Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek tényleg így éreznek...

Az emberek tényleg így éreznek vagy csak illemből teszik?

Figyelt kérdés

Sokszor azt látom, hogy a régi gimis tanáraim egyenként felköszöntenek minket szülinapunkra az FB-n, de akarják is tartani a kapcsolatot, néha üzenetet küldenek, megkérdezik, hogy mi újság. Ha már valaki 10-20 éve dolgozik, akkor hogy tud kötődni ennyi diákhoz? Ha magamból indulok ki, a nevüket sem jegyezném meg pár év után, legfeljebb néhány volt “kedvencnek”.


Az van, hogy én soha nem tudtam így kötődni az emberekhez, erre a pszichológusom hívta fel a figyelmemet. Bárkit eldobok, miután már nincs közünk egymáshoz, egyszerűen nem keresem többé, mert úgy vagyok vele, hogy lesz majd másik barátom úgyis, és különben is miért kellene erőltetni bármit is, aminek már vége van. A pszichológusom segített rájönni arra, hogy nem ez az általános, de én csak most kezdem ezt észrevenni.


Az a kérdésem tehát, hogy az emberek a tanárokhoz hasonlóan kötődnek egymáshoz? Nem felejtik el a volt kollegájukat, gimis ismerőseiket? Időt szánnak a felköszöntésükre, az üzenetváltásra, a jóbanlevésre? Azt hittem ez csak illem vagy megszokás.

Én valahogy mindig úgy voltam ezzel, ha valakivel elválnak az útjaink, akkor ott az érzelmi kötelék is megszűnik. Ugyanezt éreztem, miután szakítottunk az exemmel.

Nincsenek is ezért tartós kapcsolataim, max. 1-2 de őket már megszoktam és az életem részévé váltak.


2022. jún. 24. 02:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet elsőre meglepő lesz amit irok, vagy annyira banális, hogy azt mondja az ember hogy "persze, na de ennyire"


Szóval az van, hogy nem vagyunk egyformák.


Van akinek szinte mindennél fontosabbnak az emberi kapcsolatok. És van, akinek más a fontos.

2022. jún. 24. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a szülinapi köszöntés pont nem az a kategória, ahol a másik érdekel. Vannak olyan emberek, akik naponta odahányják mindenkinek a boldog szülinapot posztot, aztán utána egy évig le sem szrják.
2022. jún. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk egyformák, én hajlamos vagyok megfeledkezni az alkalmakról, annyi más elfoglaltságom van, egyik nagynéném meg kész lexikon, mindenkinek tudja a családból a születésnapját, névnapját, internet nélkül. Illetve régebben pár ismerősöm szórakozott azzal, hogy megváltoztatta a születési dátumát, nem voltunk szoros kapcsolatban, de náluk akkoriban pont tudtam, hogy nem az a valós, ami a közösségi oldalon ki van írva, én nem szeretem az ilyen játszmázásokat, hogy teszteljük az embereket.
2022. jún. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Katona Dius ***** válasza:

Kérdező. Ne aggódj,nem vagy egyedül. Én magam is hasonlóan viszonyulok az emberi kapcsolatokhoz. Iskola,munkahely. Nagyon kevés régi emberrel tartom a kapcsolatot rendszeresen,konkrétan kettővel. Egy régi osztálytársammal és egy korábbi kolleganommel. Egyszerűen nem érdekelnek a többiek. Már nagyon régen rájöttem,hogy nem ez a normális és megszokott. Egyszerűen az emberi kapcsolatok hidegen hagynak. Akikkel kapcsolatban kell állnom a munkám miatt azokkal kapcsolatban vagyok,de ha pl munkahelyet váltók és már nincs rájuk szükségem, nem keresem őket. Ezen kívül a család az akivel kapcsolatban vagyok,de közülük is kevéssel. Férjem erre azt szokta mondani, és bár így sértőnek hangozhat,de teljesen helytálló kifejezés, hogy érzelmi analfabéta vagyok. És ez teljesen illik is rám.

Kedves kérdező. Nem mondom,hogy ez normális,mert a nagy számok törvénye alapján is elég kevesen vagyunk ilyenek,szóval nem túl megszokott. De nekem öröm olvasni,hogy nem vagyok egyedül és van más is rajtam kívül,aki hasonlóan áll hozzá ehhez a kérdéshez.

2022. jún. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!