Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Éjszakásként dolgozok, hogy...

Éjszakásként dolgozok, hogy tudnék könnyedén nappalra átállni szabadság idejére?

Figyelt kérdés

2022. jún. 24. 08:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is éjszakás vagyok, én hétvégén nappal működöm, este alszom, majd hétköznap fordítva. Ezt szerintem embere válogatja, én akkor alszom, amikor akarok. Ha neked ez nehezebben megy, akkor azon így nem tudunk segíteni. Azt próbáld meg, hogy az utolsó munkanapod után nem fekszel le reggel aludni, hanem ébren maradsz estig. Kemény lesz, de szervezz valami programot, menj el sétálni, biciklizni, ilyenek. Valami laza mozgás. Mert ha leülsz filmet nézni vagy olvasni, akkor az esélytelen. Szóval ha sikerül estig fennmaradni, akkor utána alszol majd este, mint a bunda. Legalábbis én így vagyok, utána meg könnyű másnap napközben ébren lenni, este megint aludni. Én így csinálom hétvégén is. 🤷
2022. jún. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Talán jobban járnál, ha nem állnál át.

Eléggé megterheli a szervezetet.

2022. jún. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

2: Gondolom azért szeretne átállni 1. mert a környezete számára - meg az átlagember számára - az a normális, hogy nappal fenn vannak, ébren vannak és teszik a dolgukat (kinek mi a dolga), éjjel meg alszanak. Ha ő éjjel pörög szabi alatt (nem tudom én, tévét néz,házimunkát végez - főz, mos, vasal, takarít - akkor a környezete elkívánja nagyon forró éghajlatra - teljes joggal.


Én hosszabb távon váltást javasolnék, ha meg jó neked ez így, akkor szabi idejére mindig elvonulnék valahova a családdal - ez lehet akár egy vízparti bungaló is most nyáron, de lehet akár a világ túlsó vége is - ahol próbálnék pár napra azonos ritmust felvenni a családdal- majd hazaérve FOKOZATOSAN visszazökkenni.



Szerintem itt a fokozatosság a lényeg, mert nem akaraterő kérdése a dolog (mint mondjuk a cigi, vagy az alkohol, vagy játékfüggőség/cukorfüggőség). Fokozatosan kellene.


Ha meg erre nincs mód (mert túl rövid az idő), akkor meg inkább ne állj át. Csak azt meg a családod sínyli meg (szerintem, legalábbis).

2022. jún. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amit az első valaszolo írt de én lepcsosen csinálnám. Szóval 1. nap mondjuk dél vagy 1 óra körül feküdtek le. Másnap estefelé.
2022. jún. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!