Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen tulajdonságok tesznek...

Milyen tulajdonságok tesznek valakit jóvá,kedvessé?

Figyelt kérdés

2022. jún. 23. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Ezt hogyhogy nem tudod?
2022. jún. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Semmilyen tulajdonságok. Az emberek nagyrésze kétszínű tetű, én már csak tudom, sajnos.
2022. jún. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
A jó és kedves embereket kihasználják, mindig. Ha nem tudja úgy megvédeni magát, hogy ne legyen lelkifurdalása se az önvédelem miatt, akkor nem lesz boldog élete. Nehéz elsajátítani az önvédelem egyensúlyát, hogy se ne hagyja kihasználni magát, se ne legyen büdös bunkó másokkal. Középen van az a pont, amit el kell tudni találni.
2022. jún. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Pl. az elfogadás és a mások tiszteletben tartása.


Lásd gyakorit: válaszolsz normálisan, érvekkel egy kérdésre és aki jó ember, az nem fog beléd kötni, személyeskedni, csak mert más az adott témával kapcsolatban a véleményed.


A szeretet jelenléte, megnyilvánulása - ez teszi az embert igazán jóvá.


Aki képes élni hagyni, empátiát érezni, önzetlenül adni és nem a hasznot lesni folyton minden kapcsolatában.

2022. jún. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sunshinedoll ***** válasza:
71%

Az, hogy valaki kedves és jóságos nem jelenti azt, hogy naiv is és képtelen meghúzni a határait. Nagyon sok ember gorombaságnak veszi ha valaki nemet mond vagy a saját érdekében felállít egy határt, holott ez nem személyes gonoszság. Nem attól kedves meg jóságos valaki, hogy mindenre bólogat és nem ellenkezik, hanem attól, hogy empatikus, az értékrendje a helyén van indokolatlanul nem goromba.

Az, hogy azt meri mondani, hogy bocs, most nem segítek neked, az nem gorombaság vagy attól nem lesz valaki kevésbé jó ember.

Ezek mentén én nem értek azzal egyet, hogy a kedves embereket mindenki kihasználja. A társadalom torz felfogása, hogy azonosítjuk a kedvességet azzal, hogy hagyom, hogy mindenki érvényesítse rajtam az akaratát.

2022. jún. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amúgy a kérdés is nagyon jó látlelet annak alátámasztására hogy a jó emberek senkinek sem kellenek: van akinek még azt is meg kell kérdeznie milyen egy kedves ember. Kb. mint mikor a városi gyerek még nem látott elefántot, zsiráfot, és megkérdezi az anyját hogy néz az ki... Rettentő szomorú, de sajnos alá tudom támasztani hogy igaz.
2022. jún. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!