricsi egyik ismerőse voltam.

Őt azért jobban sajnálom.

2022. jún. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
93%

Ez nem érzelmi intelligencia hiány.


A magyarokban megragatt ez a "az elhunytakról csak jót szabad mondani vagy semmit", ami egy baromság.


Most nem Krisztiánról beszélek, csak általánosságban. Ha valaki egész élete alatt egy f--z volt, akkor halála után erről nyugodtan lehet beszélni.

2022. jún. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Azzal én sem értek egyet, hogy mondjuk mazsihoz írnak vagy berki oldalára.

Viszont az illető akkor is egy kártékony gyökér volt. Attól, hogy meghalt, nem fog megváltozni az emberek véleménye és nem fog jobb emberré válni. Ezt viszont neked kéne megemésztened.

(Azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy általában akik ilyenek miatt rinyálnak, a legképmutatóbb emberek és simán elszidnak egy csomó embert a környezetükben.)

2022. jún. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
93%
Akkor Hitlerről sem.szabadna rosszat mobdani csak mert meghalt? Újabb példa a lábon kihordott agyhalálra.
2022. jún. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
25%

Amikor egy számunkra idegen ember távozik az élők sorából, nem ugyanúgy érzünk, mintha egy közvetlen rokont vesztenénk el és főleg, ha az elhunyt illető nem volt a szívünk csücske, a halálával sem leszünk képesek elvonatkoztatni attól hogy mi őt egykor nem szerettük.

Ha átlagemberek vagyunk ilyenkor nem adunk hangot annak hogy szerintünk ő nem volt jó ember.

De ha mi magunk egy olyan életet élünk, ahol folyamatosan el kell fojtanunk a dühünket, akkor a felgyülemlett indulat beszél csak belőlünk, ami olyan mint a méreg, ami tejesen más emberré tesz minket mintha nyugodt körülmények között élnénk az életünket.

Sajnos sok ember mindent csendben el kell hogy tűrjön a munkahelyén hiszen otthon több éhes szájat kell megetetnie, ha nem szereti a munkáját akkor a nap végére a teendői leamortizálják és a nap számára nem ér véget azzal hogy kiblokkol a munkahelyén, hiszen törődnie kell a családjával, vezetnie kell a háztartást, arról se feledkezzünk meg hogy van aki munka mellett iskolába is jár.

Manapság mindenki úgy él, hogy kevés az ideje saját magára, állandóan frusztrált és ez kiöli belőle az empátiát.

Arról nem is beszélve hogy egyeseknek hatalmas megkönnyebbülés pár ocsmány megnyilvánulás egy álnév mögé rejtőzve, hiszen ezeket az érzéseket amiket nem tudott a főnökének, a munkatársainak, a családjának kiadni, kiadhatta magából Berki Krisztián szeretteinek. És mivel nem ismeri őket személyesen, ezért nem is érkezik vissza semmilyen olyasféle reakció ami bűntudatot kelthet benne.

2022. jún. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
94%

Nem szabad szidni,ez igaz!

De azt se felejtsd el ha veled történt volna ilyen akkor ő lenne a legtiszteletlenebb a médiában nyújtott megnyilvánulásaiból kiindulva!

Az meg, hogy az adósságaira gyűjt az ország egy része, szerintem túlzás!

A felesége nem mondaná, hogy meglett az összeg és ne küldjetek pénzt, ami miatt garantálom lehúzás lesz a segítségből!

2022. jún. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
88%

Nem értek egyet azzal hogy mindig mindenkiről jót kell mondani csak azért mert meghalt, sőt, ha szar ember volt az illető akkor kifejezetten pofátlanságnak tartom hogy csak a jóról emlékeznek meg (lásd: a sittes, nőverő damuroland)


Viszont az tényleg okádék hozzáállás amikor egyesek direkt keresik az alkalmat hogy beletapossanak a halottba úgy, hogy ezzel fájdalmat okoznak a hozzátartozóinak.

De ilyen az intetnet...

Sokaknak nagyon sok szabadidejük van, és frusztráltak is, így itt a neten keresik hogy mibe köthetnek bele. A weboldalak ráadásul személytelenek, így pedig könnyebb bunkónak lenni.

2022. jún. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
94%
Azért vegyük ketté a dolgokat. Az özvegy profilja alat mocskolódni utolsó féreg dolog. Viszont sztem nem teszi semmissé senki erkölcstelen, etikátlan dolgait az, hogy elhunyt, és nem gondolom, hogy releváns körülmények között bűn lenne ezekről beszélni. A Berki-jelenség roppant káros volt a médiában, az üzleti életben pl.
2022. jún. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
2%
Hitler? Tudtommal Berki lelkén nem szárad egy csomó zsidó, cigány, homoszexuális, elmebeteg halála és/vagy kínzása.
2022. jún. 21. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Ezért írtam oda, hogy ,,nyilvánosan”, bár egyeseknek így sem sikerült felfogniuk.


Egymás között, KULTÚRÁLTAN teljesen rendben van ezeket megbeszélni, de az, hogy a neten, TV-ben leállnak szidni, több millió ember előtt, az hallatlan. Erre értettem azt, hogy ,,nyilvánosan”.


De egyébként azért nem illik a halottról rosszat mondani, mert vele szemben jogtalan, már nem tudja megvédeni magát. Hirtelen a sok gyáva féreg előjött és osztja az észt Berkiről instagramon, facebookon, ahol csak tudja..szánalmas.

2022. jún. 21. 07:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!