Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jól gondolom, hogy teljesen...

Jól gondolom, hogy teljesen felesleges álomvilágba ringatnia magát a legtöbb embernek, hogy sikeres lesz?

Figyelt kérdés
Most itt nem csak a leggazdagabbakra gondolok a világon, hanem mondjuk Magyarországon a felső 100 ezer emberbe bekerülni. Jönnek itt a sztorikkal, hogy honnan kezdték, hova jutottak, mindenkinek sikerülhet. Egy életnek nekiinduló ember mondhatja, hogy de jó, beleéli magát a dolgokba, aztán ha eléri az egy százalékát annak, amit ő kinézett magának, már örülhet. Mert a többség még azt sem éri el. Rabszolgaként dolgoztatják azok, akiknek sikerült. Biztosan van olyan, aki évekig, évtizedekig próbálkozik, de semmi se sikerül neki. nem tudom milyen motiváció kell ahhoz, ha valaki 20 évig sikertelen, ne adja fel teljesen. Részemről ha ennyi idő után jönne is valami siker, nem tudnám értékelni, mert nincs összhangban az előtte lévő szenvedés mennyiségével. Mintha lefutnál egy maratont és a végén az a jutalmad, hogy ehetsz egy jégkrémet. Finom meg minden, de baszott kevés.
2022. jún. 22. 23:12
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk a siker is elég relatív. Attól függ, hogy az egyén számára mi a siker. Ha pl. a képességeinek, lehetőségeinek megfelelően tűz ki célokat, akkor elérheti a kivánt sikert.
2022. jún. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem sikeres akarok lenni, hanem boldog.
2022. jún. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Siker alatt azt is értem, ha valaki csak egy boldog párkapcsolatot és családot szeretne. Ami az egyén számára siker.
2022. jún. 22. 23:36
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Mit értünk siker alatt? Mi a cél? Én sikeresnek érzem magam mert van egy olyan munkám, amit szeretek, van mellettem szeretö családom, ingatlanom hitel nélkül, a fizetésemmel elégedett vagyok. Elképzelhetö, hogy 50 éves koromra nem lesz Dubaiban yachtom vagy olyan apartmanom ami teraszáról a Hollywood feliratra nézek rá, de ha minden napomat elégedettséggel és boldogsággal töltöm felmerül a kérdés bennem, hogy tényleg kell ettöl több? Nem csak akkor érzem jól magamat, ha nyaralni megyek, hanem egy átlagos hétföi napom is örömteli. Biztosan kereshetnék én is több pénzt több, keményebb munkával vagy lehetnének nagyobb befektetéseim de ha így is meg van mindenem és élvezem az életet akkor minek?


Nehéz volt az út, hogy "sikeres" legyek? Egyáltalán nem, meg kell találni a harmóniát az életben és kész... Nem mindig a "nehéz" út a legjobb választás a siker felé ;)

2022. jún. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ba a siker nem abból áll, hogy mindenben mások előtt járj, akkor miért ne lehetne sikeres valaki? Nyilván ha az a cél, hogy te legyél a legjobb és a top 10 - ben, az kizárja azt, hogy ez mindenkinek sikerüljön. Mert ehhez kellenek vesztesek is. De ha egy normális élet a siker, akkor miért lenne lehetetlen? Bárki dönthet úgy, hogy kicsit okosabban csinálja. Nem másokhoz képest, hanem magához
2022. jún. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
12%

Persze.

Pontosan azért lehet felső tízezerről beszélni, mert az alsó sokmilliárd elképesztően balf#sz és SOHA sem lesz sikeres.

2022. jún. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Siker alatt azt is értem, ha valaki csak egy boldog párkapcsolatot és családot szeretne. Ami az egyén számára siker."

A kérdés kifejtésénél egyértelműen az anyagi sikerről beszéltél, erre válaszoltam.

2022. jún. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem rögtön elérhetetlen célokat kell kitűzni... Felső 100e-be bekerülni...


BElátható célokat fogalmazz meg, aztán ha eléred, akkor továbblépsz, további célokat tűzöl ki...

2022. jún. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Dehogy folosleges. Mindenki azt csinal az eletevel amit akar.
2022. jún. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!